Dodaj do ulubionych

Polski film wszech czasów

05.03.21, 20:06
"Najczęściej wskazywany jako polski film wszech czasów był "Dzień świra" Marka Koterskiego. Na podium znalazły się także "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego i "Bogowie" Łukasza Palkowskiego - wynika z raportu Uniwersytetu SWPS, zrealizowanego na zlecenie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego."
A ja myślałem, że "Smoleńsk". O zenku nawet już nie wspomnę... ;-)

www.onet.pl/film/onetfilm/raport-polacy-o-polskich-filmach-filmem-wszech-czasow-dzien-swira/vs4zh6b,681c1dfa
Obserwuj wątek
  • e-zybi Re: Polski film wszech czasów 09.03.21, 09:10
   A tu masz...słynne "paski TVP" zepsuły telewizor za ponad 10 tys. złotych img.joemonster.org/images/vad/img_54903/338c1ff18386cc8dcaf0fe31b364c54c.jpg

   "W Strefie Biznesu Gazety Wrocławskiej pojawiła się ostatnio ciekawa historia pana Tadeusza z Kielc, który oglądał za dużo TVP Info i przez to zepsuł mu się telewizor. Mało tego! Producent odmówił mu nawet naprawy gwarancyjnej, ponieważ usterka wynikała ponoć z winy użytkownika. Zacznijmy jednak od początku.
   Pan Tadeusz zakupił drogi telewizor firmy Sony w grudniu 2017 roku. Telewizor był dość drogi, ponieważ kosztował ponad 10 tysięcy złotych. Na początku wszystko było w porządku, jednak po około półtora roku użytkowania na ekranie zaczęły pojawiać się zielone pasy, które przeszkadzały w oglądaniu ulubionych programów. Telewizor poszedł więc na gwarancję.
   Sony dokonało wymiany, a pan Tadeusz otrzymał nowy model (ponieważ tamten został już wycofany z produkcji). Wszystko było znów w porządku, jednak po nieco ponad 12 miesiącach znów pojawił się ten sam problem – zielone paski. Urządzenie znów trafiło na gwarancję, jednak tym razem gwarancja nie została uznana. Sony stwierdziło, iż usterka powstała z winy użytkownika. Jak to możliwe?
   Chodzi o retencję obrazu. Może ona wystąpić, jeżeli obraz wyświetlany jest w tym samym miejscu ekranu wielokrotnie lub przez dłuższy czas. Chodzi więc o oglądanie programów z elementami statycznymi. Tak się składa, że większość kanałów informacyjnych – w tym ulubiony TVP Info – posiada coś takiego. Przecież są to słynne „paski TVP”.
   Czemu jednak Sony za pierwszym razem dokonało wymiany, a odmówiło jej za drugim razem? Był to podobno gest dobrej woli ze strony producenta. Telewizor był bowiem użytkowany w sposób niezgodny z zaleceniami. Przede wszystkim pan Tadeusz oglądał programy informacyjne średnio po 11 godzin dziennie, a elementy statyczne wyświetlane przez tak długi czas nie pozostają obojętne dla matrycy.
   Cóż. Jeśli więc posiadacie telewizor z wyświetlaczem OLED, lepiej unikajcie zbyt długiego oglądania programów informacyjnych z paskami na dole lub pogódźcie się z zielonymi pasami, które pojawią się po kilku latach lub nawet kilkunastu miesiącach."
   Wiara w dobrodziejstwo przekazu i brak umiaru nie zawsze wychodzi na zdrowie...nawet telewizorowi ;-)

   joemonster.org/art/53268/Paski TVP zepsuły mu telewizor za ponad 10 tys. złotych

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka