Dodaj do ulubionych

Co wolno...

15.04.21, 08:59
www.o2.pl/informacje/lamanie-obostrzen-na-uczelni-rydzyka-student-wyjawil-co-sie-dzieje-w-akademiku-6628913479408576a
Obserwuj wątek
    • e-zybi Re: Co wolno... 15.04.21, 11:24
      "Prokuratorskimi zarzutami zakończyło się śledztwo w sprawie księdza z Bystrych koło Gorlic. Duchowny miał znęcać się nad wieloma uczniami na swoich lekcjach religii...Z dziecięcych zeznań wynika, że duchowny miał uderzać uczniów dziennikiem bądź linijką, ale też ciągnąć za włosy, nos czy uszy. Potrafił poniżać przed całą klasą, wyzywać i krzyczeć. Stosował też nieadekwatne kary za niewłaściwe zachowanie np. rozmowy na lekcji religii, czy "kręcenie" się w ławce – przyznał w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Sławomir Korbelak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorlicach."
      Co wolno "wojewodzie"...:-(

www.o2.pl/informacje/horror-na-lekcjach-religii-w-bystrych-ksiadz-skrzywdzil-kilkaset-dzieci-6629227640449600a

• genia50 Re: Co wolno... 15.04.21, 11:36
        Tak trudno jest zapobiec przemocy wobec dzieci ze zwykłych rodzin, a co dopiero wobec sierot (nikt za nimi nie "stoi") w domach dziecka, gdzie tak zachowuja się wychowawcy - a nie potrafię sobie wyobrazić gdy do "pomocy" przysyła im się np katechetę ze skłonnościami do agresji lub pedofilii.
    • genia50 Re: Co wolno... 19.04.21, 10:20
      Często ludzie nie noszą maseczek w sklepach a ekspedientki nie zwracają uwagi, ochroniarzom też to "zwisa", chyba mają taki niepisany przekaz, że ważne aby klient kupował i płacił a oni mają przymykać oko aby nie zrażać krnąbrnych. Niestety, zrażam się ja ( i inni klienci, którzy nie są obojętni na ochronę zdrowia) i często wychodzę szybko i rezygnuję z zakupów, bo ryzykować zarażenia czy utraty uzębienia nie zamierzam.
      • x49xx Re: Co wolno... 19.04.21, 11:00
        Masz rację, Geniu, nie zwracają uwagi, raz w tygodniu robimy zakupy w Kauflandzie i zawsze część osób nie ma maseczek, płacą przy kasie bez problemu, nikt im nie zwraca uwagi. U mnie na wsi jest jeszcze gorzej. Prawie nikt nie nosi. Wczoraj kapłan zwrócił uwagę ludziom, by nie przychodzili do kościoła, gdy mają koronawirusa, lub są na kwarantannie. Widocznie takie przypadki się zdarzają, zwłaszcza, że jest ostatnio dużo pogrzebów i ludzie chcą w nich uczestniczyć, pomimo kwarantanny. Na cmentarzu też nie noszą maseczek. Wczoraj, gdy wyjeżdżałam rowerem z podwórka, to rodzic mi powiedział: " po co pani ta maseczka?" Szli na spacer bez maseczki, 3 osoby, młodzi. Prawdopodobnie noszenie maseczki wśród osób zakażonych uchroniło mnie pół roku temu przed koronawirusem. Przebywałam w bliskim kontakcie 5 godzin wśród osób zakażonych. Pozdrawiam
        • smieszekleszek Re: Co wolno... 21.04.21, 22:55
          Ostatnie badania wykazaly ze zakażenie na wolnym powietrzu jest nieożliwe , jeżeli zachowujemy odpowiedni dystans około 1,5 do 2 m, natomiast najczęściej dochodzi do zakażenia w pomieszczeniach małych i malo napowietrzanych... Jeżeli chodzi o dotykanie to istnieje mozliwość zakażenia 1 do 10000, tzn znaczy ze jest mało prawdopodobne, to jest informacja instytutu USA, ktory prowadzi badania na temat przenoszenia się wirusa covid...
      • e-zybi Re: Co wolno... 19.04.21, 11:04
        Często klienci traktują sklepy jak muzea, oglądają, macają towar (gołymi łapami), ucinają pogawędki między regałami. Nie cierpię tego, wchodzę, kupuję i znikam. Co do zwracania uwagi przez personel sklepu...mają zakaz, informacja z Biedronki. Osobiście prosiłem kasjerkę o zwrócenie uwagi klientce i spełzło to na niczym, więc sam "nękałem ową panią - klientkę" ;-)
        • e-zybi Re: Co wolno... 19.04.21, 11:34
          "Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak w jednym z marketów mężczyzna bez maseczki pakuje przy kasie zakupy. Przy nim stoi dziecko. Podchodzi do niego kobieta, która ma mu zwrócić uwagę, że nie ma zasłoniętych ust i nosa. Kiedy kobieta się odwraca, mężczyzna uderza ją w głowę. Próbuje mu oddać, jednak ten po chwili uderza ją po raz drugi, tym razem w twarz. Kobieta upada. Mężczyzna pochyla się nad nią i wraca do pakowania zakupów."
          Zapewne wielbiciel kobiet! Taki jak księdzu :-(

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26993282,zwrocila-mezczyznie-uwage-ze-nie-ma-maseczki-cios-powalil.html#do_w=46&do_v=142&do_a=287&s=BoxNewsMT

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka