Dodaj do ulubionych

Cennik za Pierwszą Komunię AD 2021

14.05.21, 11:15
"Ksiądz parafii pw. św. Marcina i Wincentego Męczennika w Skórzewie przygotował dla parafian oficjalne wyliczenia, ile w tym roku kosztować będzie pierwsza komunia święta. Mieszkańcy miejscowości nie kryją oburzenia kwotami za sakrament. Na skrzynkę Onetu otrzymaliśmy zdjęcie cennika. Ksiądz odpiera zarzuty i tłumaczy, że wyliczenia zrobili sami rodzice."
Św, Jan i Chrystus chyba zwątpiliby... :-(

www.onet.pl/informacje/onetpoznan/wielkopolska-cennik-za-pierwsza-komunie-rodzice-nie-kryja-oburzenia/1rsjh61,79cfc278
Obserwuj wątek
    • x49xx Re: Cennik za Pierwszą Komunię AD 2021 14.05.21, 11:26
      U nas był prezent dla kościoła za 1000 złotych. 56 dzieci przystąpiło do tego sakramentu. Sprawdziłam na obrazku- rok 2004. Trudno mi się wypowiadać na temat tego cennika, bo nie znam sprawy. Nie wiem, z czyjej inicjatywy wyszły te prezenty. U nas wtedy kupili jakieś szaty liturgiczne.
    • e-zybi Re: Cennik za Pierwszą Komunię AD 2021 14.05.21, 12:16
      "Proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach poprosił dzieci o to, aby te podzieliły się pieniędzmi, które dostały z okazji komunii świętej. Dary przyniesione przez młodych wiernych mają wspierać misję."
      Szkoda, że działa to tylko w jednym kierunku ;-)

wiadomosci.wp.pl/komunie-ksiadz-z-nietypowa-prosba-do-dzieci-chodzi-o-pieniadze-6639348534332320a

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka