Dodaj do ulubionych

Wielki inkwizytor?

03.06.21, 23:17
"Duchowa jedność, ciągłość i trwałość Narodu Polskiego ma swój bardzo konkretny i naukowo wymierny fundament. Jest nim jego biologiczna ciągłość i siła – podkreślał i dodawał, że w obliczu dotykającego nas dzisiaj kryzysu demograficznego nie wolno nam zapomnieć słów żarliwego apelu, który przeszło pół wieku temu, 8 września 1970 roku, w Kobyłce pod Warszawą, skierował do Polaków kardynał Wyszyński: „Obyście nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia! Obyście nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje. Obyście nie naśladowali kobiet wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte czy piąte dziecko. Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!”.
To już chyba jakaś choroba, albo... jej paroksyzm!

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/238215,miejcie-odwage-wierzyc.html
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Wielki inkwizytor? 04.06.21, 21:32
      "Wydawało mi się, że jest w Episkopacie grupa, która może zaproponować nowy styl kierowania Kościołem, i że trzeba dać im szansę. Byłem naiwny. Wszyscy biskupi powinni oddać się do dyspozycji papieża - mówi Janusz Poniewierski, publicysta "Znaku", autor biografii Jana Pawła II."
      Mam wrażenie, że abp Jędraszewski jest liderem w tej kolejce! :-(

wyborcza.pl/7,75968,26861590,znany-publicysta-katolicki-bylem-naiwny-czas-na-dymisje-polskich.html?disableRedirects=true

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka