Dodaj do ulubionych

Polska i Węgry państwami autorytarnymi...

08.06.21, 19:17
"W wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie Baracka Obamy dla CNN, były prezydent ostrzegał, że amerykańska demokracja jest zagrożona, lecz koniec demokracji nie będzie nagły. Jako przykład podał Polskę i Węgry .
– Kiedy spojrzymy, co się stało w miejscach takich jak Węgry czy Polska, które - oczywiście nie miały takich samych demokratycznych tradycji, jak my i które nie były tak głęboko zakorzenione - ale jeszcze 10 lat temu były funkcjonującymi demokracjami, teraz w gruncie rzeczy stały się państwami autorytarnymi – powiedział były amerykański prezydent."

www.tvp.info/54239193/barack-obama-o-autorytaryzmie-w-polsce-szymon-szynkowski-vel-sek-brak-wiedzy-czesto-prowadzi-do-blednych-refleksji
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Polska i Węgry państwami autorytarnymi... 08.06.21, 19:50
   "Skoro można przedkładać tradycje amerykańskiej demokracji nad wielowiekowe tradycje polskiej demokracji, można też twierdzić, że w Polsce mamy dyktaturę. Brak wiedzy często prowadzi do błędnych refleksji, w tym przypadku, jak wiemy, już nie pierwszy raz – powiedział wiceminister Szynkowski vel Sęk."
   Sęk wie lepiej... ;-)

   www.tvp.info/54239193/barack-obama-o-autorytaryzmie-w-polsce-szymon-szynkowski-vel-sek-brak-wiedzy-czesto-prowadzi-do-blednych-refleksji

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka