Dodaj do ulubionych

Może jednak rozmawiać?

25.06.21, 22:43
"Z Bogdanem Rzońcą, posłem do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Mariusz Kamieniecki
- Nie będzie szczytu Unia – Rosja, propozycja Niemiec i Francji nie zyskała akceptacji Rady Europejskiej. Jak odebrał Pan argumentację Berlina i Paryża, że rozmawiając z Putinem łatwiej będzie zapobiegać agresjom, niż reagować już po fakcie?
Takie myślenie nie powinno mieć miejsca. To jest absolutnie jakaś pomyłka, wielkie kłamstwo i szukanie wsparcia u Putina przed wyborami."

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/239373,bezrefleksyjna-polityka-paryza-i-berlina.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Może jednak rozmawiać? 25.06.21, 23:06
   "W 1985 ukończył studia z zakresu nauk społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Odbył następnie studia podyplomowe z historii oraz z zarządzania. W 2011 na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na podstawie pracy pt. Projakościowa restrukturyzacja zarządzania urzędem marszałkowskim. Pracował jako nauczyciel, był także dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jaśle."

   pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Rzo%C5%84ca
   • wislocki12 Re: Może jednak rozmawiać? 25.06.21, 23:17
    "Byłego prokuratora wziął w obronę Bogdan Rzońca, poseł PiS z Jasła.
    - Chciałem podziękować posłowi Protasiewiczowi za przywołanie nazwiska Antoniego Pikula. To jest mój sąsiad prywatnie mówiąc, obecnie wiceburmistrz Jasła. Rozmawiałem wielokrotnie z panem Pikulem o postawie pana posła Piotrowicza i o tej całej sytuacji. Ze słów pana Antoniego Pikula wynika jednoznacznie, że postawa pana posła, wtedy prokuratora, była jedynym sposobem na uchronienie go przed więzieniem. Weźcie sobie to do serca, że to był właśnie taki sposób. Zapytajcie pana Pikula. I nie bójcie się tej prawdy, że to był dobry sposób na obronę poczciwego człowieka i zrobił to pan poseł Piotrowicz - powiedział z sejmowej mównicy.
    - Nie mogę pozwolić na to, by moje nazwisko firmowało draństwo - komentuje Antoni Pikul.
    Antoni Pikul przyznaje, że nie słyszał na żywo „obrończej mowy”, jaką wygłosił poseł Bogdan Rzońca. - Byłem z wizytą na Słowacji z delegacją z magistratu. Dzieci przysłały mi linka do nagrania w internecie.
    Jak mówi, nie było jego intencją stać się medialnym bohaterem. Ale nie chciał też milczeć.
    - To jest krzyk rozpaczy - mówi. - Gdybym nie zareagował, nie mógłbym patrzeć w twarz kolegom, którzy działali ze mną w opozycji. Ja się nie zgadzam na to, żeby naginać fakty dla doraźnych interesów politycznych. Nie chcę być z tym kojarzony."

    polskatimes.pl/posel-rzonca-wychwala-zaslugi-stanislawa-piotrowicza-prlowskiego-prokuratora/ar/11553500

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka