Dodaj do ulubionych

Tu jest Polska, nie Bruksela?

31.07.21, 20:43
"Przed Trybunałem Konstytucyjnym w sobotę odbyła się manifestacja Klubów Gazety Polskiej „Po stronie Polski!” w obronie polskiej suwerenności. – Tu jest Polska, nie Bruksela! – skandowali manifestanci. – Wyraźnie widać, że polska Konstytucja jest podważana. Ktoś próbuje stanowić nam prawo bez pytania Polaków o zgodę. Traktaty, które podpisaliśmy z Unią Europejską przestały być ważne? – pyta w rozmowie z TVP Info redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz."

www.tvp.info/55142344/przed-trybunalem-konstytucyjnym-manifestacja-klubow-gazety-polskiej
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Tu jest Polska, nie Bruksela? 31.07.21, 20:57
   "Ciągle zastanawiam się, czy w Polsce ktoś jeszcze nie może spać, bo jest łamana Konstytucja. Może jednak ktoś zastanawia się, co by było, gdyby Kaczyński i spółka nie rozwalili państwa prawa? Poniżej staram się w tym pomóc.
   Kiedy PiS w 2015 roku zaczął drastycznie i systemowo łamać Konstytucję, jako prawnicy ostrzegaliśmy, że demontaż systemu praworządności źle się skończy. W czasie jednego z przemówień pod Pałacem Prezydenckim mówiłem, że łamanie Konstytucji nie jest łamaniem abstrakcyjnej idei. Łamanie Konstytucji jest zawsze łamaniem człowieka – jego wolności, dobrobytu, zdrowia, a czasem życia. Wielu mówiło wtedy, że histeryzujemy.
   Dlatego wielu z nas pozwoliło na to, aby PiS przejął nielegalnie kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym. Najpierw przez powołanie dublerów, potem przez nielegalne powołanie J. Przyłębskiej na prezesa TK, następnie przez odsunięcie od orzekania sędziego Biernata oraz trzech sędziów wybranych w roku 2010. Końcowym etapem destrukcji było powołanie do TK czynnych i kontrowersyjnych polityków – S. Piotrowicza i K. Pawłowicz, którzy w momencie powołania nie spełniali wymogów wiekowych.
   Efektem tego wszystkiego jest trybunał-wydmuszka: osoba pełniąca funkcję Prezesa jest bliską znajomą Jarosława Kaczyńskiego, z którą jada obiady, w składzie Trybunału zasiada komunistyczny prokurator i inne osoby, które ze względu na swoje publiczne karygodne wypowiedzi nigdy nie powinny tam być."

   monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/15690

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka