Dodaj do ulubionych

Jesteśmy silni zwarci gotowi...

12.10.21, 23:37
Adam Mazguła
7S gpoodns1ozr1e. ·
Żołnierze Wojska Polskiego,
zwracam się do Was, jak kolega do tych, którzy kontynuują wierną służbę Rzeczypospolitej Polskiej w obronie jej niepodległości i granic, którzy jesteście strażnikami Konstytucji RP oraz honoru żołnierza polskiego.
Zaledwie 75 km od Katynia, miejsca spoczynku tysięcy polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, leży miejscowość Lenino. Tam 12 i 13 października 1943 r., odbyła się jedna z najbardziej tragicznych bitew żołnierzy polskich w historii naszego kraju.
1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki stoczyła, okupiony trzema tysiącami poległych, rannych i zaginionych, bój o honor i ojczyznę.
1 Dywizja Piechoty składała się z żołnierzy, którzy uciekali przed prześladowaniami Sowietów, byli wywiezieni na „nieludzkiej ziemi” i ratowali swoje życie w katorżniczej pracy w mrozach Syberii. Niedostatecznie wyszkoleni, źle uzbrojeni i dowodzeni, ale ufni w cel i prostą drogę powrotu do rodzinnych domów i ziemi, wykonali nikomu z Polaków niepotrzebne, tragiczne zadanie bojowe. To była masakra polskich żołnierzy w imię interesów Stalina.
Żołnierze wykonali krwawe zadanie bojowe, a politycy grali ich krwią i w niczym nie poprzestali.
Po odnalezieniu przez Niemców wiosną 1943 r. w Katyniu masowych grobów polskich oficerów, Józef Stalin potrzebował mocnego argumentu w rozmowach z Brytyjczykami i Amerykanami o ich polskich sojusznikach. Musiał pokazać, że ma po swojej stronie Polaków, a dokładnie — polską armię. Chciał i musiał udowodnić, że są Polacy, którzy, wbrew rządowi polskiemu w Londynie, będą walczyć o Polskę nawet u boku Stalina. Tak, wykorzystano żołnierzy wracających do Polski, ich przelaną krew, życie tysięcy dorosłych obywateli polskich, pod przyszłe plany zniewolenia narodu przy pomocy przygotowywanej już konferencji w Teheranie (28.11-1.12.1943 r.). Żołnierze walczyli, a podczas tej konferencji bez udziału przedstawicieli Polski ustalono nową granicę Polski i oddano ich domy Stalinowi, a całą Polskę ogłoszono strefą operacyjną Armii Czerwonej.
Nie inaczej było na innych frontach, gdzie bohaterstwo żołnierzy polskich zostało nagrodzone zdradą politycznych aliantów. Przykładów jest zatrzęsienie, więc posłużę się jeszcze tylko jednym.
Efektem nieuzasadnionej ufności żołnierzy w stosunku do polityków był tragiczny dla nas dzień zwycięstwa.
Cały świat wpadł w euforię, a nas sprzedano, zmuszono do zdania się na łaskę i niełaskę NKWD i J. Stalina, który jeszcze długo przed wojną ogłosił Polaków wrogami ludu.
Zlikwidowano 220 tysięczną armię wszystkich rodzajów wojsk na zachodzie i kazano wracać pod krwiożercze pazury Stalina. A to, dlatego, że w Jałcie ustalono, że wielkie mocarstwa nie będą popierały organizacji i rządów wrogich Sowietom.
Wszyscy — zarówno ci, którzy podejmowali współpracę ze Stalinem dla ratowania Polski na mapach świata, jak i ci, którzy w lasach i na emigracji walczyli o świadomość niepodległościową Polaków — zasługują na szacunek.
W końcu my, Polacy, wbrew rządowi zdrajców i uciekinierów z 1939 roku, wbrew ludobójcom, aliantom i okupantom, dopięliśmy swego, wyganiając ostatecznie zarówno hitlerowców, jak i Sowietów z naszego kraju. Dzięki polskiej determinacji i umiłowaniu wolności dołączyliśmy do wolnych narodów świata.
Koledzy Żołnierze!
Dziś politycy partii panującej znowu prowadzą nas na nieznane tereny „samotnej wyspy” Jarosława Kaczyńskiego.
Politycy, którzy nie „splamili” się obowiązkową służbą wojskową, a wykpili się od niej kłamstwem. Politycy, wychowani często w rodzinach zdrajców narodowych dzisiaj nazwali się patriotami i produkują bez opamiętania jad, dzielą Polaków w każdy możliwy sposób.
Liderem tej bandy złoczyńców jest tajny współpracownik sił bezpieczeństwa z genami rodziny morderców Polaków z Odessy, który jako niekonstytucyjny dyktator bezkarności i okradania Polaków, w praktyce stał się zwierzchnikiem wojska, ale i policji, służb specjalnych, prokuratury, sądownictwa i polskiej dyplomacji. Nie ma dziedziny życia, której nie urządzałby nam „imperator Kaczyński”.
Ten paranoik ustala dzisiaj, kto jest bohaterem, a kto zdrajcą, oczywiście, jak to ma w zwyczaju, odwracając znaczenie słów. Dla niego żołnierze walczący o wolność Polski są zdrajcami, a bandyci i mordercy cywilów, jak chociażby Bury, to bohaterowie narodowi. Ministrem obrony jest szkolony w Rosji syn komunisty, który ma na rękach krew co najmniej 60 byłych funkcjonariuszy i żołnierzy WOP. W Ministerstwie zatrudniony jest też oficjalny obcy agent, schowany za komisja smoleńską i chorobę psychiczną Antoni Macierewicz.
Widać wyraźnie, jak to oni ponownie prowadzą Polskę do światowej izolacji, skłócają narody, ubliżają nacjom i organizacjom międzynarodowym. Od jednych domagają się zadośćuczynienia za szkody sprzed 70 lat, innych uczą, skąd się wzięły widelce, a jeszcze innych oszukują w interesach albo opowiadają o Mistralach za jedno euro.
Wszyscy wiemy, że nasze bezpieczeństwo, to nie tylko podpisanie paktów. Nie papierki traktatów dają poczucie bezpieczeństwa. Polska przed II Wojną Światową miała ich mnóstwo, ale nie uchroniło to jej przed upokorzeniem i wymordowaniem narodu.
Prawdziwe bezpieczeństwo zyskuje się przez przyjaźń, wzajemny szacunek i zrozumienie narodów, szczególnie sąsiadów naszego kraju. Nasze bezpieczeństwo zależy, więc od życzliwej międzynarodowej współpracy, powiązań gospodarczych i kulturalnych, od przyjaźni narodów, solidarności społeczeństw, mitingów sportowych, wymiany kulturalnej, współdziałania partii politycznych i ich przywódców…
Koledzy Żołnierze,
po raz kolejny politycy z nas kpią. Jak wtedy, gdy 1DP pod Lenino straciła 25% stanu osobowego dla Stalina, jak wtedy, gdy stalinowski prokurator Henryk Świątkowski (wujek braci Kaczyńskich) za walkę o wolność Polski posyłał na śmierć Witolda Pileckiego i innych bohaterów, jak wtedy, gdy wojsko wykonywało wolę partii — przeciwko robotnikom na Wybrzeżu.
Kiedy po raz kolejny obserwowałem, jak żołnierze w mundurach, publicznie i w towarzystwie policjantów kradną wieniec spod pomnika smoleńskiego, zrozumiałem, że etos Wojska Polskiego pod patronatem PiS-u upadł w polityczne bagno. Nie zmieniło tej oceny zaangażowanie wojska w wojnę z nieuzbrojonymi, głodnymi cywilami, często dziećmi na granicy. Tak politycy zasłaniają swoją indolencję, niekompetencję i butę wojskowym mundurem.
Bombardowani jesteśmy informacjami wojny propagandowej o zakupach najnowszego sprzętu, najdroższych samolotów, rakiet, o budowie bazy dla sojuszników i planowane ich utrzymanie na warunkach pierwszeństwa za miliardy złotych.
Tymczasem wiem, że nie ma, jak kiedyś, służby dla Polski, ale panuje służba za kasę.
Nie ma strzelnic, amunicji, mundurów, butów. Jakość wyposażenia jednostek mierzona jest możliwością wykorzystania ich przez propagandę, a braki w ukompletowaniu osobowym sięgają 40%. W służbie dominuje wazeliniarstwo dla polityków i kapelanów po karierę, a nie po wysoki stopień zdolności bojowej. W praktyce nie istnieje system obrony państwa, a jak przeczytałem strategię obronną i o tym, że państwu zagraża „gender”, to przestałem ten dokument traktować poważnie, a ludzi, którzy takie głupoty zapisują w strategii, uważam za kompletnych nieodpowiedzialnych matołów.
Dzisiaj służycie złu, służycie kłamstwu i budowaniu międzynarodowych podziałów. Pod kierownictwem polityków PiS, którzy traktują armię jak własność prywatną o partyjno-kościelnym charakterze, nie przyczyniacie się do budowy potencjału obronnego Polski. Uczestniczycie w procesie podziału narodu, represji wobec grup społecznych, niszczeniu Konstytucji RP, na którą przysięgaliście. Nie strzeżecie honoru żołnierza polskiego. Budujecie, razem z PiS-em, system represji i budzenia upiorów rasowych. System zbudowany przez ludzi z zachwianą męskością i wszędzie węszących zdradę. Sami wyrośli na zdradzie i nie wykonują podstawowych zadań obronnych państwa, bo nie mają o tym zielonego pojęcia. Nie korzystają też z wiedzy i umiejętności specjalistów, bo oni są politykami najmądr
Obserwuj wątek
  • a.sdf.gh.kl Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 13.10.21, 20:12
   To ten co to mówił, że nie pałował strajkujących?
   www.tvp.info/28120018/pulkownik-mazgula-twierdzi-ze-nie-bral-udzialu-w-stanie-wojennym-archiwa-mowia-co-innego
   Też masz "ałytorytet", no ale cała oPOzycja oparta jest na takich "ałytorytetach'. Wstydziłbyś się :-(
   • smieszekleszek Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 13.10.21, 22:30
    twitter.com/amazgula
    • a.sdf.gh.kl Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 13.10.21, 22:37
     Ten człowiek jest jak BOLEK... zakłamany :-(
     • smieszekleszek Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 13.10.21, 23:07
      Żadna armia nas nie pokona, hi, hi:< www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_nKOqBjf6Jqd21T62LCtrlBmyxv9W75s4,w400.jpg >< paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/dotarly-pierwsze-helikoptery-antoniego-krzeslo-na-kolkach.jpg >
      • a.sdf.gh.kl Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 13.10.21, 23:35
       Każda nas pokona, ha,ha!
       • smieszekleszek Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 03.11.21, 15:59
        Teraz to dopiero będzie moc...www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/mercedesy-zetros-dla-polskiego-wojska-jelcz-przegral-wazny-przetarg/tzpgbgr
  • genia50 Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 05.11.21, 10:12
   Sami przeciw wszystkim.
   • smieszekleszek Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 26.11.21, 10:56
    Tak wygląda patriotyzm rządzących:< www.onet.pl/informacje/onetslask/w-cieniu-amerykanskich-czolgow-umiera-polski-zaklad-pancerny/bre4kp5,79cfc278 >
    • e-zybi Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 26.11.21, 11:06
     Cudze chwalicie...:-(
     • smieszekleszek Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 26.11.21, 13:38
      Swojego nie widzicie...
      • genia50 Re: Jesteśmy silni zwarci gotowi... 03.12.21, 21:32
       Dziwna i przerażająca jest nasza polityka zagraniczna, prowadzi do sytuacji z 1939 r.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka