Dodaj do ulubionych

Warto się zaszczepić...

23.11.21, 20:08
www.o2.pl/informacje/nie-chcial-sie-zaszczepic-trafil-do-szpitala-zostawil-list-6707802629188384a
Obserwuj wątek
  • smieszekleszek Re: Warto się zaszczepić... 25.11.21, 23:35
   Hui, hi:< scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/259589053_296999749033918_8356591777893179327_n.png?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=PkRJEWZBjBEAX82GCg3&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=3aa8726789e3281a3bf04e513121fd4c&oe=61C5DA26
   • genia50 Re: Warto się zaszczepić... 06.12.21, 10:01
    Można się chyba pogodzić tylko ze stratą osoby bardzo cierpiącej nieuleczalnie chorej, dla której śmierć to wybawienie od męki , lub gdy opieka nad taką osobą i patrzenie na to cierpienie plus ciężki wysiłek przy jej obsłudze jest bardzo trudny i trwa długo. W innych przypadkach to raczej niemożliwe, strata taka nie może być budująca, można tylko liczyć na to , że z czasem psychika trochę przyzwyczai się do tego i będziemy mniej cierpieć, a nawet będą chwile w których na chwilę nie będziemy myśleć o stracie. Wkurzają mnie też takie powiedzenia typu, że błędy są potrzebne aby się na nich uczyć, bo czego może nauczyć błąd lekarza , który obciął zdrową nogę zamiast chorej (to tak przy okazji taka refleksja) ?
   • genia50 Re: Warto się zaszczepić... 12.12.21, 19:00
    To straszne. Część ludzi się chroni : szczepi, stosuje zasadę DDM, ale dużo jest takich co zachowują się jakby pandemii nie było. Przez to, że wielu sobie bimba musimy znosić te fale , które są przerażające w skutkach.
  • genia50 Re: Warto się zaszczepić... 17.12.21, 06:45
   Dowiedziałam się ostatnio , że z opryszczką na wardze nie powinno się szczepić, dopiero jak się zagoi i zupełnie zejdzie, bo wtedy nie toczy się infekcja wirusowa i nie ma powikłań. Dużo osób mogło się narazić , oskarżając szczepionkę. Za mało jest konkretnych informacji dla ludzi ze strony fachowców, w przeciwieństwie do dezinformacji antyszczepionkowców , którzy w małej liczbie są bardzo głośni.
   • e-zybi Re: Warto się zaszczepić... 17.12.21, 08:12
    Brak informacji (rzetelnych) to jedno, po drugie obserwując cały ten dwuletni okres epidemii nawet mało inteligentny człowiek może dojść do wniosku, że chodzi tu o kasę dla cwaniaków, którzy żerując na ludzkim strachu i naiwności budują swoje majątki, nie dbając o zdrowie i życie innych. Wiele sprzecznych informacji wysyłanych w świat sprawia, że społeczeństwo jest ogłupiane. Trudno winić antyszczepionkowców, że mają wątpliwości co do skuteczności tego preparatu ( nie mylić ze szczepionką ), skoro zaszczepieni boją się niezaszczepionych, a nawet umierają...chorując na Covid. OBIETNICE BYŁY ZGOŁA INNE!
    • genia50 Re: Warto się zaszczepić... 17.12.21, 10:19
     Szczepionka u kilku procent ludzi nie wytworzy odporności i będzie miała nopy , to jest wiadome (ktoś ma hiv, bierze leki immuno , wyniszczony organizm, dłuższy okres po szczepieniu , alkoholizm, trwanie jakiejś choroby, antybiotykoterapia , małopłytkowość,zakrzepica , antykoncepcja itp.) więc na wszelki wypadek należy się dodatkowo chronić i chronić innych. Znam osobiście człowieka, który tak boi się szczepienia że po nim umrze, że wyszukuje wszelkie wyolbrzymione info anty aby się nie szczepić. Oczywiście uważam, że zamiast kasy na nagrody zachęcające powinna być kasa na lepszą opiekę lekarską kwalifikująca do szczepienia, jak i lepsze monitorowanie osób po szczepieniu , zwłaszcza tych, które się boją , bo podejrzewam, że antyszczepionkowcy mają jej więcej na swą "działalność".
     • x49xx Re: Warto się zaszczepić... 17.12.21, 13:52
      Jadę we wtorek na 3 dawkę, boję się, bo po drugiej źle się czułam, miałam podwyższoną temperaturę, tętno na 115, bolał mnie mocno mostek. Mąż zniósł 3 dawkę bez większych powikłań, miał tylko podwyższoną temperaturę do 38. Po drugiej dawce miał dreszcze, wysoką temperaturę, nudności, zawroty głowy, musiał wziąć dzień wolnego.
     • e-zybi Re: Warto się zaszczepić... 17.12.21, 17:48
      Sam proces kwalifikacji do szczepienia to żenada. Kilka prostych pytań zwieńczonych podpisem pacjenta to za mało. Przypadkowe miejsca szczepień, kościoły, apteki...itd. To wszystko nie budzi zaufania i rodzi obawy. Kasa zawsze szła, tylko nie tam gdzie była naprawdę potrzebna. "Świadczenie kompensacyjne będzie przysługiwało zaszczepionemu, gdy w wyniku szczepienia pojawią się działania niepożądane wymienione w charakterystyce produktu leczniczego, które spowodowały konieczność hospitalizacji przez co najmniej 14 dni albo wystąpi wstrząs anafilaktyczny (powodujący konieczność obserwacji na szpitalnym oddziale ratunkowym, izbie przyjęć lub hospitalizację przez okres do 14 dni)." Okres niedyspozycji z du*y wyjęty skoro w wypadkach komunikacyjnych taki okres wynosi 7 dni i dotyczy rozstroju zdrowia, a co dopiero ryzyka utraty życia spowodowanego eksperymentem medycznym. To wszystko daje do myślenia.
       • anita234 Re: Warto się zaszczepić... 18.12.21, 15:26
        W maju zaszczepiłam się drugą dawką Pfizera i na drugi dzień dostałam silną reakcję alergiczną. Całe ciało miałam obsypane czerwonymi plamami, później schodziła mi skóra. Najgorzej było z dłońmi i stopami - skóra schodziła mi płatami. Trwało to kilka miesięcy, leki antyalergiczne nie pomagały. Jeszcze do tej pory dłonie mam zaczerwienione. Nie zaszczepię się trzecią dawką, bo boję się wstrząsu anafilaktycznego. Ale nie jestem antyszczepionkowcem. Po prostu na jakiś składnik szczepionki jestem uczulona.
        • e-zybi Re: Warto się zaszczepić... 18.12.21, 16:39
         To się wycierpiałaś, aż chciałoby się napisać "po co Ci to było?" ;-) Jak to mówią: jest wojna i straty muszą być, nie ma czasu na dokładne rozpoznanie pacjenta i prawidłowe zakwalifikowanie do szczepienia. Pacjent ponosi ryzyko na własne życzenie.
       • e-zybi Re: Warto się zaszczepić... 20.12.21, 10:52
        "Koncern Pfizer, odpowiedzialny za produkcję szczepionek mRNA przeciw COVID-19, poinformował o wynikach badań laboratoryjnych. Okazuje się, że podanie dwóch dawek wakcyny w grupie dzieci 2-5 lat nie jest wystarczające. Trwają testy odnośnie trzeciej dawki w tej grupie populacyjnej."
        I czy to też nie jest eksperyment?

        parenting.pl/zle-wiesci-od-pfizera-w-sprawie-dzieci-szczepionka-nie-dziala
        • e-zybi Re: Warto się zaszczepić... 20.12.21, 12:30
         "W punkcie szczepień w powiecie Olpe w Nadrenii Północnej-Westfalii, na zachodzie RFN, kilkoro dzieci otrzymało w niedzielę szczepionkę na COVID-19 firmy Moderna, chociaż dzieci można szczepić tylko preparatem firmy BioNTech. Incydent został zgłoszony na policję - podała w poniedziałek telewizja ARD."
         Pomyłka pomyłką, czyli krok do przodu w testach na dzieciach :-(

         Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-niemcy-przypadkowo-zaszczepili-dzieci-niewlasciwa-szczepionk,nId,5719366#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • psycholog_in_spe Re: Warto się zaszczepić... 21.12.21, 15:30
   Dzień dobry,
   Zapraszam Państwa do udziału w badaniu naukowym, które ma na celu przyjrzenie się w jakim stopniu pandemia COVID-19 wpisała się w historie naszego życia. Będę wdzięczna jeśli zechcecie się Państwo podzielić swoimi doświadczeniami.
   W badaniu jest miejsce na każdy punkt widzenia, nie badamy opinii, wszystkie Wasze historie i refleksje są równie ważne.
   Badanie jest w pełni anonimowe, dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celach naukowych.

   Link do badania: psychodpt.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_5AvhCT73SZfbImq

   Dziękuję i życzę spokojnych, szczęśliwych i zdrowych Świąt

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka