Dodaj do ulubionych

Zmiana szkoły-od kwietnia

15.02.13, 17:49
witam- witam-chciałabym zapytać odnośnie dziecka z klasy czwartej szkoły podstawowej.chciałabym wyprowadzić sie na stałe za granice- szwecja. chciałabym zrobić to w kwietniu-koło 15-tego.czy jest to możliwe?czy dziecko bedzie nie klasyfikowane?jak postąpić?
Obserwuj wątek
  • jobi Re: Zmiana szkoły-od kwietnia 16.02.13, 10:34
   Dziecko ze szkoły możesz zabrać kiedy chcesz. Piszesz oświadczenie, że wyjeżdżasz na stałe za granicę, żeby potem szkoła i wydział oświaty ciebie nie ścigał, że dziecko nie realizuje obowiązku szkolnego.
   Dziecko nie zostanie sklasyfikowane, bo zostanie skreślone z listy uczniów danej szkoły.
   Jeżeli chcesz, żeby dziecko miało skończoną drugą klasę w Polsce, musisz poczekać do końca roku szkolnego (28 czerwiec), no ale jak się dogadasz z nauczycielami, to czasem są w stanie wystawić dziecku oceny parę wcześniej. I wtedy wykreślasz je ze szkoły po zakończeniu roku szkolnego.

   Jak postąpić = hmm, jeżeli jesteś w 100% pewna, że na pewno nie wrócisz, to zabierz teraz dziecko. Będzie miało kilka tygodni więcej, żeby oswoić się z nową rzeczywistością, no i będzię z tobą (bo się domyślam, że ten wyjazd to pewnie z powodu początku twojej pracy i tego nie przełożysz).
   Jeśli jednak nie masz takiej pewności, to ja bym dziecko zostawiła do końca roku szkolnego, bo jak się okaże że wrócisz za rok, to dziecko będzie musiało powtarzać całą czwartą klasę. Życzę jak najlepiej, ale znam różne przypadki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka