Dodaj do ulubionych

Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co teraz z

02.09.14, 12:15
Witam.Jestem po liceum .Studiowałem 4 lata kierunek Mechanika i Budowa Maszyn ,doszedłem do V semestru ale gdy dosięgła mnie perspektywa powtarzania semestru po raz trzeci to dałem sobie spokój .
Nie wiem co teraz zrobić .Czy są jakieś kierunki ,które są z dobrą perspektywą( nie jakiś marketing i zarządzanie) ale nie aż tak trudne jak MiBM ?Jeśli tak to podajcie przykłady .

Rozważam też dwuletnią szkołę policealną z kierunkiem technik informatyk ,ale na razie jestem do tego nastawiony sceptycznie. Nie wiem jak w innych miastach ,ale w Szczecinie kierunek ten jest dostępny jedynie w szkołach prywatnych ,a w państwowych to tylko technikum 4-letnie.Czy to oznacza ,że w przypadku szkół policealnych technik informatyk to jakiś lajtowy kierunek chocki-klocki ,wymyślony przez szkoły prywatne, nie dający takich kwalifikacji zawodowych na,które byłby popyt na rynku pracy ? Czy jest zapotrzebowanie na techników informatyków na rynku pracy ? Czy jest ktoś na tym forum kto skończył taka szkołę ,jest technikiem informatykiem i pracuje w zawodzie albo ma takiego znajomego ?
Obserwuj wątek
  • molik28 Re: Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co te 02.09.14, 13:16
   Nie zazdroszczę. Naprawdę niełatwa sytuacja ale na pewno nie bez wyjścia. A może na politechnice jest jakiś kierunek podobny ale trochę łatwiejszy gdzie mogliby przepisać ci część przedmiotów tych co masz zaliczone a z resztą może jaoś sobie byś poradził. Szkoda trochę tej pracy co już ją włożyleś w te studia. A może się jednak nie poddawaj? Jak zrobisz inż. to już będzie dużo, niewiele ci zostało aby to osiągnąć.
  • youser Re: Nietrafione studia ,4 lata zmarnowane i co te 27.01.18, 10:06
   Technik BHP? Przecież teraz weszły przepisy, że BHPowiec musi mieć studia. Filologia angielska ... w szkole policealnej. Serio k|_|rvva?
   A ta wysoka zdawalność nie bierze się stąd, źe wybierajcie sobie lepszych słuchaczy i tylko tym lepszym dajecie możliwość podchodzenia do państwowych egzaminów zawodowych?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka