Dodaj do ulubionych

Czego oczekuje sie od uczącego języka obcego?

IP: *.aster.pl / *.aster.pl 27.09.04, 20:51
Co wam się podoba na zajęciach z jezyka obcego? (szkoła,lektoraty, zajecia
pryw.) Pytam się, bo sama zaczynam uczyc i chcialabym wiedziec, czego nie
robić i jakie sa opinie o uczących - też negatywne.
Obserwuj wątek
          • sky81 Re: Czego oczekuje sie od uczącego języka obcego? 28.09.04, 14:21
            - ciekawych i RÓŻNORODNYCH materiałów do nauki (nigdy w życiu nie prowadź
            lekcji tylko z podręcznika i polecam nie przerabianie go od deski do deski bo
            można się załamać)
            - puść czasem ciekawą audycję z radia/telewizji jeśli uda ci się nagrać
            - rób dużo ćwiczeń na konwersację ale dobieraj ciekawe tematy (może czasem nawet
            te kontrowersyjne) ale do każdego tematu przygotuj zestaw przydatnych słów i
            zwrotów - uczniowie będą mogli przećwiczyć je w praktyce
            - nowe słownictwo ćwicz z uczniami w zdaniach
            - pokazuj im jak się uczyć - poczytaj książki o metodach uczenia się języków
            obcych (fiszki, układanie historyjek, metoda skojarzeń itd)
            Na razie to tyle
            POWODZENIA!!!!
        • amused.to.death Re: Czego oczekuje sie od uczącego języka obcego? 29.09.04, 22:38
          Niemieckiego uczysz?
          To ja jestem bardzo kompetentną osobą żeby się wypowiedzieć, bo ostatnio 'przerobiłam' trzech lektorów od niemieckiego:)

1) pierwszy beznadziejny - student germanistyki: kompletnie nie przygotowany na zajęcia. Na zajęciach przyglądał się mojej książce zastanawiając się 'może zrobimy to...a może zrobimy tamto...' A kiedy czegoś nie wiedział i miał to sprawdzić, to zawsze zapominał, że miał sprawdzić.
          A więc: bądź przygotowana i wyjaśniaj wątpliwości (nawet po tygodniu:)))

2)nauczycielka niemieckiego - nawet niezła, bardzo sympatyczna. Dużo ćwiczeń gramatycznych, trochę gadania. W końcu zaczęłam robić postępy.

Wydawało mi się, że jest super, ale wyjechała i znalazłam....
          3)nauczycielkę nr 3 - no i teraz chyba jest idealnie. Dużo mówienia, w końcu widzę, że mówię, bo przedtem to te postępy były owszem, ale głównie w ćwiczeniach pisemnych. Kiedy mam coś do opowiadania, to nie przerywa mi... no bo mamy ćwiczenia gramatyczne, które ona przygotowała. Jest elastyczna. Sympatyczna. Zawsze zadaje i sprawdza prace domowe. I jest zła jak ich nie robię - więc staram się robić. I pozwala mi mówić nie przerywając po każdym błędzie.
    • yoosh Re: Czego oczekuje sie od uczącego języka obcego? 29.09.04, 13:49
      Wielką rolę odgrywa elastycznośc-jak jakaś metoda się nie sprawdza,trzeba
      szukać zastepczej,słowem uczyć się na własnych błedach i szybko wyciągać
      wnioski.
      Innych porad można udzielić osobie uczącej małe dzieci a innych lektorowi
      uczących studentów i dorosłych.
      Myślę,że przeszkodą jest wszelka przesada np. zbytnia żywiołowośc przedchodzi w
      chaos,zbytnie trzymanie się reguł w sztywniactwo i nudę.

a tak na marginesie:

bywałam na zajęciach ,gdzie nauczyciele mówili zbyt monotonnie i cicho,jak
      równiez na takich,gdzie dominował tubalny lub skrzekliwy głos prowadzącego-dla
      mnie tragedia. Nauczyciel powinien umiec świadomie operować głosem,bo to jego
      narzędzie pracy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka