Dodaj do ulubionych

Gdzie dokończyc szkołe?

10.05.18, 13:30
Nie mam matury ani ostatniej klasy maturalnej ponieważ z powodu ciężkiej sytuacji w domu nie mogłam dłużej chodzić do szkoly, nie chciałabym wchodzić w szczegóły. Mineło pare lat i chciałabym dokonczyć szkołe tylko nie wiem czy mam to zrobić w moim starym liceum czy w jakim kolwiek innym czy jeszcze gdzie indziej. Nie mieszkam teraz w rodzinnej miejscowosci i mam bardzo daleko do tej szkoły do której chodizłam. Prosze o porady. Jestem z małej wioski na granicy małopolski i świetokrzyszkiego.
Obserwuj wątek
  • niebieska.pilka Re: Gdzie dokończyc szkołe? 11.05.18, 08:20
   dorosli nie chodzą do zwykłych liceów tylko do takich dedykowanych, do swojej starej szkoły co najwyzej będziesz musiała pojechać po stosowne dokumenty. taka nauka dla dorosłych odbywa sie zaocznie więc mozesz dojezdzać do dowolnego miasta
  • lod.krakow Re: Gdzie dokończyc szkołe? 21.05.18, 08:25
   Uzupełnienie wykształcenia dla osób dorosłych oferują szkoły dla dorosłych, takie jak nasze III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie, do którego serdecznie Cię zapraszam :) Nauka odbywa się u nas w trybie zaocznym, aby ułatwić słuchaczom łączenie życia prywatnego i zawodowego z uczęszczaniem do szkoły. To prawda, że będziesz potrzebowała dokumentów z poprzedniej szkoły, potwierdzających ukończone klasy i otrzymane stopnie. Najważniejsza jest jednak dla nas rozmowa z kandydatem, w czasie której podejmujemy decyzję o przydzieleniu go do właściwej klasy. Wysoki poziom naszego liceum w połączeniu z atmosferą sprzyjającą nauce i zawiązywaniu nowych przyjaźni, skutkują zadowoleniem naszych absolwentów oraz z powodzeniem zdawanymi egzaminami maturalnymi. Gdybyś chciała poznać więcej szczegółów, zapraszam do kontaktu: (12) 422 12 91.
  • katrinna-0303 Re: Gdzie dokończyc szkołe? 24.05.18, 09:26
   hej hej! ja właśnie od wrzesnia ide do szkoły dla dorosłych tylko że w Kato. Miesza mi sie optymizm z adrenaliną ;D Troszke sie boje, że sobie nie poradze. Dawno nie uczyłam sie niczego pamięciowo, nie wiem jak mój mózg teraz pracuje w takich sytuacjach. Ja akurat przerwałam naukę przez macierzyństwo ;P Jeszcze gdyby sie urodziło jedno to chciałam ogarniać, dzielić sie z Lubym obowiązkami, troche podrzucać rodzicom ale jak sie okazało ze bliźniaki… ;D Teraz chłopcy mają po 7 lat, tatuś sobie z nimi poradzi a mamusia wraca do szkoły. Oby nie wróciła z tej szkoły szybciej niz poszła ;D Trzymajcie kciuki!
   • niebieska.pilka Re: Gdzie dokończyc szkołe? 25.05.18, 15:26
    trzymamy^^ nie masz sie co stresować, w tych szkołach nie wymagają tak duzo jak w zwykłych liceach, naprawde trzeba sie starać zeby oblać. co do nauki pamieciowej to mi zawsze pomagała nauka na głos, o ile ktos ma warunki oczywiście. w akademiku na studiach moze byc problem ale jak masz swój dom to spoczko
    • lod.krakow Re: Gdzie dokończyc szkołe? 28.05.18, 08:23
     Nauka na głos to jedna z technik werbalnych, usprawniających proces przyswajania informacji. Zmuszają nas one do aktywności zamiast na przykład biernego czytania. Dzięki nim pobudzamy obie półkule mózgu i rozwijamy kreatywność. Inną przydatną techniką werbalną jest nauka wspólna poprzez dyskusję. Obie opisane są szczegółowo na naszym blogu: www.lod.krakow.pl/blog/techniki-werbalne-w-nauce. Znajdziesz tam kilka wskazówek, jak uskutecznić proces uczenia się.
  • kryst15 Re: Gdzie dokończyc szkołe? 21.08.20, 16:44
   Fajnie, że chcesz dalej się uczyć. Z tego, co wiem, są bezpłatne licea dla dorosłych w Cosinusie. Poszukaj ich w internecie, myślę, że mogłabyś zrobić tam brakującą klasę maturalną i podejść do matury.
    • ekulaska Re: Gdzie dokończyc szkołe? 16.09.20, 11:05
     Ja zaczęłam naukę na opiekuna medycznego w Zielonej Górze. Na Cosinusa namówiła mnie koleżanka, która skończyła tam asystentkę stomatologiczną. Mówiła, że warto tam uczyć, się, bo zjazdy są tylko raz w miesiącu, a drugi zjazd to E-learnig do zrobienia w domu.
   • krzysztof2o Re: Gdzie dokończyc szkołe? 03.09.20, 11:53
    kryst15 napisał(a):

    > Fajnie, że chcesz dalej się uczyć. Z tego, co wiem, są bezpłatne licea dla doro
    > słych w Cosinusie. Poszukaj ich w internecie, myślę, że mogłabyś zrobić tam bra
    > kującą klasę maturalną i podejść do matury.

    To prawda, jest zaoczne LO w cosinusie. Dodatkowo możecie skorzystać z kursów maturalnych. Wystarczy zadzwonić do nich i dowiedzieć się jakie dokumenty należy donieść - to zależy jaką szkołę wcześniej się zrobiło. Ogólnie oni są bezpłatni, nie ma czesnego, wpisowego itp. Więc jak dla mnie to spoko opcja.
  • ekulaska Re: Gdzie dokończyc szkołe? 16.09.20, 16:36
   Przywiązałam się do Cosinusa. Najpierw dokończyłam w nim liceum, zdalam maturę, a teraz uczę się na opiekuna medycznego. Też sądziłam, że nie da się wrócić do nauki po długiej przerwie. Cosinus pokazuje że można to zrobić bez problemu.
   • krzysztof2o Re: Gdzie dokończyc szkołe? 25.09.20, 16:32
    ekulaska napisał(a):

    > Przywiązałam się do Cosinusa. Najpierw dokończyłam w nim liceum, zdalam maturę,
    > a teraz uczę się na opiekuna medycznego. Też sądziłam, że nie da się wrócić do
    > nauki po długiej przerwie. Cosinus pokazuje że można to zrobić bez problemu.

    ja również zostałem po lo w ich policealce. super szkoła, świetni nauczyciela, bardzo fajna ekipa z sekretariatu. zawsze służą pomocą i starają się sprawy załatwić szybko :)
  • o.majk11 Re: Gdzie dokończyc szkołe? 01.11.20, 20:10
   Dobrym wyborem będzie szkoła Cosinus. Z tego co wiem musiałbyś mieć świadectwa klas, które skończyłes wtedy zdecydują na jaki semestr mogą cię zapisać. Szkoła cosinus jest bezpłatna a zajęcia odbywają się w weekendy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka