Dodaj do ulubionych

FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.03, 18:56
Będę nudna, ale prosze o pomoc. Nie taką jakąś fizyczną, ale przynajmniej
radę. Mam zdawać Firta w czerwcu i nie wiem , jak się do tego zabrać. Tzn. z
próbnego egzaminu mam C i chcę mieć np.: B. Co mam robić, ? Jak ćwiczyć?
Przyznam się szczerze , że nawet nie zaczełam... Na forum pojawiły się
głosy , że first jest banalny i w ogóle, że to , jak się to mówi "pryszcz".
Otóż dla mnie bynajmniej nie jest to błahostka i chciałabym wiedzieć, jak
mogę stać sie lepsza, hmmm... w tak krótkim czasie...
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: Linde Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.03, 21:04
      Please , pomóżcie , aj naprwdę nie wiem co robuić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
      • koperrek Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! 17.04.03, 15:09
        Ja zdalam FCE uczac sie na tylko i wylacznie na testach. Po rozwiazaniu paru
        testow zobaczysz ze wystepuje w nich pewna powtarzalnosc. W filling gaps sa na.
        te same konstrukcje do wstawienia, w word buillding slowa sie powtarzaja, w
        sprawdzaniu bledow wystepuja te same bledy w roznych testach badz przynajmniej
        takie same. moim zdaniem zdanie FCE okresla nie tyle znajomosc jezyka co
        umiejetnosc rozwiazywania testow. jezeli chodzi o writing to uzycie paru
        oklepanych zwrotow typu: po pierwsze, po drugie... z drugiej strony... biorac
        pod uwage...itp. rowniez zapewni Ci co najmniej B.
        Jezeli chcesz to moge Ci odstapic pare testow. Jezeli jestes zainteresowana/y
        to pisz na @.
        koper.
    • dorotace Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! 17.04.03, 16:23
      Ja zdawałam w grudniu i zdałam na B. Najlepiej jest po prostu ćwiczyć na
      przykładowych zestawach i tych z zeszłych lat. Ja mam ich naprawdę pokaźny
      zbiorek i mogę się podzielić. Mój e-mail: dorotace@gazeta.pl
    • mamosz Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! 18.04.03, 22:57
      porócz tego co wyzej zajrzyj na stronę
      www.flo-joe.co.uk/index.htm są tam testy on line i wiele różnych ćwiczeń
      i wskazówek. Polecam do powtórki slownictwa i gramatyki M.Vince FIRST
      CERTIFICATE LANGUAGE PRACTICE i ćwicz mówienie o obrazkach są w każdej ksiazce
      z testami albo w podręcznikach do FC Powodzenia
      • Gość: LIndisfarne Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.03, 12:38
        Dzięki Mamosz. wiesz, byłam jużna tej stronce Flo-Joe i muszę powiedzieć, że
        jest niezła, aczkolwiek zrobiłam już wszystkie testy z tej strony. nie wiem, co
        dalej. myślę, że moją najgorsza stroną jest Use of English, ale obawiam się też
        Writing. a jeszcze Reading... Kurczę, to chyba wszystko idzie mi kiepsko... No
        nie wiem, we'll see. Sadzisz, ze lepiej jest ćwiczyć samą gramatykę, czy
        rozwiązywac takie teściki? Pozdrawiam. Linde
        • mamosz Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! 24.04.03, 00:41

A próbowałaś ksiązki typu FCE Language Practice masz tam poszczegolne
          zagadnienia gramatyczne w formir ćwiczeń do FCE + słownictwo.Ale ponieważ czasu
          jest malo moze spróbuj jednak rozwiązywać testy i jesli nie rozumiesz dlaczego
          coś robisz żle powtórz sobie te strukturę i zrób pare cwiczeń no i czytaj
          sluchaj i nie ustawaj w wysiłkach,Na pewno nie jest tak żle.To
          przedegzaminacyjna panika.Powinnas robić jakies 60-70% Trzymaj się Pozdrawiam
          • Gość: Lindisfarne Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.03, 16:18
            Mam pomysł. Jestem wykonczona ciągłą pracą, koniecznymi sprawdzeniami,
            egzaminami. Opadam z sił, nie mam już siły myślec o angielskim. A jakby tak
            spróbować zdać to bez żadnego przygotowania? Ciekawe jak mi pójdzie...
            • Gość: JULEK Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: *.softel.elblag.pl 26.04.03, 00:43
              jak ja wam zazdroszcze FCE! ja tu mam egzamin na poziomie CPE i juz sie go
              boje, ale wierze ze sie uda w sumie ucze sie po to zeby zdac! wam tez tego
              zycze, i zobaczycie dobre nastawienie - to zdacie! ja moze jestem w o tyle
              lepszej sytacji ze mam okolo 18 godzin angola na codzien, tak jest na 3 roku
              anglistyki :) pzdr. serdeczne!
              • Gość: Lindisfarne Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.03, 14:58
                18 godzin angielskiego? Bosko, nie wiem czy bym wyrobiła... A tak poza tym to
                powiedz nam za jakieś 3 miesiące, czy zdałeś, bo podobno CPE jest trudno nawet
                dla native'ów. ( lindisfarne@gazeta.pl) A i Firsta nie ma po co zazdrościć.
                Kolejny egzamin.... BUUUUU
                • mr_julek Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! 26.04.03, 16:14
                  lindisfarne (tak w ogole to fajowy nick) ja nie zdaje CPE ale mam egzamin na
                  jego poziomie,tak jest jak konczysz licencjacka anglistyke, potem juz dalej to
                  sie tylko 'douczasz'. o tyle mam dobrze, ze mam zajecia ze wszystkich skillsow:
                  speaking, listening, writing i reading, poza tym grama na wszelkie sposoby.
                  poza tym wszystkie przedmioty mam po angielsku stad te 18 godzin (literatura
                  amerykanska, socjolingwistyka). powiem ci, ze ja jestem zadowolony ze studiow,
                  choc momentami mam juz dosyc wkuwania slowek typu: pokrowiec na miecz hehehe,
                  ty tez sie odezwij jak zdasz: mr_julek@gazeta.pl
                  aha a apropos poziomu PCE i ze nativy maja z nim problemy: to fakt, ja mam
                  writing z fajowa Amerykanka, ktora sie zna na pisaniu jak malo kto, ale
                  przegladajac niektore testy, powiedziala ze sama by nie zrobila tego na 100%
                  • Gość: czapski Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: utp.:* / 10.10.9.* 28.04.03, 10:29
                    licencjat z anglistyki jak CPE, moj drogi, toz to nawet magister anglistyki
                    rzadko moze zdac CPE
                    • Gość: Lindisfarne Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.03, 20:23
                      Ale my wierzymy w Julka!!! No powiedzmy... Żaden egzamin nie jest dobry , ani
                      tym bardziej łatwy. Tyle stresu i po co to komu....
                      • Gość: Tawi Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 06.05.03, 23:38
                        Boże, gdyby każdy po licencjacie z anglistyki miał poziom CPE to może
                        nasi "wspaniali" angliści w szkołach byliby trochę bardziej wspaniali...
    • pandimon Re: FCE- jak ja mam to zdać ????!!!!! 08.07.22, 16:30
      Przede wszystkim zaznajom się ze strukturą egzaminu, aby nic ciebie nie zaskoczyło. Tu sprawdzisz jak wygląda egzamin FCE . Poza tym książki z przykładowymi testami od Cambridge English.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka