Dodaj do ulubionych

Staruszka w szkole policealnej?

27.08.07, 20:54
Mam zamiar podjąć naukę w szkole policealnej - mimo skończonych 28 lat. Czy
będę czuć się dziwnie? Szkoła jest dzienna , zapewne wększość uczniów będą
stanowić ludzie tuż po maturze...
Może znacie kogoś kto był w takiej sytuacji? Jak sobie radził? A moze to żaden
problem?
Obserwuj wątek
      • rozetka8 to tak jak ja 29.08.07, 12:44
        tez sie tam wybieram
        nie wiem, tylko czy to jest odplatne czy nie
        bede miala wtedy-(bo wybieram sie za rok) 22lata i rownoczesnie bede
        kontynuowala swoje studia:)
    • kasia161072 Re: Staruszka w szkole policealnej? 29.08.07, 13:18
      A ja mam 35 lat i też wybieram się do szkoły policealnej i mam
      podobny problem jak ty .Ale babka w sekretariacie szkoły mi
      powiedziała ,że jest facet w szkole który urodził się w 1944r. więc
      nie jestem najstarsza .Teraz bardziej się martwie ,czy sobie
      poradzę.Pozdrowienia .
    • pascal2014 Re: Staruszka w szkole policealnej? 16.04.15, 23:11
      Już teraz możesz zarezerwować sobie miejsce na wybranym kierunku w Bezpłatnej Szkole Pascal ! :)
      REKRUTACJA LETNIA ! Kierunki BHP, FLORYSTA, TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ, KOSMETYKA, ADMINISTRACJA i wiele innych... CAŁKOWICIE ZA DARMO !!! :)
      Przyjdź osobiście do sekretariatu na ul. 3 Maja 13 w Zawierciu bądź nie wychodząc z domu zapisz się on-line : pascal.edu.pl/rekrutacja/
      Pamiętajcie kto pierwszy ten lepszy! :)
      Liczba miejsc Ograniczona!
      Tel. 535-004-657
    • lucjanna75 Re: Staruszka w szkole policealnej? 07.08.15, 14:59
      haha 28 lat to nie staruszka moja siostra zaczeła nauke w studio sztuki na studium wizażu w wawie jak miała 29 i bardzo jej się to opłciło , studiosztuki.pl/ lepiej skonczyć jakis solidny kierunek troche pozniej niż po maturze niż żałować cale Zycie ze się nie sprobowało
    • majka878 Re: Staruszka w szkole policealnej? 13.04.16, 16:10

Ja wybrałam Novą i też myślałam że będę staruszką ale jak się okazało były tam osoby w każdym wieku! skończyłam 2 letniego technika usług kosmetycznych, znajomi polecili mi ten kierunek i naprawdę nie żałuje. Zajęcia w centrum miasta, nauka w weekendy no i rewelacyjna kadra dydaktyczna. Na naukę nigdy nie jest za późno! a ta szkoła na bank jest godna polecenia!
    • gniesia90 Re: Staruszka w szkole policealnej? 19.07.16, 16:29
      co Ty mówisz? jaka staruszka haha :) nie martw sie, bez stresu. ze znajomymi chodzimy weekendowo do szkoły delta edukacja a naście już dawno za nami hahaha takze polecam, grupy sa zróznicowane wiekowo z tego co widziałam na wszystkich kierunkach, moja takze i wszyscy pomimo tego bardzo dobrze sie dogadujemy, mozna sie np wymieniac doswiadczeniami i zawrzec ciekawe znajomosci.
    • gabrysia.lachowicz Re: Staruszka w szkole policealnej? 30.04.20, 14:46
      W żadnym wypadku nie powinnaś się zniechęcać :D Do szkoły policealnej idą ludzie nawet po 50-tce :D i to nie są żarty! Szkoła Żak ma słuchaczy, którzy są na emeryturze ;). Ja serdecznie polecam, ponieważ nic a ni nikt nie powinien Ciebie ograniczać i powstrzymywać przed samorealizacją i rozwojem ;) Powodzenia i dużo uśmiechu! Ja już w Ciebie wierzę, teraz Ty uwierz w swoje możliwości :D
    • irenka3011 Re: Staruszka w szkole policealnej? 20.08.20, 13:30
      Jestem po kierunku Florysta ( 29 lat) i już pracuję w zawodzie. Uwielbiam spokój, ciszę i rośliny także tworzenie pięknych bukietów, wiązanek itd to dla mnie czysta przyjemność. Niedługo też planuję otworzyć swój punkt także wydaje mi się, że bardzo dobrze wybrałam kierunek i szkołę. uczyłam się w Cosinus w Warszawie i powie że nie byłam najstarsza. tym bardziej staruszką=)
      • krzysztof2o Re: Staruszka w szkole policealnej? 20.08.20, 16:49
        irenka3011 napisał(a):

> Jestem po kierunku Florysta ( 29 lat) i już pracuję w zawodzie. Uwielbiam spokó
        > j, ciszę i rośliny także tworzenie pięknych bukietów, wiązanek itd to dla mnie
        > czysta przyjemność. Niedługo też planuję otworzyć swój punkt także wydaje mi si
        > ę, że bardzo dobrze wybrałam kierunek i szkołę. uczyłam się w Cosinus w Warszaw
        > ie i powie że nie byłam najstarsza. tym bardziej staruszką=)

Moja dziewczyna też jest po Florystyce - pracuje w zawodzie w kwiaciarni, w której odbywała praktykę. Ja sam skończyłem znów technika BHP. Myślę, że mogę polecać tę szkołę nie tylko w swoim, ale i jej imieniu :)
        Szkoła bardzo przyjazna dla uczniów, kadra na duży plus, dużo zajęć praktycznych.
      • justynik78 Re: Staruszka w szkole policealnej? 16.09.20, 11:17
        Szkoła jest dla każdego i w każdym wieku. Dlatego są szkoły weekendowe, by móc dostosować się do słuchaczy. W cosinusie jest bezpłatna nauka, więc tym bardziej pozwala ona na korzystanie z niej bez względu na wiek, możliwości finansowe itp.
    • katelevand Re: Staruszka w szkole policealnej? 17.09.20, 09:12
      Ja mam 28 lat i kończę właśnie terapeutę zajęciowego w Cosinus Katowice. w Grupie mamy pana 56 lat i nikt w życiu nie nazwał go staruszkiem :D Radzi sobie świetnie a nawet dzieli się swoimi spostrzeżeniami na zajęciach :)
    • kasia56w Re: Staruszka w szkole policealnej? 18.09.20, 10:32
      Ta szkoła jest właśnie po to , by każdy mógł się dostosować. Cosinus oferuje szeroką ofertę dla każdego, bo jest w weekendy i darmowa. Są osoby w przeróżnym wieku a atmosfera jest tam tak miła, że nie odczuwa się żadnej różnicy.
    • kara65656565 Re: Staruszka w szkole policealnej? 21.09.20, 09:46
      to szkoła dla dorosłych, nie ma limitów :)))

karol_bal003 napisał(a):

> Szkoły policealne darmowe nie mają limitu wiekowego :) Ja chodziłem do Cosinusa
      > z panem po 40, a słyszałem że na opiekunie medycznym była pani po 60. Także to
      > jest jak najbardziej ok i z myślą też o takich osobach zostały założone szkoły
      > - dla dorosłych w każdym wieku :P
    • justynik78 Re: Staruszka w szkole policealnej? 21.09.20, 12:27
      W tej chwili nie ma znaczenia jaki wiek, choć od strony słuchacza wiadomo, że ma się takie myśli. Ale np u mnie w cosinusie jest tak, że ludzie są w różnym wieku a przez to, że odrazu mamy zajęcia praktyczne to każdy się fajnie integruje.
    • olan00 Re: Staruszka w szkole policealnej? 28.09.20, 13:24
      Szkoła dla każdego i w każdym wieku. Na zajęciach przedział wiekowy jest bardzo różny a różnice są po 20 lat. Cosinus wprowadza luźną atmosferę i po pierwszych zajęciach nikt nie czuje się skrępowany . Do tego zajęcia w weekendy i za darmo, dlatego każdy czuje się spokojnie, nie zaniedbuje obowiązków swoich.
    • klara1994 Re: Staruszka w szkole policealnej? 29.09.20, 11:47
      "Staruszko" ja w tym wieku robię liceum w cosinusie- co Ty się przejmujesz. U nas są naprawdę osoby w różnym wieku i po różnych szkołach, nie ma się co nastawiać, że będzie źle. U nas atmosfera jest luźna i naprawdę aż chce się przychodzić na zajęcia
    • ekulaska Re: Staruszka w szkole policealnej? 29.09.20, 12:09
      Co to znaczy staruszka. Uczyć można się w każdym wieku. Lepiej siedzieć w szkole niż w domu tkwić bezczynnie i samemu. Głupie uprzedzenia. U mnie Cosinusie w Zielonej Górze do szkoły uczy się dwóch panów po pięćdziesiątce na technika BHP i nikogo nie dziwi, że są starsi.
      • belamom555 Re: Staruszka w szkole policealnej? 29.09.20, 13:07
        ja na przykład wolę być w grupie z osobami starszymi. jestem na ostatnim roku w LO w Cosinus i te osoby starsze ode mnie dają mi tyle, dużo się od nich nauczyłam i naprawdę poznałam super ludzi w szkole. pozdrawiam V sem!!!
      • agata_m1234 Re: Staruszka w szkole policealnej? 01.10.20, 16:02
        Ej, teraz to ja się czuję staro, bo zaczęłam policealke w wieku 30 lat. Chciałam się przebranżowić i stąd wybór na cosinusa. Zresztą, jak sami zaznaczają, są szkołą dla dorosłych, a różnorodność ludzi pod względem wieku jest naprawdę spora. Są tacy tuż po maturze, po 30, bliżej 50, serio! Na naukę nigdy nie jest za późno :)
    • sararadwa1234 Re: Staruszka w szkole policealnej? 13.10.20, 14:13
      daj spokój, u mnie na kosmetyce w cosinusie były babeczki po 40, 50, młode dziewczyny świeżo po maturze, te po 20 i 30, pełny przekrój :) ale grupa świetna! dogadywałyśmy się bez problemu, z dużą częścią kontakt mam nawet teraz pomimoo tego, ze już jesteśmy absolwentkami
    • sylwia876 Re: Staruszka w szkole policealnej? 15.10.20, 12:55
      Myślę, że nie będziesz  W szkołach takich jak Cosinus nie ma ograniczenia wiekowego, sama kiedy się uczyłam, miałam na roku osoby dużo starsze od Ciebie i nikt nie patrzył się dziwnie, a wręcz przeciwnie. Fajnie, że ludzie chcą się dokształcać niezależnie od wieku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka