Dodaj do ulubionych

Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie?

03.03.05, 09:30
Czytam i czytam i doczytałam się, że to hotel z ohydnym jedzeniem, w ubogiej
i zaśmieconej dzielnicy. Czy ktoś kto był mógłby powiedzieć jak jest na
prawdę?
Intersueje mnie tez cena wycieczek Orinoko i wodospad oraz Los Rogues.
Czy znacie biuro Bertur?
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • atamanek Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 03.03.05, 12:09
      Witam smile

Tak, do hotelu dojezdza sie przez dzielnice malutkich domkow, ale czy to
      przesadza o atrakcyjnosci hotelu, watpie. Okolica jest spokojna, bezpieczna,
      ludzie mieszkajacy obok hotelu z niego zyja, sa przyjaznie nastawieni do
      turystow. Czesto wracalam wieczorami z pobliskiej kafejki netowej i nie szlam,
      tak jak czesto w Polsce mi sie zdarza, z dusza na ramieniu. Wszedzie pelno
      usmiechnietych tubylcow, dzieci smile Fakt, sa smieci, ale jak napisal Piotr, tam
      maja sa one wszedzie smile

jedzenie ejst dobre. Jak dla mnie malo przyprawione, ale pewnie mialam inny
      smak przez swoja chorobe smile
      Do akzdego z posilkow sa swieze owoce, rozne, smaczne i przechowywane w
      lodowkach. Mialam tylko raz maly problem zoladkowy, ale to chyba z nadmiaru
      drinkow na poczatku pobytu. Drinki sa smaczne, przygotowywane na oczach, ze
      swiezych owocow i normalnych butelkowanych alkoholi.
      • zdzisek99 Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 04.03.05, 16:46
        Wlasnie jestem w tym hotelu - jutro wracam. Coz - opinie na pewno beda rozne.
        Jak przyjechalismy to nam doslownie szczeki opadly - taki syf byl. Jechalismy z
        lotniska przez wyspe i caly czas czekalismy kiedy skoncza sie slamsy a zaczna
        normalne dzielnice - i nie doczekalismy sie. Domy wygladaja jak domki dzialkowe
        u nas smile No ale taki ich styl i urok. Jest biednie i brudno. Hotel wedlug mnie
        syfiasty i jak pisali na tripadvisor - na 3 gwiazdki nie zasluguje w zadnym
        przypadku - gora na 2* a i tu bym sie zastanawial porownujac go do Ibisa.
        Jedzenie da sie przezyc choc bez rewelacji. Wczoraj byly np owoce morza - jak
        ktos je lubi to mial wypas - my musielismy isc do drugiej restauracji na
        lasagne i pizze (choc z orginalami to nie ma wiele wspolnego - tylko nazwe).
        Duzo w hotelu czechow, niemcow (neckerman), amerykanow i kanadyjczykow. Z tym,
        ze amerykanie i kanadyjczycy ktorzy tu trafiaja to klasa nizsza i mozna sie
        naogladac niezlego chamstwa. Obsluga w hotelu mila. Mieszkamy w nowej czesci La
        Cascada. Czesc ludzi z naszej grupy jest pozbawiona cieplej wody w lazienkach
        (no jest tylko zimna - ktora znowu taka zimna nie jest). U nas w pokoju jest
        ciepla zimna woda. Klimatyzacja ma 2 programy (wlaczona-wylaczona). Jak sie ja
        wlaczy to mozna zapalenia pluc dostac. A jak sie wylaczy to jest goraco (ale
        wole juz to niz zapalenie pluc).
        W hotleu jest o wiele za duzo gosci w stosunku do jego mozliwosci. Od godziny
        6:30 rano zaczyna sie walka o lezaki na plazy i przy basenach. W restauracjach
        sa kolejki do jedzenia zaraz od otwarcia - brakuje wolnych stolikow - a jak sie
        przyjdzie pol godziny pozniej to nie bardzo jest co jesc.
        Drinki sa dobre pod warunkiem ze sie je zamawia wczesnie. Im pozniej tym
        barmani bardziej pijani i drinki sa coraz gorsze. Wycieczki fakultatywne sa w
        wiekszosci nieporozumieniem (oprocz delty orinoko i Canaima 2 dni). Zrestza
        chyba wiekszosc ich wycieczek wyglada podobnie. Wywoza kawalek od hotelu (ok
        1/2 godziny do 1 godziny) i staja na postoj - wyjmuja piwo (polar ice), rum i
        kole i zaczyna sie imprezka (cuba libre). POtem znowu w trase i po godzince
        ponownie picie. Ogolnie wiekszosc wycieczek skupia sie na samej podrozy a nie
        na celu. Jadac np do Los Roques leci sie 3h samolotem (tam i z powrotem), 2h
        czeka na odprawy, 2h transfer na i z lotniska - i policzcie ile zostaje na
        snorkeling i zwiedzanie archipelagu (a i zapomnialem o "cuba libre")
        Ogolnie jak brac u nich wycieczki to conajmniej 2 dni - jest szansa cos
        zobaczyc a nie marnowac tylko czas na przeloty.
        Dotychczas bywalismy tylko w Egipcie i mamy male porownania ale jesli chodzi o
        wycieczki na miejscu to wenezuelczycy mogliby sie wiele od egipcjan nauczyc.
        • atamanek Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 05.03.05, 14:25
          Witam smile

No widzisz, ile ludzi, tyle opinii smile
          Moze nie masz porownania, bo byles jedynie w Egipcie, nie wiem, mi ten hotel
          odpowiadal.
          Nie win ludzi w Wenezueli, ze zyja tak a nie ianczej, nie sa dla Twojego
          zadowolenia, tam mieszkaja i tak a nie inaczej zyja. Albo sie to zaakceptuje,
          albo bedzie sie na NIE i pisalo, jaki to wszedzie syf i brud.
          Nie porownuj hoteli europejskich, polozonych w innym klimacie, do
          wenezuelskich, to sie mija z sensem.
          Jesli ktos cche poleciec i pobyczyc sie nad basenem z drinkiemw reku, niech
          leci na Dominikane.
          Co do pozywienia. Nawet jak jest okreslony charakter danej kolacji, to nikomu
          korona z glowy nie spadla i mogl przejsc 25 metrow do drugiej. Zreszta, w tej
          byly oprocz owocow morza i tradycyjne jedzonka.

Brak wody, czy jakaolwiek usterka zgloszona do recepcji jest natychmiast
          usuwana, dziwie sie, ze zadne z Was na to nie wpadlo wink
          Nigdzie tez nie widzialam walki o lezaki, wstajac na sniadanie spokojne
          rezerwujesz sobie lezak, bez walki, nie wyolbrzymiaj suspicious
          Kolejki do jedzenia? Po co, jesli zniknie jakas ppotrawa zaraz jest dostarczana
          nastepna porcja, tylko ludzie jakos tacy pazerni, ze nakladaja sobie porcje,
          ktore potem sa wynoszone przez kelnerow.
          Beda tam prawie dwa tyg nie widzialam pijanego kelnera i z drinkow bylam
          zadowolona. Moze to jest wina nastawienia?smile
          Co do wycieczek, nie lepiej zrobic sobie samemu a nie narzekac na organizacje?
          Gdzie jak gdzie, ale na Margaricie sa ku temu idealne warunki.

Co do jednego zgodze sie, poziom kultury niektorych wczasowiczow pozostawia
          wiele do zyczenia. Jak wyjezdzalam na swiezo byli Kanadyjczycy, ktorzy nocami
          pili a potem rankiem zdziwieni budzili sie na kanapie na parterze wsrod
          jedzacych sniadanie normalnych wczasowiczow.

Ogolnie rozdraznil mnie Twoj post. sad
          Troszke wiecej tolerancji i wyrozumialosci dla innej kultury/sposobu
          zycia/podejscia do swiata i caloksztaltu.
          • anmanika Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 05.03.05, 16:18
            Jak tak czytam niektore wypowiedzi i zastanawiam sie czy bylam na tej samej
            wyspiewink
            Moj hotel byl super!!! Mial duzo pokoi ale rozmiar kompleksu powodowal, ze
            nigdzie nie bylo tloku. Ani w restauracjach ani na plazy ani przy basenach.
            Nikt nie rezerwowal lezakow bo nawet po 11.00 spokojnie mozna bylo znalezc
            wolny przy basenie.
            Zaloga dwoila sie i troila by umilic nam pobyt.
            Zglosilam usterke lampy, w 5 min. przyszed pan ja naprawic.
            Byl kids club w ktorym przemile dziewuszki zajmowaly sie dziecmi pomimo barier
            jezykowych mialy fantastyczny kontakt z dziecmi.
            Obsluga super!!! Zachowywali sie nieslychanie kulturalnie, nigdy nikogo
            pijanego ani zachowujacego sie niestosownie nie widzialam.
            Goscie hotelowi tez byli na poziomie, mieszanka niesamowita, z Argentyny,
            Chile, Brazylii, Koumbii, sporo Kanadyjczykow i po trosze z roznych krajow
            europejskich.
            Na plus zalicze, ze nie bylo: Niemcow i Rosjan.
            Tych ostatnich dosc sie naogladalam w Egipcie. Po tym solennie sobie obiecalam,
            ze nigdy wiecej nie pojade tam, gdzie jezdza zorganizowane wycieczki rosyjskie.
            Wycieczki sama sobie organizowalam i bylo super.
            Byl to fantastyczny urlop ktory wspominac bede dlugo.
            Wenezuelczycy na Margaricie zyja biednie to widac na kazdym kroku ale nie
            wykorzystuja lub oszukuja turystow jak to sie zdarza w niektorych krajach.
            Widac, ze nie sa jeszcze skazeni turystyka i naprawde moge polecic wyjazd na
            Margarite.
          • zdzisek99 Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 08.03.05, 13:01
            A najlepsze jest to, że już ktoś zauważył, że Twoja pozytywna opinia wyjątkowo
            się wyróżnia z pośród całej reszty opinii dotyczących tego hotelu. Każdy ma
            prawo do swojego zdania i cieszę się, że Ci się podobało. Mnie nie - i odradzę
            ten hotel każdemu kto tylko będzie się tam wybierał. Nawet jak siedziałem w
            hali odlotów i widziałem przez szybę tłum ludzi wchodzących do hali przylotów,
            prosto z samolotu Czeskich linii lotniczych - to chciałem im na szybie pisać,
            żeby się nie pakowali do tego syfu smile Niestety - nikt na mnie nie zwracał
            uwagi. Około 120 osób z tego samolotu trafiło do tego hotelu - reszta trafiła
            do innych na wyspie.

A co do wycieczek to jak wyobrażasz sobie zorganizowanie samemu wycieczki np do
            Delty, Canaimy lub Los Roques? Masz własny samolot i licencję pilota?
            Bo o ile się zdążyłem zorientować to wszyscy w końcu trafiają do tych samych
            organizatorów tj. Sasca czy TUY - i to te linie lotnicze zapewniają przelot,
            przewodnika na miejscu, wyżywienia i transporty. Tak więc jeśli ktoś wybiera
            się na Los Roques 1 dzień (Sasca - sprawdzić kto świadczy usługę!) - to
            odradzam.

Zamierzam w najbliższym czasie wystukać jakąś relację na necie i umieszczę
            swoje fotki. Mam nadzieję, że komuś się to sprzyda.
            A Wenezuela bardzo mi się podoba - i wrócę tam znowu - z tym, że nie z Exim'em
            tylko na własną rękę - i nie na Margaritę.
            • atamanek Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 08.03.05, 15:04
              Witam smile

Ktos cos innego zauwazyl, widac niedokladnie czytales smile
              Aby zobaczyc Canaime, Orinoco czy Los Roques nie trzeba korzystac z uslug
              agencji turystycznych, mozna wsio na wlasna reke zalatwiac. Mozna zamiast
              samolotem, poplynac promem z Punta del Piedras na staly lad, potem autobusem do
              C.B i dalej wynajac przewodnika i nie poznawac tych rejonow w grupie a
              indywidualnie.
              Jesli nie masz ochoty na cuba libre, czy ktos Cie do picia zmuszal?
              Czy mzoe trudno bylo odmowic?
              To jest chyba negatywne nastawienie, jak pisalam do Ciebie w poprzednim poscie?
              • zdzisek99 Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 08.03.05, 21:00
                Jak się ma dużo czasu to sobie można jeździć na własną rękę - mnie było szkoda
                czasu na przeprawę promem i podróżownie lądem. I z pewnością większość ludzi
                wybierających się na tą wycieczkęz Eximem uzna że czasu różnież ma za mało aby
                sobie radzić na własną rękę. Cuba libre nie piłem i nikt mnie do tego nie
                zmusi - jednak trudno jest uznać za pasjonującą wycieczkę której połowa czasu
                trwania spędzana jest na postojach i obserwowaniu pijących uczestników. Ja
                myślę, że z moim nastawieniem jest wszystko w porządku - zastanawiające jest za
                to Twoje nastawienie.
    • Gość: opti7 Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? IP: 62.233.214.* 08.03.05, 16:52
      Witam!
      Rozwazałem wyjazd do tego hotelu , ale po przeczytaniu opinii Amerykanów i
      Kanadyjczyków wybrałem Dunes Beach . Uważam że najwazniejsze jest nastawienie -
      jezeli chcesz spędzic fajne wakacje i dobrze sie bawić to niewiele jest w
      stanie to zepsuć ( chyba że choroba ) . Jezeli załozymy że jedziemy na wyjaz do
      najtańszego hotelu jaki oferuje biuro w tym rejonie to nastawiając sie ze
      będzie kiepsko organizujemy sobie wycieczki żeby w hotelu przebywac jak
      najmniej. Z kolei , jezeli nastawiamy sie na wycieczki w mniejszej ilosci i
      chcemy odpocząć w miłej atmosferze na plaży lub przy basenie ( bez konieczności
      porannej waklki o leżaki) to wybieramy droższa o 100 $ oferte i mamy pewnosc że
      obejdzie się bez nerwów. Prawie wszyscy ostrzegali przed wyjazdem do Pueblo
      Caribe podając konkretne powody i należało sie spodziewać że się one
      potwierdzą. Jezeli pomimo ostrzezeń decydujemy sie na wyjazd do taniego hotelu
      który tylko w katalogu wygląda imponująco i jest bardzo promowany przez biuro
      to musimy sobie zdawac sprawe ze trafimy na niski standard. Biuro promuje ten
      hotel bo najlepiej na nim zarabia. Nie oferują go inni znani organizatorzy
      wycieczek na Margarite. Należy nauczyć sie czytać między wierszami ofery biur
      podrózy i szukac na internecie wszelkich opinii oraz zdjęć jakie tylko uda się
      znaleźć. Ale z drugiej strony jeżeli zdajemy sobie sprawę ze wszystkich minusów
      i mimo tego decydujemy sie na taki a nie inny wybór pretensje możemy miec tylko
      do siebie. Sam kiedys naciąłem sie na tani 3* hotel w Tunezji który promowany
      był przez Scan Holiday jako najpopularniejszy wybór klientów firmy
      odwiedzajacych Djerbe. Na miejscu okazał sie totalną klapą . Jedzenie bylo
      wstretne , pokoje małe i smierdzace itp. My zdecydowalismy sie dopłacic do
      wyzszego standaru i mieć udane wakacje , natomaiast większosc Polaków pisała
      protesty , soptykała sie z rezydentem , awanturowała sie zamiast wypoczywac i
      mieć udany wyjazd lub zorganizowac sobie lepszy hotel.
      Dlateo uważam że obydwie powyższe opinie na temat Pueblo Caribe mimo tego że
      sprzeczne sa bardzo cenne dla ludzi chcących odwiedzić Margarite . Hotel ten
      oferuje niski standard ale mimo tego wyjazd może byc udany jak widac z opinii
      Atamanki .

pozdrawiam

P.S.
      Czy moglibyście napisac jak najlepiej załatwic wycieczki . Chce poleciec do
      Canaimy , przeleciec pod Salto Angel , odwiedzic delte Orinoko , i poleciec na
      Los Roques oraz zaliczyc jakies wycieczki po wyspie. Z tego co Zdzisek pisał
      Los Roques chyba lepiej na dwa dni. Z jakiego biura skorzystać a z jakiego
      nie . Za wszelkie informacje będe wdzięczny.

opti7
    • Gość: opti7 Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? IP: 62.233.214.* 08.03.05, 16:52
      Witam!
      Rozwazałem wyjazd do tego hotelu , ale po przeczytaniu opinii Amerykanów i
      Kanadyjczyków wybrałem Dunes Beach . Uważam że najwazniejsze jest nastawienie -
      jezeli chcesz spędzic fajne wakacje i dobrze sie bawić to niewiele jest w
      stanie to zepsuć ( chyba że choroba ) . Jezeli załozymy że jedziemy na wyjaz do
      najtańszego hotelu jaki oferuje biuro w tym rejonie to nastawiając sie ze
      będzie kiepsko organizujemy sobie wycieczki żeby w hotelu przebywac jak
      najmniej. Z kolei , jezeli nastawiamy sie na wycieczki w mniejszej ilosci i
      chcemy odpocząć w miłej atmosferze na plaży lub przy basenie ( bez konieczności
      porannej waklki o leżaki) to wybieramy droższa o 100 $ oferte i mamy pewnosc że
      obejdzie się bez nerwów. Prawie wszyscy ostrzegali przed wyjazdem do Pueblo
      Caribe podając konkretne powody i należało sie spodziewać że się one
      potwierdzą. Jezeli pomimo ostrzezeń decydujemy sie na wyjazd do taniego hotelu
      który tylko w katalogu wygląda imponująco i jest bardzo promowany przez biuro
      to musimy sobie zdawac sprawe ze trafimy na niski standard. Biuro promuje ten
      hotel bo najlepiej na nim zarabia. Nie oferują go inni znani organizatorzy
      wycieczek na Margarite. Należy nauczyć sie czytać między wierszami ofery biur
      podrózy i szukac na internecie wszelkich opinii oraz zdjęć jakie tylko uda się
      znaleźć. Ale z drugiej strony jeżeli zdajemy sobie sprawę ze wszystkich minusów
      i mimo tego decydujemy sie na taki a nie inny wybór pretensje możemy miec tylko
      do siebie. Sam kiedys naciąłem sie na tani 3* hotel w Tunezji który promowany
      był przez Scan Holiday jako najpopularniejszy wybór klientów firmy
      odwiedzajacych Djerbe. Na miejscu okazał sie totalną klapą . Jedzenie bylo
      wstretne , pokoje małe i smierdzace itp. My zdecydowalismy sie dopłacic do
      wyzszego standaru i mieć udane wakacje , natomaiast większosc Polaków pisała
      protesty , soptykała sie z rezydentem , awanturowała sie zamiast wypoczywac i
      mieć udany wyjazd lub zorganizowac sobie lepszy hotel.
      Dlateo uważam że obydwie powyższe opinie na temat Pueblo Caribe mimo tego że
      sprzeczne sa bardzo cenne dla ludzi chcących odwiedzić Margarite . Hotel ten
      oferuje niski standard ale mimo tego wyjazd może byc udany jak widac z opinii
      Atamanki .

pozdrawiam

P.S.
      Czy moglibyście napisac jak najlepiej załatwic wycieczki . Chce poleciec do
      Canaimy , przeleciec pod Salto Angel , odwiedzic delte Orinoko , i poleciec na
      Los Roques oraz zaliczyc jakies wycieczki po wyspie. Z tego co Zdzisek pisał
      Los Roques chyba lepiej na dwa dni. Z jakiego biura skorzystać a z jakiego
      nie . Za wszelkie informacje będe wdzięczny.

opti7
      • atamanek Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 08.03.05, 19:36
        Witam smile

Wlasnie o nastawieniu pisalam smile
        Wyjezdzajac na Margarite nie mialam zamiaru siedziec tylko w hotelu, pech
        chcial, ze wlasnie zachorowalam 3 dnia i plany musialam szybko zmienic. Choroba
        jednak nie wplynela na odbior i nadal polecam ten hotel smile

Co do wycieczek, pisalam o nich dosc szczegolowo wyzej, albo w watku na
        Kontaktach smile
        Sama wycieczka do Canaimy nie musi oznaczac, ze zoabczysz Salto Angel smile
        Jak bylam, niestety chmury zakryly szczyt Diabelskiej Gory i piloci w trosce o
        nasze bezpieczenstwo nie zdecydowali sie na lot nad Salto sad

A! Przypomnialo mi sie... w Tucupicie(poczatek wycieczki nad Orinoco)
        spotkalismy Polakow z hotelu Dunes, Ich wycieczka kosztowala ponad 300$ smile a ja
        u Rudiego placilam po 285$ od osoby.
        To taka dygresja...

Co do Los Roques, jesli Cie stac, lec na wiecej jak jeden dzien smile
        Wycieczke po wyspie, czyli jeep safari spokojnie mozesz sobie sam zrobic.
        Taksowka, pokazac, co chcesz zoabczyc i jazda!
        Nie tak jak jezdzil Zdzisio, nie beda wlewac w Ciebie paskudnej[sic!] cuba
        libry suspicious wink)
        Osobiscie zamiast zwiedzania wyspy(oprocz La restigny, przereklamowanej zreszta
        i jeszcze moze dwoch miejsc) wybralabym np Mochime lub Coro.
        Oj, zwiedzania w Wenezueli jest a jest smile
        Wlasnie dzis wpadla mi w rece ksiazka Janusza Wolniewicza "Ladowanie w
        Eldorado" smile
        • anmanika Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? 09.03.05, 08:37
          I z tego powodu o którym pisał Opti7 zorganizowałam sobie pobyt sama.
          Doleciałam rejsowym samolotem a hotel zarezerowałam sobie sama, jakby coś było
          nie tak to pretensje mogłam mieć tylko do siebie.
          Starannie unikałam tych hoteli których używają biura podróży zwłaszcza tych
          wożących Polaków w celu uniknięcia "kwaśniaków" (tych co maja wiecznie za złe i
          kwaśną minę).
          Pobyt był w 100% udany, nawet wysłałam faks z podziękowaniem do hotelu. Przelot
          też był b. sprawny a wycieczki to zawsze można znależć w ofertach internetowych.
    • Gość: Tomas Re: Pueblo Caribe Margarita - rozbieżne opinie? IP: *.upol.cz 05.04.05, 13:16
      Navštívili jsme Isla Margaritu (IM) konkrétně hotel Pueblo Caribe (PC). Počasí
      jsme měli super a udajně neplatí pro pobřeží ostrova období dešťů a tudíš tu
      bude počasí stálé po celý rok. Teploty kolem 30 ve stínu a stálý větřík, který
      přes léto ustává. Hotel PC byl nad naše očekávání. Četli jsme na něj
      rozporuplné recenze převážně od občanů GB. Plně to odpovídá ceně. Nečekejte
      však v žádném případě exotiku. Hotel docela příjemný, jídlo perfektní, žádné
      zažívací potíže, led dělají z pitné vody... Pláž nic moc, úzká, v této době
      stálé vlny. Ale nechá se najít i krásná široká málo lidí... Ale rozhodně to
      není všemi opěvovaná EL AQUA. Ta zklamala. Přístup do vody dobrý, písek a z
      kraje mělko. Počitejte s neuvěřitelným nepořádkem a odpadky ÚPLŇĚ všude, kromě
      hotelu. Tam pro změnu budete zakopávat o kuřáky a jelikož ani jedna ze tří
      restaurací nemá nekuřáckou část, tak je to občas trochu nepříjemné. Hmiz nebyl,
      slunce peklo, občas neškodní švábi na pokoji ale super dovolená. S sebou si
      vemte závažíčka na ubrusy protože restaurace jsou open-air a ubrusy při jídle
      nepříjemně létají do talíře. Vřele doporučujeme. Klidně se ozvězte na mail a
      poradím s čímkoli. TIP: K nezaplacení a první den jsou vyprodané letecké výlety
      na Los Roques a Canaimu. Nejlepší zážitky celé dovolené.
      My jsme cestovali s Rudolf Reisenem. Exim má také výborné služby ale je dražšší
      a striktně dodržují na letišti limit 15kg na zavazadlo a to je pro nás dost
      málo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka