Dodaj do ulubionych

KUBA / DOMINIKANA - Czekam na opinie???

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.05, 16:07
Witam, mam pytanie dla forumowiczów którzy byli na Kubie i Dominikanie, gdzie
Wam się lepiej podobało???
Osoby będące tylko w jednym z w/w krajów, proszę się nie wypowiadać, ponieważ
nie mają porównania...smile))
Na początek kilka pytań:
-czy plaże w Varadero są również tak śliczne jak na Bavaro?( byłam w Punta
Cana było rewelacyjnie!!!!)
- jak porównujecie standart hoteli ? czy na Kubie jest o wiele gorszy
standart? przejrzałam setki zdjęć hoteli i faktycznie nie jest zbyt
ciekawie...często hotele 4* na Kubie mają o wiele gorszy standart niż 4* na
Dominikanie,( zaznaczam że ma to dla mnie ogromne znaczenie ponieważ w hotelu
spędzam zazwyczaj całe 2 tygodnie wakacji, napewno mam zamiar zwiedzić Hawanę
i w zależności od tego jak się będą kształtowały ceny innych wycieczek to się
zobaczy na miejscu..smile))
- interesuje mnie tylko Varadero, ponieważ w mniejszych kurortach napewno bym
się zanudziła smile)), nie lubię zacisznych miejsc, nie w tym wieku...może jak
stuknie 30,40,50 lat to zmienię zdanie.
- jak porównujecie opcję all inclusiv? słyszałam ze jedzenie na Dominikanie
jest o wiele lepsze???? co Wy na ten temat sądzicie?
- jaka pora jest najlepsza, na odwiedzanie tej wyspy??? słyszałam ze od
listopada do kwietnia, ale patrząc na średnie temperatury w tym czasie to nie
wygląda to najciekawiej, czerwiec, lipiec wydaje mi się ciekawszy, tylko te
huragany... ( zaznaczam że uwielbiam się "smażyć" na słoneczku, i
temperatury bardzo wysokie są jak najbardziej wskazane...smile))
Czekam na Wasze opinie
pozdrawiam serdecznie
Bernadeta
Obserwuj wątek
    • Gość: Alahatala Re: KUBA / DOMINIKANA - Czekam na opinie??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.05, 16:30
      Jesli interesuje Cie tylko hotel - na calym swiecie nie znajdziesz lepszego
      stosunku luksusu dla zwyklych ludzi do ceny, prawdziwego all inclusive, ani
      lepszej plazy, niz Bavaro. Copacabana, Waikiki, Bora Bora, Varadero, Cancun,
      Negril itp nie zrobily na mnie takiego wrazenia, jak Bavaro. Do tego piekni
      ludzie, niebosiezne palmy i muzyka (niewatpliwie gorsza od kubanskiej). Celuj w
      najdrozszy hotel, a z pewnoscia bedziesz miala powody do zadowolenia.
      Pozdrawiam i zycze milego leniuchowania -
      adam
      • svolo Re: KUBA / DOMINIKANA - Czekam na opinie??? 19.10.05, 04:04
        Kuba Kuba i jeszcze raz Kuba
        Rzeczywiscie jesli kreca Cie pobyty w kolejnym takim samym hotelu,z takim samym
        basenem,sauna i bog wie czym jeszcze to moze gdzie indziej.Ale jesli chcesz
        zobaczyc ostatni kawalek socjalizmu.To na Kube.Nie kus sie na wyjazdy poza
        Varadero ze zorganizowanymi autokarowymi grupami.Tylko samochod z wypozyczalni
        i w droge.Najlepiej z jakims kubanczykiem lub kubanka[palce lizac tylko uwaga na
        aids]A i uwaga na na przebite opony.Najlepiej nauczyc sie latac dziury samemu i
        zabrac z Polski zestawy do ich naprawy[mozna jeszcze je u nas znalesc]Najlepsze
        cygara [u nas 80 zl sztuka -Cohiba czy romeo i Julia[wole te drugie .Jak sie
        dogadasz z miejscowuymi kupisz za 25USD paczka[Nie na ulicy i nie na plazy bo
        wsciskaja lipe.Bylem tam w 2003 i gdybym nie pekal przed 10-cio godzinnym
        lotem[z niemiec] to wracalbym tam co roku.Puki jeszcze amerykanie nie zabudowali
        i nie pogrodzili calejwyspy
        a i ciekawostka .Na kube lecisz nad trojkatem bermudzkim.
        Pzdr i przyjemnego wypoczynku.
          • Gość: Bernadeta Re: KUBA / DOMINIKANA - Czekam na opinie??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 11:51
            Dzięki za wszystkie informacje.W przyszłym roku napewno Kuba!!!
            Czy ktoś zna jakieś miejscowe biura podróży w Varadero organizujące wycieczki
            do Hawany, oraz Guama - Giron, jakie ceny? w jakim języku rozmawia przewodnik?,
            w jakiej cenie można wyporzyczyć auto z kierowcą do Hawany?( na 1 dzień)jaka
            jest cena kompletna (auto+kierowca+paliwo).Aha czy są jakieś BP które sprzedają
            wycieczki z polskim przewodnikiem?
            pozdrawiam
            Bernadeta
            • svolo Re: KUBA / DOMINIKANA - Czekam na opinie??? 21.10.05, 18:41
              Na Varadero dogadasz sie z personelem w kilku jezykach[tzn nie z paniami od
              sprzatania na marginesie warto im zostawic raz na jakis czas 1 usd na
              stoliku]Tylko w restauracji z opiekunkami dla dzieci lekarzem sklepikarzami itd.
              Azeby pojechac do hawany nie potrzeba biura podrozy,tylko samochod z
              wypozyczalni i w droge.Nie sadze azeby ktokolwiek pytal cie o prawo jazdy,z
              Varadero do Hawany prowadzi czteropasmowka po ktorej miejscowe auta nie jezdza
              prawie w ogole.Jak nia jedziesz czujesz sie jak w amerykanskim filmie drogi .Ty
              samochod i nic wiecej.W Hawanie za 5Usd ryksiarz pokaze ci wszystko.[oczywiscie
              warto miec mape i dodatkowo pokazac mu palcem gdzie chcesz jeszcze jechac]I
              oczywiscie targuj sie.
              Jesli pojedziesz z wycieczka ,na Varadero z cala pewnoscia jak bedziesz chciala
              gdzies sie ruszyc dalej poza polwysep,pojawi sie przemily "aniol stroz[chyba
              wspolpracownik ]tamtejszego biura bezpieczenstwa publicznego] i dopomoze ci we
              wszystkim.[chyba,ze bedziesz chciala obalic Castro]Piszac przemily aniol stroz
              wcale nie kpie.Sa super i bardzo pomocni jak mowilem pomoga zalatwic orginalne
              cygara za 15% ceny rum tani i dobry Pewno moze tez poprowadzic wynajety
              samochod w zamian za pare dolcow pod koniec turnusu,To takie ich fuchy a przy
              okazji pilnuja potencjalnych kontrrewolucjonistow. .Ja pojechalem z niemieckim
              TUI i nie moge nazekac na cokolwiek.
              Pzdr
              PS
              Ceny benzyny inne dla cudzoziemcow [jakiws 65% polskiej ceny] i inne dla
              miejscowych[grosze]ale jak pisalem aniol stroz zalatwi benzyne po cenach jak dla
              miejscowych za" napiwek" 2-3 usd.
              Przyjemnego wypoczynku
        • jolantas1955 Re: KUBA / DOMINIKANA - Czekam na opinie??? 27.01.06, 09:41
          Dzięki ci svolo!W kwietniu lecę do Meksyku i na Kubę. Trochę zwiedzania i troche
          odpoczynku. O ile Meksyk wszyscy pochwalają, to na temat Kuby już się
          nasłuchałam!!Był moment, że zaczęłam się zastanawiać nad zmianą trasy.Trójkąta
          Bermudzkiego się nie boję, lubię "mocne wrażenia", ale mojemu staremu lepiej o
          tym nie wspomnę!Pozdrawiamsmile)
    • corrina Re: hepatitis a i b 27.11.05, 23:04
      nie zapomnijcie sie zaszczepic jadac na dominikane,moj lekarz jak sie
      dowiedzial ze planuje dominikane na swieta,powiedzial ze to must teraz,i ze
      wiele osob zarazily sie wlasnie na dominikanie
      • matanzas Re: hepatitis a i b 07.12.05, 22:46
        corrina napisał:

> nie zapomnijcie sie zaszczepic jadac na dominikane,moj lekarz jak sie
        > dowiedzial ze planuje dominikane na swieta,powiedzial ze to must teraz,i ze
        > wiele osob zarazily sie wlasnie na dominikanie

witam Co do szczepien to niewiem ja na dominikanie bylem juz dwa razy
        i nic nie przywiozlem (zednen choroby)chociaz sie nie szczepilem , a stolowalem
        sie wylacznie na miescie !!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka