Co szyja poczatkujace? Skad pomysly?

27.01.11, 17:58
Wczoraj zaczelam przygode z maszyna. Ogolnie nie chce na niej szyc ubran, a raczej takie glupotki: jakies maskotki dla dzieci, torebeczki itd i robic aplikacje.

Skad bierzecie pomysly na to, co szyjecie, wykroje? Jakies nie za bardzo skomplikowane na poczatek :-)

Jest w necie jakas fajna stronka?
    • linn_linn Re: Co szyja poczatkujace? Skad pomysly? 27.01.11, 20:14
      Ja najwiecej ciekawych rzeczy widze na blogach:
      forum.gazeta.pl/forum/w,33231,97106196,,Blogi_o_szyciu_galerie_zdjec.html?v=2
    • tijgertje Re: Co szyja poczatkujace? Skad pomysly? 28.01.11, 08:31
      Ja zaczelam od szlafroka;) Dlugasnego, z dlugim, wywijanym kolnierzem ikieszeniami w szwach z polaru. Wyszedl swietnie. Mi najbardziej podchodza poduszki, girlandy z urodzinowych choragiewek. Szylam na swieta gwiadzki, serduszka itp i szczerze mowiac najlepiej mi sie szyje rzeczy dla kilkuletniego dziecka;) Male w szyciu wcale nie znaczy latwie.
    • syswia Re: Co szyja poczatkujace? Skad pomysly? 28.01.11, 18:24
      znam podstawy kroju ze szkoly - troche Babcia mnie nauczyla, kiedy bylam nastolatka (bo mnie to interesowalo)
      pomysly z glowy, czasem ogladam gotowe juz ubrania i je w myslach "usprawniam" a potem tworze wlasny wykroj
      czasem kupuje Burde, gdy szukam jakiego konkretnego, wzorowego wykroju (np na spodnie, ktorych wczesniej nie kroilam)
      najczesciej szyje dla domu: zaslony, poduszki, kapy, przescieradla i dla dziecka: ubrania, spiwory, akcesoria do wozka, pieluchy oraz przerabiam np wydluzam nogawki, rekawy, naprawiam pekniecia itd itd
      dla siebie szylam dotychczas tylko spodnice oraz topy do sari.
    • ladyjm Re: Co szyja poczatkujace? Skad pomysly? 29.01.11, 09:22
      najlatwiej to uszyc poduszki albo prosta spodnice na gumce. maskoyki juz nie sa takie proste bo czesto maja duzo malych skomplikowanych elementow i trzeba je szyc b dokladnie.
      w Burdzie najlatwiejsze modele oznaczone sa 1 kropka. gdy sie uczylam szyc 15 lat temu (sama w domu) to na poczatku szylam tylko takie a potem przeszlam do tych z 2 kropkami :) teraz szyje co chce :)
    • vivictoria Re: Co szyja poczatkujace? Skad pomysly? 29.01.11, 14:08
      Są dwie szkoły, jedna rzuca się skacząc na główkę, druga ostrożnie zbada wodę przed skokiem :)
      Dziś na moim blogu rozpocznę coś w rodzaju kursu szycia, nie będzie typowy, ale może da się skorzystać z moich doświadczeń?
      • magduniar3 Re: Co szyja poczatkujace? Skad pomysly? 30.01.11, 14:20
        Bardzo jestem ciekawa twojego kursu
Inne wątki na temat:
Pełna wersja