Dodaj do ulubionych

Jak i gdzie uszyć własne metki?

13.07.11, 00:41
Szyję i szyję i chciałabym mieć własne metki na moje "wyroby" :)
Możecie mi pomóc??
Widziałam, że ladyjm też się "ometkowała" :)) Chodzi to za mną od dawna.. Pomóżcie.
Obserwuj wątek
    • e-dziunia Re: Jak i gdzie uszyć własne metki? 13.07.11, 15:47
      Ja też się podepnę z pytaniem, bo też jestem ciekawa :)
      Myślałam, żeby się ometkować na allegro - tam są takie oferty, ale mam problem z projektem, bo piszą mi, że za mała rozdzielczość..... no ale co ja poradzę, że ja tylko w wordzie umiem cokolwiek zrobić ;)
      A może któraś z Was podpowie, w czym wykonać projekt, żeby dało się go zamówić?
    • bietas Re: Jak i gdzie uszyć własne metki? 13.07.11, 16:36
      Nie trzeba nigdzie zamawiać :-)
      wystarczy projekt metki nawet "we wordzie"
      papier termotransferowy, tu np. różne do wyboru: www.agawa.pl/papiery/transferowe_(termotransferowe)/366/
      albo google pomoże znaleźć inne...
      oczywiście trzeba wybrać taki papier nadajacy się do przenoszenia nadruku żelazkiem.
      trochę taśmy bawełnianej, żelazko i do roboty ;-)
          • magdalenabojan Re: Jak i gdzie uszyć własne metki? 15.07.11, 15:52
            Metki profesjonalne - to metki żakardowe , są tkane a nie drukowane i docinane pod zamawiającego.
            To są takie jak w ubraniach sklepowych - są tak dokładne można zamieścić nawet szczegółowy logotyp czy mini napis.
            Wejdźcie na strone firmy Epus i zobaczycie co i jak - kiedyś wysyłali próbkę wybranych typów .
            Robiłam u nich dla siebie i wysyłam firmy dla których pracuję - zawsze jest OK
            Wadą dla początkujacych jest to że od razu dostajemy ok 2000 metek .

Inne metki to metki nylonowe - drukowane na białej lub czarnej taśmie (np.na złoto) - sprzedwaców znajdziecie na Allegro - można zamieścic dowolny napis lub logo - przypominają one te metki z ubrań ze składem tkaniny ,takie sztywne . Sa tanie i maja różne wielkości .Ale nylonowe sa sztywne w dotyku a te drukowane na taśmie satynowej złuszczają się ale sa ładne i miękkie.

Ja je zamawiam jako oznaczenie nietypowego składu wyrobów.

Inny typ to metki robione pół domowo jako nadruk - albo na folii do naprasowania samodzielnie albo idziemy do firmy która drukuje na tkaninach (w Poznaniu np.A-laska) ,robimy sami odpowiedni plik i drukujemy na tkaninie którą damy firmie drukującej a potem wycinamy i składamy w metki.
            Sposób tani,metki są kolorowe,trezba sie nieco namęczyc z wycinaniem i składaniem ich.Dobre dla początkujących.

Firmy podaję po to żeby osoby z innych miast weszły sobie na strony netowe i zobaczyły o co chodzi a potem potrafiły poszukać u siebie w mieście czegoś podobnego.

• nek9 metki 24.07.11, 17:16
          Czy chodzi o taki papier???
          allegro.pl/prasowanka-papier-transferowy-folex-10szt-27-zl-i1733190237.html
          Ile tego trzeba kupić i gdzie najlepiej by było najtaniej???
          Dziekuję za wszystkie posty i pomoc :)
          • ladyjm Re: metki 13.10.11, 19:29
            tu jest moj przepis na robienie metek :)
            longredthread.wordpress.com/2011/10/05/jak-zrobic-wlasne-metki-tutorial/
            z 1 kartki formatu A4 wychodzi mi ponad 30 metek (w zależności od rozmiaru)
            • bizuteriazfilcu.blogspot Re: metki 16.10.11, 01:18
              Tutaj krok po kroku pokazałam jak zrobić metki- zapraszam :)
              bizuteriazfilcu.blogspot.com/2011/09/metki-i-tasiemki-wasnej-produkcji.html
              Mój blog biżuteryjno-szyciowy
              bizuteriazfilcu.blogspot.comZapraszam
    • foliwka Re: Jak i gdzie uszyć własne metki? 11.12.13, 21:48
      Temat trochę już wisi i moze warto go trochę uaktualnić, bo sama ostatnio tenm temat przerabiałam. Od wielu lat i to nie mało zamawiałam w firmie Magam, niestety zostałam przez nich zmuszona do zmiany firmy. Mogę polecić takie które produkują wszywki czy etykiety tkane (jak zwał tak zwał) Epus z Łodzi i Tawo z Warszawy - w obu zamówiłam już próbne partie - jzęli ktoś zna innych producentów nie pośredników niech dopisuje, bo jestem cały czas zainteresowana. Co do Magamu przez kilka lat było super, ale ostatni zaczęli dawać ciała z błedami i obsługą. Dodatkowo zmawiajac wszywki, które powinny kosztować tyle samo co poprzednio okazło sie że dwukrotnie podwyższyli ceny po cichu. W razie problemów i reklamacji nie widomo do kogo sie zwrócić. W moim przypadku rozmawiałam z 3 (!) kierowniczkami ( i każdej zależało zeby nikt sie o błedach nie dowiedział) i ostatecznie z ich szefowa przez telefon (jak za komuny), ktora tylko utwierdziła mnie w decyzji o zmianie. Terminy mają coraz dłuższe. Oczywiście inni mogą mieć taka opinie jak ja wczesniej ale zawsze warto sprawdzac inne firmy.
    • dizu_blog Re: Jak i gdzie uszyć własne metki? 30.06.14, 15:27
      Ja zamówiłam metki w firmie Abaart z Łodzi. Sprawdzałam kilka ofert i ta cenowo wydała mi się najlepsza. Metki już mam i mogę powiedzieć, że są dobrej jakości.
      Odsyłam do mojego wpisu o metkach: dizu.pl/metki-wszywki-odziezowe/, w razie potrzeby piszcie pytania w komentarzu do niego, chętnie odpowiem :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka