Dodaj do ulubionych

Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat?

13.09.11, 19:35
Przede wszystkim witam sie bo dopiero znalazlam to forum. Szyc nauczyla mnie mama jak bylam dzieckiem ale dopiero od niedawna zlapalam bakcyla. Mam wdzieczna modelke lat 9 i o wiele latwiej mi jest cos uszyc dla niej niz dla siebie. Od kilku lat prenumeruje Burde , mam kilka ksiazek ale starsznie malo jest modeli na te grupe wiekowa. Bo te dla dzieci z Burdy juz za male a najmniejsza S-ka za duza i modele taki juz dorosle.
bardzo podoba mi sie styl Farbenmix i ich modele ale kupowanie pojedynczych troche drogo wychodzi (mam ich ksiazke ale tam sa takie fkusne bardziej rzeczy). Szukam wykrojow na proste sukienki, nie za bardzo udziwnione, bez zbyt wielu falbanek ale majace w sobie to "cos".
Chcialam tez malej uszyc zwykla koszule nocna :)
Macie moze pomysly gdzie szukac wykrojow?
Obserwuj wątek
      • mjermak Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 14.09.11, 15:28
        Wczoraj wlasnie sie zachwycalam ta strona ale nie umiem sobie przerobic wykroju na maly rozmiar dla corki. Poza tym to sa modele dla kobiet a nie dla takich dziewczynek w wieku co to juz nie chca falbanek i kwiatuszkow a jeszcze sie nie zalapuja na typowo nastoletnie ciuchy. Moze ktos jeszcze tutaj szyje dla takich panienek ise podzieli inspiracjami i zrodlem wykrojow.
        • ka_thy Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 15.09.11, 09:15
          Ja mam stare Burdy dziecięce, których rozmiarówka kończyła się na 158. Ale żeby nie było tak różowo, takich modeli zazwyczaj było kilka w jednym żurnalu. I to nie wszystkie ciekawe. Jest też kilka Burd regularnych z większymi rozmiarami dziecięcymi. Kiedyś można było jeszcze kupić tzw. gotowe wykroje Burdy, nie wiem jak teraz. Te wykroje choć drogie były fajne.
            • mjermak Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 15.09.11, 15:42
              Ja niestety nie mieszkam w Polsce wiec neidostepne mi sa sklepy z tkaninami (w moim rodzinnym miescie byly takie genialne szablony-postac naszkicowana na matowej folii a sama rzecz, na ktora sklep mial wykroj byla przezroczysta i mozna bylo przykaldac do materialow.
              Szukam czegos raczej co mozna znalezc w sieci.
              • autumna Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 16.09.11, 10:42
                > Ja niestety nie mieszkam w Polsce wiec neidostepne mi sa sklepy z tkaninami (w

Łomatko, to gdzie ty mieszkasz, ze nie ma sklepów z tkaninami? Na pustyni? :-)

A sklep wysyłkowy Burdy?
                www.burdastyle.de/schnittmuster/kinder/
                www.burdastyle.de/schnittmuster/young/
      • mjermak Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 15.09.11, 18:04
        Sa ale nie widze opcji, gdzie mozna kupic poszczegolne modele. Napalilam sie starsznie jak zobaczylam Ottobre na wiosne na lotnisku (numer 3/2011), kupilam nie przegladajac dokladnie bo nie mialam czasu i w domu okazalo sie, ze sa tam modele dla malych dzieci a takich wiekszych moze ze 3 i to dla chlopcow.
        Ale dzieki za przypomnienie.
        • tijgertje Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 17.09.11, 23:17
          ja kupuje Ottobre i choc niewiele szyje, bo w sumie szyc na razie niewiele umiem, to akurat Ottobre najbardziej mi sie podoba. Najlepiej zaprenumerowac czasopismo, bo maja super modele, w roznych rozmiarach, tyle, ze raz jest wiecej dla niemowlat, innym razem dla nastolatkow. mam 7-letniego syna i wydawalo mi sie, ze wlasnie dla dziewczyn jest najwiecej. Wykroje maja swietne, bardzo dokladne, osobiscie bardziej nawet mi sie podobaja od burdy. Opisy czytelne. Z Ottobre szylam swoja pierwsza rzecz: dluuugi do kostek szlafrok polarowy dla siebie. Nadal go nosze. Kazdy szew zgadza sie co do milimetra. Ottobre warte jest tez polecenia chocby przez ich niesamowite pomysly na ozdabianie w sumie prostych ciuchow.

Poszperaj w google i poszukaj tkanin Stenzo, Hilco, Bizkidzz... Sa swietnej jakosci, maja przepiekne kolory i na pewno jesli do stanow ich nie importuja, to znajdziesz sklepy, w ktorych za ocean bez problemu zamowisz.
        • ciotka_paszczaka Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 28.09.11, 12:29
          W USA jest mnostwo firm sprzedajacych pojedyncze wykroje, poszukaj w sieci katalogow -osobne dla dzieci:
          firm takich jak
          Simplicity;
          New Look,
          Burda,
          Vogue,
          i kanadyjska (czesc jest w formie download) Jalie Sewing patterns.
          Jesli zapiszesz sie do jakiejs grupy dyskusyjnej nt. szycia, dziewczyny od razu dadza Ci namiary na sklepy z materialami.
          Ja bylam zaskoczona jak tanie sa wykroje w Ameryce (tutaj place rownowartosc 15-20 dolarow za wykroj, w Kanadzie kupowalam za 3-5 dolarow kanadyjskich z najnowszego katalogu Simplicity!). I jeszcze jedno, b. duzo tkanin do pachworku doskonale sie nadaje do szycia sukieneczek dla dzieci: np. firm Moda, Anne-Marie (Butler); Daisy Kingdoom, Timeless Treasures i inne. Jest tego na prawde mnostwo. NB. tez nie mieszkam w Polsce, wszsytko kupuje przez ineternet, i do tej pory nie mialam najmnieszych problemow, ani z zamowionymi wykrojami, ani z kupnem materialow. Jedyna wada tych "pachworkowych" to szerokosc, 1.15m a na sukieneczki, nawet tak male, trzeba to liczyc jako pojedyncza szerokosc. I to tyle.
            • ciotka_paszczaka Re: Gdzie znajde wykroje na 9-12 lat? 28.09.11, 18:39
              Ravelry -groups -sewing -kilkadziesiat na rozne tematy zwiazane z szyciem.
              Yahoo to samo -prawie dwa tysiace!
              Jalie -ktora podalam przedtem -tez forum i discussion board;
              To, czego bym na Twoim miejscu szukala, to jakas lokalna grupa typu "Sew hip" ,"Sew'n'So" i tym podobne. Byc moze w lokalnym koledzu sa kursy, a przy okazji mozna dowiedziec sie o i grupy dyskusyjne, i oczywiscie o lokalne sklepy z materialami!
              Jesli znasz niemiecki, to na stronie Burdy tez jest ciekawe forum+ sporo wykrojow zarowno darmowych (jak i platnych), oraz wykroje czytelnikow, wszystkie do wydrukowania na zwyklej drukarce.
              Jest tego na prawde mnostwo!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka