Dodaj do ulubionych

Gdzie się uczyć szycia?

07.02.12, 12:06
Zakupiłam Burdę bo słyszałam, że proste wykroje, każdy może sam i takie tam. Ale potrzebuję kursu albo kilku lekcji ( choćby z wiedzy o tkaninach). Nie mam chyba aż tyle czasu, żeby uczyć się sama.... albo nie jestem na tyle utalentowana. Może w ogóle mam dwie lewe ręce do szycia ale nie wiem czy jestem w stanie do tego dojść samodzielnie;)
Czy są organizowane gdzieś kursy kroju i szycia, które mogłybyście polecić. Dojadę sobie gdzie będzie trzeba.
Wy uczyłyście się szyć od kogoś czy same dochodziłyście do umiejętności, które teraz macie?
Będę wdzięczna za każdą radę.
Obserwuj wątek
    • linn_linn Re: Gdzie się uczyć szycia? 07.02.12, 13:32
      Zacznij sama od prostych rzeczy.
      Poczytaj o kursach np. tu:
      ekrawiectwo.net/board/thread/6758/p-kurs-szycia-w-warszawie/
      Ich wada jest wysoki koszt, a te tanie sa pewnie bezwartosciowe. Zanim wydasz niepotrzebnie sporo pieniedzy sprobuj sama. Wiekszosc ma taka droge za soba i jakos sobie radzi.
        • tijgertje Re: Gdzie się uczyć szycia? 08.02.12, 10:57
          Z motyka na slonce:) TIldy niby sa proste, ale to dosc male wykroje i musisz nie tylko dokladnie wyciac, ale rowno zeszyc. Mysle, ze np poduszka, prosta spodniczka na gumce czy tuniczka albo sukienka bez rekawow to lepsze rzeczy na poaczatek, bo latwiej "zgubic" nierownosci. Fajne sa wlasciwie wszystkie niezbyt duze, ale i nie mikroskopijne rzeczy do domu, np ocieplacze na dzbanek na herbate, biezniki pachworkowe,poduszki, podkladki pod talerze, woreczki na bielizne czy jakies nieduze wiszace ozdobki typu ptaszki czy serduszka. Jest sporo tutoriali w internecie, jak to wszystko szyc, a na poczatek warto pocwiczyc szycie prostych sciegow. Jak zepsujesz, to nie bedzie tak szkoda, bo nie wchodzi duzo materialu, mozna wykorzystac resztki i szyje sie szybko, wiec jak zepsujesz, to nie bedzie ci tak szkoda.
          I to mowie ja, ktora nadal chodzi w pierszym maszynowym tworze: dlugim do kostek polarowym szlafroku;) nadal nie wiem, jakim cudem wszystkie szwy mi sie pozgadzaly i kolnierz wyszedl tak jak powinien, a kieszenie sa wszyte na jednej wysokosci :) Dokladny wykroj i dokladne jego skopiowanie i skrojenie materialu to juz polowa sukcesu:)
          Jak chcesz szyc cos z Budry, to kupuj serie Burda Easy, sa tam baaardzo prosciutkie wykroje, gdzie naprawde trudno cos zepsuc.
          • ula27121 Re: Gdzie się uczyć szycia? 08.02.12, 11:12
            A ja myślałam, że tunika czy sukienka bez ramiączek to już ta wyższa półka umiejętności....
            ale mam inny problem. Odwiedziłam sklep z materiałami i oglądając je zastanawiałam się skąd będę wiedzieć, który na co się nadaje?
            Póki co rezygnuję z Tildy ( ja, motyka,słońce....nie wróży to dobrze;)), odgrzebałam zakupioną kiedyś Burdę Easy z wykrojami dla dzieci, zaczęłam wczytywać się w instrukcję wykonania....utknęłam, jak nie będę umiała ruszyć dalej będę Was pytać.
            • tijgertje Re: Gdzie się uczyć szycia? 09.02.12, 09:10
              Z tymi opisami to jest tak, ze jak je czytasz "na sucho" to brzmia jak chinszczyzna. Jak masz robote w rece, to duzo latwiej sie polapac, zwlaszcza,mze w tej serii powinnas miec tez sporo rysunkow co i jak. Taka prosta bluzeczka bez rekawow, to raptem 2 kawalki materialu, zszywaqsz najpierw ramiona, potem boki, na koncu podwijasz albo lamujesz i juz:) Lamowki nauczylam sie szyc na girlandach z proporczykami, wlasnie dzieki opisowi wykonczenia wokol szyi bluzeczki z burdy. teraz zadne lamowki mi nie straszne i osobiscie uwazam,z e jest to jedyna rzecz, ktora tak naprawde potrafie szyc;)
    • toya666 Re: Gdzie się uczyć szycia? 11.02.12, 11:23
      Ja się uczę i uczyłam sama. Od czasów nastoletnich ciągle coś przerabiałam, ale wtedy jeszcze nic samodzielnie nie uszyłam. Potem miałam 10-letnią przerwę, teraz zabrałam się za szycie maskotek dla mojego malucha. Z każdą maskotką mam większą wprawę, ale wciąż nie porywam się na szycie ubrań. Choć wiem, że wiele osób zaczyna właśnie od ubrań :)

Radzę najpierw kupić materiały na wyprzedażach lub nawet przejrzeć szafę i zaoferować pewnym rzeczom drugie wcielenie ;) Ja tak uszyłam mężowi spodenki do spania z poszwy na kołdrę :D
      • meli-melo Re: Gdzie się uczyć szycia? 17.05.12, 23:28
        Zapraszamy na wyżej opisane u Ryfki kursy Kroju i Szycia do Meli-Melo w Krakowie :) Dla całkiem poczatkujących i tych bardziej zaawansowanych.
        Kontakt mailowy - info(małpa)meli-melo.pl
        Najbliższy kurs startuje w środę 23 maja 2012
    • krawczka Re: Gdzie się uczyć szycia? 05.06.12, 20:46
      Można zapisać się na darmowy kurs kwalifikacyjny w Bydgoszczy. Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1, ul. Słoneczna 19, tel. (52) 373-12-39, tel. 697-912-524, www.ckunr1.bydgoszcz.pl Od wrześnie 2012 rusza kolejny. Polecam :)
      • krawczka Re: Gdzie się uczyć szycia? 05.06.12, 20:47
        krawczka napisał(a):

> Można zapisać się na darmowy kurs kwalifikacyjny w Bydgoszczy. Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1, ul. Słoneczna 19, tel. (52) 373-12-39, tel. 697-912-524, www.ckunr1.bydgoszcz.pl Od wrześnie 2012 rusza kolejny. Polecam :)
        Zapomniałam dodać, że jest bezpłatny, co chyba nie jest bez znaczenia, a zajęcia są weekendowe.
    • krawczka Re: Gdzie się uczyć szycia? 05.06.12, 20:53
      Uczyłam się szycia, a dziś sama uczę innych. Polecam darmowy kurs kwalifikacyjny w Bydgoszczy.
      ul. Słoneczna 19, 85-348 Bydgoszcz
      tel/fax (52) 373-12-39, tel. 697-912-524 www.ckunr1.bydgoszcz.pl
      Od września 2012 rusza kolejny. Ważne, że jest bezpłatny, co drugi weekend i można załatwić nocleg w Bursie obok szkoły. Polecam :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka