Dodaj do ulubionych

Co tu uszyć na prezent dla 3 latki??

10.09.12, 13:20
Nie mam wizji co tu uszyć na prezent dla małej dziewczynki.
Wszystko, tylko nie królik... :))
Pomożecie?
Obserwuj wątek
    • smonik Re: Co tu uszyć na prezent dla 3 latki?? 10.09.12, 16:58
      Z najprostszych rzeczy - siostrzenicy uszyłam tiulową spódnicę baletnicy/księżniczki. Była wniebowzięta, zakładała ją co dzień do przedszkola, nawet gdy padało ;-)
      Uszyłam też komplet ubranek dla lalek - o takich: nocmajowa.blogspot.com/2012/07/ubranka-dla-lalek.html
      Szyłam "na oko" i pasowały ;-)
      albo może pościel do łóżeczka dla lalki?
      Może też jeśli jest już przedszkolaczkiem jakieś piękne worki na zmienne buty? Narzutę na łóżko? Albo oryginalną torebkę? Z szyciem dla dziewczynek to nie ma problemu coś wymyślić :-)
          • izarepa1 Re: Co tu uszyć na prezent dla 3 latki?? 15.11.12, 12:05
            Dziewczyny!
            mam pytanko- jak szycjecie takie male ubranka dla lalek? przypuszczam, ze oprocz wielkiej cierpliwosci, trochu fachu potrzebne jest jeszcze jakas techni(cz)ka?
            podzielcie sie ze mna swoimi sposobami, bo ja mam ogromny problem z szyciem drobiazgow.
            Dzieki wielkie!
            • mama_mak Re: Co tu uszyć na prezent dla 3 latki?? 19.11.13, 15:41
              A z czym masz konkretnie problem? Ja robiłam tak - staranny wykrój z gazety, przypięcie szpilkami do materiału i wycięcie z brzegiem do podwójnego zawinięcia (co by sie nie siepało). Na górę plecy w całości (z rękawami) i 2 razy przód. Najpierw podwijasz wsyzstkom potem zszywasz. Materiał jak miękki to mi było trudno (szczególnie szyć do tyłu), ale wtedy można jakiś dobrać.

O tutaj widać, jak uszyłam:
              Inspiracja z dalekiego jakże mi bliskiego świata
              http: fotoforum.gazeta.pl 72,2,916,147605389.html
    • f.pomyslow Re: Co tu uszyć na prezent dla 3 latki?? 28.12.12, 15:27
      No to może jakąś miłą podusię, z elementami polaru (będzie miękko) i jakąś zabawną aplikacją (tak żeby jej się podobała) ?

Albo narzutkę na łóżko, taką patchworkową (wiem, że można kupić też tkaninę na metry, która wygląda jakby była zszyta z wielu kawałków kolorowych tkanin, więc tylko trzeba poprzeszywać je, aby wyglądały ładnie).

-------------------------------------------------
      CraftyBlog Fabryka Pomysłów
      fpomyslow.blogspot.com
      • mama_mak Re: Co tu uszyć na prezent dla 3 latki?? 19.11.13, 15:47
        I prosto się szyje, z kopyta, normalnie ! Wystarczy ładny materiał, to połowa sukcesu, zszyć prawa do prawej, zostawić trochę do wypchnięcia i tę resztkę w ręku ładnie zaszyć od środka, nie takie trudne. Albo lewej do lewej i ozdobnym ściegiem po prawej stronie.
        Można aplikację na wierzch rzucić, tylko pamiętać o przyszyciu jej przed zszyciem ;-)
        Ja taką właśnie robię. Materiał w gwiazdki, na to zielona gwiazdka, do kt. przyszyłam ręcznie robione na szydełku oczka i buzię, gwiazdka będzie na tym tle nieba, lekko wypchana również. Pamiętać o ładnym ściegu do aplikacji ;-) albo z wierzchu tasiemkę dać (ja mam taki zamiar, taką taśmę - koroneczkę , właśnie idę kupić). Cuda można wyczarować, to może być z polaru, jak f.pomysłów pisała, albo z filcu może ?
        Powodzenia, grunt to wyobraźnia! :-) zapewniam Cię :-)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka