Dodaj do ulubionych

Miejsce gdzie można wspólnie szyć???

03.02.15, 13:40
Doradźcie proszę!

Marzy mi się miejsce gdzie można wpaść o każdej porze dnia i w kameralnym gronie podobnych jak ja zapaleńców hand made spełniać się artystycznie, wprowadzać w życie swoje coraz to nowe pomysły. Mieć zawsze pod ręką profesjonalne zaplecze (maszynę do szycia, narzędzia, stół kreślarski, profesjonalny aparat, koraliki, wstążki, materiały...).

Miejsce gdzie jest wystarczająca przestrzeń by w komfortowych warunkach tworzyć cokolwiek przyjdzie do głowy. Odrestaurować stary mebel, uszyć designerską poszewkę na poduszkę czy zaprojektować modną dresową sukienkę i uszyć ją samemu nie płacąc fortuny.

Miejsce gdzie za przystępną cenę będzie można wynająć stanowisko krawieckie z maszyną na godziny, samemu przerobić ubranie czy skorzystać z pracowni stolarskiej i dać drugie życie meblom malując je w fantazyjne wzory. Poradzić się, wziąć udział w kursie tworzenia biżuterii czy decoupage. A wszystko to w inspirującej przestrzeni, miłej atmosferze i przy pysznej kawie.

Tylko czy będą chętni na takie usługi? Na wynajem studia/stanowisk na godziny? Jak myślicie?

Taki projekt wymaga sporej inwestycji. Stąd bardzo ważne jest dla mnie zdanie innych zapaleńców szycia. Odwiedziłybyście takie miejsce?

Będę ogromnie wdzięczna za Wasze wszystkie odpowiedzi, opinie i sugestie.
Obserwuj wątek
      • paula.dom3 Re: Miejsce gdzie można wspólnie szyć??? 03.02.15, 15:32
        Zdaję sobie z tego sprawę, że mogą istnieć podobne miejsca i w Polsce i na świecie. Jednak z moich wstępnych poszukiwań wynika, że jest ich zaledwie kilka na skalę kraju - a do Wrocławia nawet najbardziej zapalona amatorka szycia nie pojedzie jeśli mieszka w Warszawie... I teraz pytanie - czy jest ich tak mało bo mały jest popyt - czy po prostu mało kto jeszcze wpadł na pomysł, że to świetne rozwiązanie na realizowanie swojej pasji i zarabianie za jednym zamachem... W mojej wizji pracownia będzie nie tylko krawiecka ale będzie łączyła kilka dziedzin rękodzieła.

Czy takie miejsca są potrzebne?
          • paula.dom3 Re: Miejsce gdzie można wspólnie szyć??? 04.02.15, 10:43
            Dzięki. Tak jak pisałam - wiem, że nie jestem pierwszą osobą, która na to wpadła. Tak samo salonów spa, siłowni czy fryzjerów dla psów jest coraz więcej - zapotrzebowanie na takie usługi cały czas rośnie.
            Zastanawiam się więc czy jest zapotrzebowanie aby i takie miejsca dla fanów hand made się pojawiały. Na pewno są w warszawie już jakieś podobne - nastawione na samo szycie albo na różne dziedziny. Z kursami i bez, z kawiarnią i bez. Każdy ma na to swój pomysł. Ja bym miała swój pomysł - tylko czy Waszym zdaniem byłoby sporo chętnych żeby odwiedzać takie miejsca? Żeby coś sobie uszyć, czy odnowić mebel - nie musząc od razu kupować maszyny czy wyposażać stolarni...
            • henna1212 Re: Miejsce gdzie można wspólnie szyć??? 07.03.15, 09:26
              Myślę, że znalazłabyś chętnych na te usługi - z początku dużo - każda nowość jest zabawna - a potem jedynie wtedy, gdy sama dbałabyś o to, aby ludzie cię odwiedzali - organizowała kusrsy, imprezy z szyciem, może jakiś sklep z tkaninami. Ten typ działań z zasady jest chwilowy - albo ktoś złąpie bakcyla, kupi własną maszynę i przestanie Cię odwiedzać, albo się znudzi i stwierdzi, że to nie dla niego.
      • amberol Re: Miejsce gdzie można wspólnie szyć??? 22.03.15, 17:50
        zawszelisica napisała:

> Ja się wybieram z koleżanką 24 marca na warsztaty projektowania i szycia eksklu
        > zywnej bielizny w samym centrum Warszawy przy Śniadeckich. Także takie miejsca
        > są i można się tam całkiem nieźle bawić..
        Są takie cuda dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba? W sensie ile taka bajka kosztuje, za ile godzun itp??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka