Dodaj do ulubionych

wyciek z brodawek sutkowych - ciąża wykluczona

25.03.13, 18:06
Witam,
Może któraś z Was miała podobny problem... Otóż prawie 2 lata temu przestałam karmić piersia córkę, po jakimś czasie zauważyła, ze przy ucisku z brodawek sutkowych wydobywa się płyn raczej bezbarwny, czasem przeźroczysto żółty, lub przeźroczysto biały. Leczę sie na niedoczynność tarczycy, hormony ustabilizowane, ale zrobiłam również badanie poziomu prolaktyny - o dziwo w normie (i to nie przy górnej granicy). Uznałam że problem nie jest aż tak naglący i zostawiłam sprawę (była to jesień 2012 r.). W międzyczasie wyciek sie pojawiał i znikał (pojawia sie w pierwszej połowie cyklu). Czasem poczuję mokrą kropelkę na bluzce od piżamy. DZiś w nocy po podczas drogi do toalety zauważyłam mokrą plamkę w okolicy jednej brodawki. Obejrzałam bluzkę rano po wyschnieciu - na 99% plamka z wycieku surtkowego (bezbarwna z żółtą otoczką). Dodam że również jestem w 1 połowie cyklu. W ciaży nie jestem, zakładam, ze prolaktyna się nie zmieniła (czyli w normie), rak piersi chyba odpada bo sprawa dotyczy obu piersi równocześnie... Będe wdzięczna za podpowedź. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • myszka141_2008 Re: wyciek z brodawek sutkowych - ciąża wykluczon 27.03.13, 11:37
        Po pierwszym dziecku nie było takich problemów... Gdy badałam prolaktynę objawy takie miałam już od prawie roku, ale właśnie tak sobie myślę, aby powtórzyć badanie... Komizm leży jednak w tym, ze dostać się do "zwykłego" ginekologa to okres oczekiwania ponad 3 miesiace :-O więc odwlekam i odwlekam... Novinka, a co myślisz o badaniu piersi?? Czytam "straszydła", ze to moze byc rak,... Ale troszkę dziwne, ze obie piersi jednocześnie..
        • novinka1 Re: wyciek z brodawek sutkowych - ciąża wykluczon 27.03.13, 21:14
          Badanie możesz zrobić odpłatnie - nie kosztuje dużo. Ja chyba robiłam w 20-22 dc, ale właśnie wyczytałam na innym forum, że "albo na początku, albo pod koniec cyklu." - 3-4dc, "Novum sugeruje dwukrotne badanie prolaktyny - 12,13 dc (tuż przed owulacją) i 20-23 dzień (tydzień po owulacji) ". Idziesz, robisz, dla własnego spokoju.

Ja nic na temat raka i wycieku z piersi nie czytałam. A jeśli obie piersi, to tym bardziej nie rak ;)
          • myszka141_2008 Re: wyciek z brodawek sutkowych - ciąża wykluczon 28.03.13, 07:33
            Novinka, poszłam wczoraj zapisać się do Ginekologa i co usłyszałam od pielęgniarki???? - niech Pani szybko idzie zapisać się do onkologa. Jej przerazenie przez kilka chwil udzieliło mi się, "posłusznie" pobiegłam się zapisać.... Wczoraj natrafiłm na forum właśnie w tym temacie - jakbym czytała o sobie... Okazało się, że wiele kobiet po zakończeniu karmienia przez dłuuuugi czas ma taki wyciek, niektóre przez wiele lat - bez żadnych anomalii arganicznych. Jest to pozostałość po karmieniu (jak to określił jeden gin: nieużywane gruczoły zanikają - nadużywane rozrastają się). Więc zupełnie spokojnie czekam na wyznaczony majowy termin wizyty - dla pewności zaliczę wizytę u onkologa, ale nie spodziewam się tragedii :-)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka