Dodaj do ulubionych

Endometrioza w bliźnie po cesarskim cięciu

06.07.22, 22:14
Witam,
mam 25 lat, około 2 lata temu wyczułam u siebie guzek w okolicy blizny. Poszłam do ginekologa i okazało się, że to endometrioza w bliźnie. Na początku Pani doktor zapisała mi inne (niż już wcześniej brałam) tabletki antykoncepcyjne. Jednak od jakiegoś czasu guzek zaczął mnie boleć podczas okresu, przy większym wysiłku. Czułam, że brzuch przy bliźnie powiększa się podczas okresu, guzek jest bardziej wyczuwalny i przy dotykaniu boli. Poszła do ginekologa i Pani powiedziała, że jeśli boli, to trzeba wyciąć. Za 3 tygodnie mam zaplanowana operacje. Trochę się boję...

Czy ktoś miał taki przypadek i mógłby mi opisać jak to wszystko wyglądało? Operacja znieczulenie, pobyt w szpitalu?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
Obserwuj wątek
    • welatoma Re: Endometrioza w bliźnie po cesarskim cięciu 19.07.22, 15:47
      na pewno pomogą w szpitalu medicover, tam są specjaliści od tej choroby, wiem że na nfz też wykonują takie zabiegi ale trzeba długo czekać i podobno nie usuwają wszystkiego ale wiem to tylko z opowieści znajomych, może skontaktuj się z tą placówką po prostu będziesz miała info z pierwszej ręki
    • alexandrax26 Re: Endometrioza w bliźnie po cesarskim cięciu 26.07.22, 17:55
      Właśnie jestem po operacji usunięcia endometriozy z rany po cc. Operacje miałam wykonana w Zabrzu szpitalu miejskim. A skierowała mnie tam Pani Ginekolog, która specjalizuje się w chorobie endometriozy. Nie ukrywam bo powiedziała mi ze endometrium ma ok 6cm i objęło mi kawałek mięśnia, a po operacji okazało się ze żadnego mięśnia nie objęło ale sączyło się gdzieś w stronę otrzewnej.. cały internet przeglądam, trafiłam właśnie na to forum, wszystko ogólnie ze mną jest super, rana się super goi itp ale mam niestety inny problem. Mam strasznie nabrzmiały brzuch, gdy chodze się nasila takie jakby napinanie🤔 brzuch jest powiększony, bardziej wyglądam jak po cesarce.. niby nic mnie nie boli oprócz tego napinania, ciężko mi się przez to funkcjonuje.. od wyjścia ze szpitala nie mam problemów z trawieniem, wyprozniam się bez problemu🤷🏻‍♀️ Obdzwonilam dzisiaj wszystkie przychodnie, nawet prywatne i nigdzie nie ma terminu na już, żeby ktoś mi usg brzucha zrobił, zostaje mi dzisiaj wieczorem jechać na sor 🤷🏻‍♀️ Może któraś z was miała taki problem z brzuchem po tej operacji?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka