Dodaj do ulubionych

sie wściekłam na ca 125

28.07.07, 14:53
znowu mi rośnie - 6 m-cy temu było 39, teraz 56 (norma do 21)
Obserwuj wątek
      • mariola19761 Re: sie wściekłam na ca 125 02.08.07, 14:38
        Ja też byłam na Danazolu - niestety wspominam go fatalnie ,nie dosc że nic nie
        pomógł to jeszcze okropne skutki uboczne ,wysiadla mi wątroba i miałam straszne
        bóle kosci,na twarzy miałam wstrętne białe owłosienie . To jest świnstwo a nie
        lek ,nie chcę o nim nawet słyszec. Dlaczego tak duzo lekarzy ,ciągle leczy nas
        Danazolem ? Na zachodzie został już dawno wycofany ! a unas w Polsce niestety
        jest to nadal najpopularniejszy lek na endo. Mam nadzieję że Wam wszystkim
        pomoże a ja go nie wezmę już nigdy w życiu.
          • iwona2211 Re: sie wściekłam na ca 125 04.08.07, 11:14
            szczerze to wole zrezygnowac z dobrego jedzenia i zyc o chlebie i wodzie niz
            znowu jesc to swinstwo zreszta i tak potem sie wyda tyle samo pieniazkow na
            leczenie zmarnowanej watroby i innych szkod wyrzadzonych przez danazol...
            • lola1967 Re: sie wściekłam na ca 125 14.08.07, 21:26
              dokladnie dwa lata temu przeszlam operacje usuniecia lewego jajnika
              wraz z jajowodem ,wynik CA 125 ok 120,diagnoza to endometrioza
              lekarz w centrum onkologii radzil usuniecie narzadow rodnych.nie
              zgodzilam sie,potem mialam do wyboru kuracje danazolem lub drogi lek
              w cenie ok 400,00 za ampulke,wybralam to drugie.Pomimo drogiej
              polrocznej kuracji wiem ze to wszystko zaczyna sie od nowa i bardzo
              sie tego boje.Mysle ze ponowna operacja mnie nie minie oby tylko jak
              najdluzej udalo sie ja odwlec.Teraz jestem leczona luteina.
                • weronusia_33 Re: sie wściekłam na ca 125 15.08.07, 18:41
                  taki wynik moze wskazywać endometriozę.
                  jest to marker jajnikowy więc zamiast się martwić mozna zrobić usg
                  jajników czy coś tam widać.
                  nie rozumiem, dlaczego z powodu endometriozy onkolog sugerowała
                  usunięcie całego narzadu rodnego??
                  to chyba jakieś nieporozumienie.
                  Podobnie leczenie ednometriozy danazolem bez wyniku laparoskopii-
                  jeśli jest podniesione ca- trzeba zrobić lparokopię i potem jak
                  najszybciej starać sie o dziecko
                  chyba ,ze chodzi ogólnie o leczenie enodmetriozy bo dzieci juz są -
                  wtedy może lepiej orgametril albo antykoncepcyjne- eksperci
                  uważają,że leczenie danazolem nei ma sensu i powoduje uszkodzenie
                  wątroby.
                  powodzenia.

moje endo też wraca - nawet przed laaprosopią było najwyżej 40 a
                  teraz 56.po usunięciu torbieli endometrialnych. no i ciaży nie udało
                  sie uzyskać.

endometriozie często towarzyszy podniesione fsh, gorszej jakosci
                  komórki jajowe, trudniejsze zagnieżdzenie , zapłodnienie, poronienia-
                  to wstrętna choroba i jest to wskazaniem do icsi a i tak czesciej
                  się ono nie udaje niż innym średio o 10% :-( :-(
                  ale jednocześnie tylko 7% kobiet z endometriozą ma trudności z
                  poczęciem.
                    • lola1967 Re: sie wściekłam na ca 125 16.08.07, 09:50
                      stosuje luteine w postaci tabletek dopochwowych od 16 do 25 dnia
                      cyklu przez pol roku,po 3 miesiacach grubasc endometrium zmniejszyla
                      sie z11mm do 8 tak ze jakis efekt chyba jest,sprobuje pobrac ja
                      jaeszcze troche bo nadmierny rozrost endometrium powoduja estrogeny
                      a progesteron zapobiega temu zjawisku. Chcialabym pomiec jeszcze ten
                      swoj narzad,chociaz mam juz dwoje dzieci i odziwo nie mialam
                      problemu z zajsciem w ciaze a komorki blony sluzowej ponoc mialam
                      rozsiane po calej miednicy.
                  • mprzepiora77 Re: sie wściekłam na ca 125 19.04.08, 08:41
                    witam wszystkich serdecznie. u mnie ca 125 wynosi 59 przy normie 35.
                    boje się, w poniedziałek mam wykonać kolejne badanie. Guz ma
                    wielkość 4,5 cm. czy ktoś może mi napisać coś więcej na ten temat?
                    Guza ginekolog wykrył przy rutynowym USG. od dawna mam napęczniały
                    brzuch, wzdęcia i obfite miesiączki. Od dwuch lat mam założoną
                    wkładke domaciczną. Prosze niech ktoś mi odpisze, czy to rak?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka