Dodaj do ulubionych

Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy się...

24.10.13, 10:16
Jasne... miastowieś Strzemieszyce !
Może jeszcze przyłączą się do woj. np. pomorskiego ? Bo dostęp do morza i te sprawy...
Bzdety jakieś.
Ktoś z tego "stowarzyszenia" chce się wypromować i tyle.
Obserwuj wątek
  • Gość: Dąbrowianin Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.13, 10:57
   Ja ich rozumiem, mieli by kupę forsy od dużych przedsiębiorstw z podatku od nieruchomości, które zlokalizowane są na terenie Strzemieszyc. Tylko czy no ta pewno dobra droga, wszak wiadomo, że duży może więcej !
   • Gość: Wolność Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 11:44
    To widać ile ten duży może. Wstyd się przyznać że się jest z Dąbrowy. Miasto-osiedle bez centrum. Ulice wyglądają jak w Azji, nie, nie te w Japonii, te w Bangladeszu.
  • Gość: gp Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.inet-siec.pl 24.10.13, 11:00
   No tak, i znowu zamiast łączenia będzie dzielenie..
   • Gość: wicie rozumicie Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 11:50
    Litwa, Łotwa, Estonia się oddzieliły od ZSRR, komuniści płakali
    Czesi się oddzielili od Słowaków, komuniści płakali.
    Jugosławia się rozpadła, komuniści walczyli do końca o zachowanie granic, wszyscy przy tym płakali.
    Wojkowice się odłączyły od Będzina
    Sławków się odłączył od Dąbrowy
    Radzionków się odłączył od Bytomia
    Kobiór się odłączył od Tychów
    komuniści w każdym z tych przypadków płakali, normalni ludzie się cieszyli, to za komuny połączono Strzemieszyce z Dąbrową i komuniści dąbrowcy już płaczą, oj źle im, źle, najlepszy dla nich wielki wspólny gar i mętna woda.
    • Gość: rozumiechoćniewim Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.15, 11:12
     Sięgnąłeś po statystykę, toś pewnie człek kształcony. I pewnie wiesz, że statystyka nieadekwatnie użyta prowadzi na manowce. I pewnie też wiesz, że przy pomocy statystyki można całkiem skutecznie manipulować - wystarczy tylko wprowadzić na pozór prawidłowe dane.
     Przykład? To nie Czesi odłączyli się od Słowaków tylko było akurat odwrotnie - ale który gimbus to będzie wiedział?
     A z walkami w byłej Jugosławii też było inaczej: tam poszło nie o komunizm, który ich trzymał w kupie twardą ręką gen. Tito - tylko o krzyż (w dwóch odmianach) i półksiężyc. Ale tego gimbusy też nie wiedzą.

     Podsumowując: prawie mnie przekonałeś, tylko po co w celu uzasadnienia posunąłeś się do manipulacji? A możeś człek kształcony, tylko byle jak?

     A na marginesie: komuniści płaczą, bo uwłaszczenia żądają strzemieszyczanie spod znaku krzyża. Oj, będzie się działo.
  • Gość: lord Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.play-internet.pl 24.10.13, 11:54
   strzemieszyce to wies slawkow zawsze byl miasteczkiem OT PRAWDA CALA
  • Gość: No tak Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.via.zamek.net.pl 24.10.13, 13:16
   Duża kupa bardziej śmierdzi !
   Jak słyszę to kretyńskie stwierdzenie "duży może więcej" to kretynom którzy je wypowiadają radzę iść dalej i z całej Polski zrobić jedno miasto, wtedy to coś będzie naprawdę wielkie i pewnie będzie mogło zrobić dużo dużo więcej?
   Komunistyczne brednie i komunistyczny przykład; wielki CCCP się rozleciał a tak dużo mógł !
  • Gość: Fleisch Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 13:52
   Żądamy oddzielenia Bobrownik od Będzina!! I dostępu do morza!! obojętne, którego...
  • Gość: Adam Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.10.13, 13:53
   Odłączą się od Dąbrowy, trafią do powiatu będzińskiego - z deszczu od rynnę. Brawo. I jeszcze mieszkańcy będą biegać między urzędem gminy a starostwem, a teraz mają wszystko w jednym urzędzie w Dąbrowie.
  • Gość: Rokko30 Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.telpol.net.pl 24.10.13, 16:53
   Ciekawe kto im będzie drogi remontował, płacił za komunikację, taka pipiduwa a marzy się o mieście, pobędą 2-3 lata jako samodzielna jednostka a potem będą błagać Dąbrowe o wszystko. Ludzie to mają nasrane w głowach
  • Gość: gość Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.13, 17:49
   Mieszkańcy mają rację : na terenie Strzemieszyc są zlokalizowane zakłady i jeszcze się lokalizuje nie ekologiczne inwestycje a podatki zbiera centrum i buduje różne bardzo kosztowne rzeczy np.krzywe molo za prawie 30 ml złotych. W Strzemieszycach podobnie jaki i w Ząbkowicach tylko .................. .Miejscowości te kiedyś były samodzielne i doskonale sobie radziły i teraz gdyby się odłączyły będą sobie radzić.Na odłączeniu straci tylko duży bo będzie sam musiał spłacać zaciągnięte bardzo duże zobowiązania finansowe/celowo nie nazywam kredytami bo taka nazwa nie wszystko obejmuje/ w tym również gwarancje. Może nareszcie ktoś zacznie myśleć,że dużemu nie wszystko wolno .
  • Gość: jff Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.dynamic.chello.pl 24.10.13, 20:12
   Władze Dąbrowy doprowadziły do zapaści cywilizacyjnej w Strzemieszycach, więc nic dziwnego, że chcą się odłączyć. Zlikwidowano komisariat, domy kultury, liceum, przychodnię, dworzec. W zamian zrobiono śmieciowisko europy. Ile podatków odprowadzają zakłady leżące na terenie Strzemieszyc ? Huta Katowice, Koksownia, Saint Gobain , Wader i 70 innych zakładów. Dąbrowa będzie płakać jak Strzemieszyce zabiorą jej połowę budżetu...
  • Gość: Pichac Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.ha2-s.us.edu.pl 24.10.13, 21:04
   Byle by nie powtórzyli błędu Wojkowic, które przed laty odłączyły się od Będzina. Aż żal patrzeć, jak w ostatnich latach moje miasto stacza się na dno! Duże zakłady tu padły, zlikwidowano linię kolejową i tramwaj. Niech Was nie zwiodą schludne, kolorowe bloki z nową elewacją - to dzieło wspólnot mieszkaniowych. Natomiast władza od lat nie robi tu nic, poza oczywiście braniem kasy! Inne, o wiele mniejsze miejscowości, jak np. Siewierz czy Szczekociny, jakoś potrafią zadbać o inwestycje, tam nawet drogi dojazdowe do pól są nowiutkie i równiutkie. W Strzemieszycach też porobiono ulice i chodniki, wymieniono też kanalizację. Ale nie w Wojkowicach. Tu na ulicach tylko wiecznie łatane dziury, chodniki z czasów Gierka, park - dżungla, z grasującymi z nożami młodocianymi wyrostkami. W mieście ciągle są problemy z wodą, której w kranach częściej nie ma niż jest, gdyż przegnita sieć wodociągowa trzyma się chyba tylko na otaczającej ją ziemi! Tak więc zastanówcie się trzy razy!
  • Gość: :-) Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.ha2-s.us.edu.pl 24.10.13, 21:15
   Tak jest, jak ktoś trafnie to określił: "z deszczu pod rynnę". Strzemieszyce rzeczywiście przeszłyby wtedy pod władanie Będzina, gdzie znajduje się starostwo. A tam dopiero jest dziadostwo, które doskonale opisał Pichac, bo przecież tymi dziurawymi drogami w Wojkowicach, Bobrownikach i sąsiednich miejscowościach opiekuje się nikt inny, jak starostwo (i zarazem dziadostwo) powiatowe. Musielibyście chyba przy okazji zmienić województwo (nie wiem, jak sprawa wygląda w powiecie olkuskim), albo przyłączyć się do Sosnowca lub Sławkowa...
  • Gość: Sonia Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.13, 22:22
   Nie odłączą się bo musieli by trafić do powiatu będzińskiego czyli na wieś. Co zyskał Sławków po przyłączeniu do powiatu będzińskiego? Ano likwidację autobusów do Dąbrowy co odczuli na własnej skórze mieszkańcy Strzemieszyc. Jak jeszcze Strzemieszyce pójdą pod Będzin to do Sławkowa nie będzie jeździł już żaden autobus. Prawda jest taka że o ile w Sławkowie diabel mówi dobranoc to przynajmniej jest jakaś dusza miasteczka, mamy ratusz, rynek i prawdziwych blockersów na PCK. A Strzemieszyce to taka wioska :)
  • Gość: A Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.13, 22:29
   Mieszkam w Strzemieszycach - 18km2 powierzchni, około 10 000 mieszkańców, za chwilę będą dwie kompostownie, w tym jedna regionalna Remondisu (moce przerobwe jak na potrzeby kilku dużych miast), oddalone zaledwie 100 m od zabudowań, koksownia, Arcellor Mittal, kilka innych przetwórni tworzyw sztucznych (niektóre już istnieją, inne mnożą się jak grzyby po deszczu). Co kilkanaście dni ukazują się na BIP UM DG informacje o kolejnym postępowaniu w sprawie wydania decyzji na działanie. Mieszkam też kilkaset metrów od zakładu, który mieli szkło - DSS Recykling. Ten zakład nie daje nam żyć - szkło mamy w powietrzu, w płucach i wszędzie wokół. Hałas budzi w nocy, a pan prezydent miasta od roku mówi, że zbiera dowody!My mu wysyłamy informacje, że zakład łamie prawo, a on zbiera dowody, WIOŚ wysyła informacje, że zakład łamie prawo, a on zbiera dowody! Mieszkańcy wywalczyli maleńką poprawę, a trzeba było napisać aż do Warszawy do GIOŚ! Ale to nie koniec, bo kapitaliści chcą więcej, więcej i więcej, chcą potroić produkcję. A radni (?), prezydent - zbierają dowody!!, nie mogą nic zrobić! Oczywiście, że nie mogą bo w większości tych zakładów "siedzą" ich koledzy - nazwiska w Dąbrowie znane (Koćma, Lipczyk, Sołtysik, Pękala). Dopóki obwiązywała w Strzemieszycach strefa ochronna dla Huty Katowice, jakoś było. Przyzwyczailiśmy się do huty, do koksowni - to było już bardzo duże zanieczyszczenie środowiska, ale teraz to już za wiele. Nie wspomnę o skandalu w związku z prowadzonymi pracami kanalizacyjnymi (powodzie i zalania).Z drugiej strony wszystko nam zabrono, do parku - jedź do centrum, po wszystko do centrum - a my tak nie chcemy, nasze domy są tutaj, tu wychwujemy dzieci, tu mamy mieć bezpiecznie i zaspokojone podstawowe potrzeby. Wyremontwane drogi i kilka chodnikó nie zrekompensuje przekształcenia dzielnicy w przemysłowe getto. Nie pozwolimy traktować nas jak dzielnicy gorszych ludzi, mówią - starych, którzy na wszystko się zgodzą. Bo Strzemieszyce to miejscowość, gdzie ludzie nie są anonimowi, rosną tu często od dziada, pradziada, pokolenia. Nie mamy gdzie się spotykać. Takie aglomeracje degradują i niszczą kulturę, społeczności i więzi. To zło. Nie pozwolimy na to! Nie pozwolę się zabić, bo niektórym tak się podoba.Nie interesują nas interesy polityczne! Więcej?: www.naszestrzemieszyce.pl
  • Gość: Rekin Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.dynamic.chello.pl 24.10.13, 22:47
   Tramwaj Wojkowicom zlikwidował KZK GOP, miasteczko nie miało nic do powiedzenia i dziś buli składki do KZK GOP dwa razy większe niż jak mialo tramwaj za autobus jeżdżący nieregularnie i rzadko. Małe miasteczka nic nie mają do powiedzenia w GOPie. Aczkolwiek Strzemieszycom KZK GOP i tak mógłby naskoczyć, bo tramwaju im nie zlikwidują. Za to stan kolei w Strzemieszycach, ktore kiedyś były wielkim kolejowym węzłem, woła o pomstę do nieba.
  • Gość: :-) Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.ha2-s.us.edu.pl 24.10.13, 23:04
   Tramwaj Wojkowicom zlikwidował przede wszystkim poprzedni prezydent Będzina - Baran. I nie ma się mu co dziwić - Będzin płacił do kasy KZK GOP znacznie większe składki niż np. taki Bytom, który ma więcej mieszkańców. W KZK GOP po prostu istnieje chory system rozliczeń - za wozokilometry. Wtedy wycięto też m.in. kursy 27 z Sosnowca do Będzina, powodując, że ludzie musieli się gnieść w solówkach na 21 i 24. Dziś te linie już nie są tak oblegane, jak kilka lat temu, ludzie poprzesiadali się do samochodów. Tak się uwala komunikację miejską w GOP, co jest nie do pomyślenia w innych miastach UE.
   A odnośnie Strzemieszyc - mieszkańcy muszą to wszystko na spokojnie przemyśleć, by potem nie okazało się, że "zamienił stryjek siekierę na kijek". Z powiatu będzińskiego wszyscy raczej chcieliby uciec, gdyby się tylko dało...
  • Gość: za miedzą Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.via.zamek.net.pl 25.10.13, 02:04
   Było sobie kiedyś kwitnące miasteczko Szopienice zwane. Odkąd stało się częścią Katowic nastąpiła jego totalna degradacja i to w sensie kulturowym i inwestycyjnym gdyż stało się zadupiem centrum Katowic. Ten właśnie model występuje dość powszechnie. Dzielnice, także te odległe dają dużemu miastu różnorodny potencjał a w zamian nie dostają nic, lub prawie nic.

   W przypadku Strzemieszyc w których zlokalizowanych jest wiele firm mogłyby sobie dać doskonale rade samodzielnie, podobnie jak np te podwrocławskie miejscowości w których inwestorzy lokują swoje firmy gdyż mają budżety na poziomie znacznie większych miast. W tym przypadku nie Strzemieszyce będą płakać a Dąbrowa Gór. za nimi !
  • Gość: RJ Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 06:52
   Zobaczcie jakie kąśliwe teksty na forum dąbrowy
   Żal im dupy ściska
   www.dabrowa-gornicza.org/Strzemieszyce-chca-sie-odlaczyc-t5319.html
   Dąbrowa miasto specjalizujące się w marnotrawieniu pieniędzy. Jedna z najbogatszych gmin w kraju dzięki podatkom z Huty a wygląda jak jedna z najbiedniejszych. Co jakaś inwestycja to przepłacona i smród się ciągnie długo. Radni uważają się za "Ślązaków", historii tego miasta nie znają, dla nich Dąbrowa to Huta Katowice i pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów i SLD. Strzemieszyce jeśli się odłączą to mają szansę być normalnym miastem a jak zostaną przy Dąbrowie to będą slumsem slumsu.
  • Gość: Czeladziak Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.ich.us.edu.pl 25.10.13, 07:35
   Bez względu na to, czy się mieszkańcom Strzemieszyc to uda, czy nie - niech pamiętają o jednym: jak ognia unikajcie powiatu będzińskiego! Połączcie się ze Sławkowem i Bukownem, stwórzcie własny powiat grodzki albo coś, ale nie wchodźcie do powiatu będzińskiego, bo zobaczycie, jakie tu dopiero jest dziadostwo! Swego czasu o tym samym mówiło się też w Czeladzi, która jednak ma zbyt mało mieszkańców, by utworzyć osobny powiat. Mówiło się wtedy o połączeniu z Wojkowicami. jednak też nic z tego nie wyszło, bo nie ma z nimi wspólnej granicy. Ech, ten cholerny Będzin!
  • Gość: gość Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.10.13, 10:27
   Gratuluję mieszkańcom Strzemieszyc pomysłu i uważam,że mają rację,szkoda że takiej inicjatywy nie ma jeszcze w Ząbkowicach.Ta miejscowość ,kiedyś samodzielne zadbane miasteczko zostało sprowadzone do peryferii i bardzo zaniedbanej.Myślę ,że za przykładem Strzemieszyc tu też powstanie grupa inicjatywna i zacznie podobnie działania.
  • Gość: brak gospodarza w Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.tpnet.pl 25.10.13, 10:43
   Ten rozwalony dworzec to przykład tego co Dąbrowa zrobila ze Strzemieszycami. Będzie efekt domina. Najpierw Strzemieszyce, potem Ząbkowice i Błędów. Jednego się tylko boję że w Strzemieszycach zapanują paproki podobnego sortu jaki panuje od dawna w Dąbrowie. No ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa dlatego Go Strzemiesyzce Go!!!
  • Gość: A Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 11:17
   Chcecie wiedzieć jak wyglądało spotkanie? Jeden z naszych mieszkańców w całości prezentuje je tutaj: docs.google.com/file/d/0B6EgoypYY4VAZ3RRTlZ3ZTlwQjQ/edit?usp=drive_web&pli=1
  • Gość: K Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 11:48
   Jeszcze troszkę o tym, jak działają "władze" miasta DG?
   Kolesiostwo, interesiki, cwaniactwo..
   Proszę obejrzeć oświadczenie majątkowe pani radnej K. Szaniawskiej za 2012r. 61418,44zł z tytułu pełnienia funkcji kierownika zajęć pozalekcyjnych w szkole podstawowej w Strzemieszycach, której dyrektorem jest syn pani radnej.... Mieszkańcy zapytają ile takich intratnych stanowisk utrzymuje DG, ile to godzin lekcyjnych za takie pieniądze, chyba dużo powyżej średniej nauczyciela, trzeba wypracować. Zapytamy.
   bip.dabrowa-gornicza.pl
  • Gość: sąsiad Re: Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.13, 14:28
   Po obejrzeniu wideo trochę czarno to widzę. Ludziom w Strzemieszycach brak ikry. To wygląda na próbę zaszachowania Podrazy żeby się złamał i nie wydał zgody na kompostownie. Miasta które się odłączały robiły to 20 lat temu zaraz po upadku komuny. Ostatni był Radzionków. Ciężko będzie zmobilizować Strzemieszyczan, tym bardziej że tej dzielnicy już dawno złamano kręgosłup, tam nic nie ma, nawet urząd miasta trzeba by budować od fundamentów. No ale powodzenia, wszystko w waszych rekach.
  • kot2ka Dąbrowa straci jedną dzielnicę? ''Potrafimy się... 25.10.13, 14:58
   Bardzo dobry pomysł. Oddzielcie się od DG, niech ci wszyscy kombinatorzy zasiadający w zarządzie miasta widzą że ten ich prywatny folwark się kurczy. Jak nie będzie już co brać to sami z podwiniętymi ogonami dadzą nogę z tego miasta !!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka