Dodaj do ulubionych

Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części prawi...

IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.13, 22:23
Ktoś wie czy sosnowiecki Humanitas też rozpocznie taką inwestycję? Podobno mieli w planach budowę kampusu
Obserwuj wątek
  • Gość: Syriusz Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.13, 22:45
   Może zamiast rozbudowywać WSB zatrudnicie tam porządnych informatyków, bo jak na razie to od roku w sali 218 komputery wywalają bluescreen i nikt z tym nic nie robi, do nauki programów graficznych są zainstalowane wersje trialowe, a grafiki 3D uczy wykładowca co nie ma pojęcia o grafice 3D (pozdrowienia dla Pana Aleksandra D.)
  • Gość: do Julek Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.kg.net.pl 02.11.13, 06:20
   Humanitas nieprędko rozpocznie inwestycję o ile w ogóle. WSH walczy o przetrwanie na rynku bo drastycznie spadła im liczba studentów. Pracę straciło tam również wielu wykładowców a innym obniżono pensje. Jeśli Humanitas jakimś cudem przeżyje kryzys to najwcześniej zacznie budowę za klka-kilkanaście lat. Niestety problem y WSH to problem większości uczelni niepublicznych w Polsce i nie tylko. Dzisiaj nawet Uniwersytet Śląski walczy o studentów.bo niż demograficzny zawitał w akademickie progi.
  • Gość: realista Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.cable.smsnet.pl 02.11.13, 07:44
   @Julek
   zależy ci na tym ? dla mnie istotniejsze byłoby rozbudowanie prawdziwych szkół wyższych znajdujących się na terenie miasta tj UŚ ,ŚUM a nie szkółęk niedzielnych
  • Gość: Obserwator Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.13, 08:32
   Panie Prezydencie Podraza - poślij Pan swoich pracowników od inwestycji na naukę do Pana Pikiewicza aby zobaczyli jak sprawnie się to robi a Pana Zagułę przegoń Pan na stałe do Jaworza aby nie przeszkadzał nawet kosztem płacenia mu jeszcze przez rok.To będzie kosztować znacznie mniej. Może Pan będzie miał okazję dowiedzieć się prawdy o tym co w inwestycjach tak naprawdę się dzieje i dlaczego jest tak źle.
  • Gość: G. Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.13, 09:50
   A parking też jakiś uwzględniono w rozbudowie? Bo zaparkować się pod szkołą graniczy z cudem.
  • Gość: serrano Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.13, 12:33
   do realista. Na rozwoju WSH mi nie zależy bo to uczelnia typu marketing, balet i wiązanie krawatów. Jak zresztą wiele tego typu w Polsce. Powstały nie z potrzeby podniesienia poziomu edukacji tylko jako dobry biznes dający swego czasu azyl od służby wojskowej i papierek licencjata (teraz nawet magistra) w trybie bez wysiłkowym. Akurat dąbrowska WSB reprezentuje nieporównywalnie wyższy poziom naukowy i w czasach ostrej konkurencji wygrywa. Ludzie wola płacić za prawdziwa edukacje.

   To co mnie denerwuje jako mieszkańca Sosnowca to to ze swego czasu WSH nie mając żadnego zabezpieczenia finansowego ani nawet promesy jego otrzymania nie tylko weszła w posiadanie gruntów w centrum Sosnowca ale jeszcze wymogła na radnych (to akurat nietrudne bo sierotki z sosnowieckiej RM nie grzeszą zdolnościami perspektywicznego myślenia) przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego ww. działek na tzw. "działalność edukacyjna". W związku z czym zamiast np. osiedla mieszkaniowego lub kampusu studenckiego jakiejś poważnej uczelni (SUM, US, AGH cokolwiek) mamy najlepsza miejscówkę dla meneli w całej aglomeracji której okolice "rozsławiła" ostatnio Katarzyna W. I będzie jeszcze tak przez wiele lat dopóki WSH nie padnie a komornik nie zlicytuje majątku uczelni.

   Sytuacja jest idealna dla obydwu stron. WSH zrobiła dobry biznes opowiadając bajki o kampusie pozyskała dobre grunty których wartość będzie raczej rosła. UM Sosnowiec może wypowiedzieć swoje ulubione zdanie którego nowi urzędnicy uczą się na pamięć pierwszego dnia pracy "Nic nie możemy zrobić... to teren prywatny / przepisy nie pozwalają / nie chce nam się / niepotrzebne skreslic"

   I tak wszystko wygląda w tym mieście.
   • Gość: @serrano Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.205.163.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.11.13, 11:11
    "prawdziwa edukacja"?! to brzmi jak prowokacja...
  • Gość: ice men Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.13, 14:30
   Walka o zapis na cele edukacyjne z tego co wiem zakończyła się fiaskiem. I Humanitasy powinny podziękować za to UM bo inaczej nikt by tego od nich nigdy nie kupił.
   • Gość: @ ice men Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.kg.net.pl 02.11.13, 16:00
    Wydaje się że przeżywający poważne kłopoty Humanitas może nie czekać długo aż przyjdzie do nich więcej studentów i jako taka koniunktura, tylko sprzeda te działki jakiemuś deweloperowi. Chcąc ratować finanse uczelni spieniężą ją przy najbliższej okazji. Wtedy też zmieni się zapis z celów edukacyjnych na np. mieszkaniowe lub biurowo- usługowe. Ten teren jest aktualnie Humanitasowi całkowicie niepotrzebny. W obecnej sytuacji rozpoczęcie budowy campusu byłoby dla uczelni samobójstwem. Poza tym w WSH nawet gdyby przybyło studentów (w co wątpię przy obecnym rynku), to spokojnie wystarczy im obecny budynek.
    • Gość: polemizant Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.30.33.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.11.13, 11:00
     teren jest niepotrzebny? a skąd takie informacje. pewnie tak samo sprawdzone jak ta pseudoanaliza
  • Gość: ice men Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.13, 17:23
   Tak jak pisałem nie ma tego zapisu w planie zagospodarowania. Pytanie czemu WSH nie sprzedaje terenu ? Może przykładowo teren jest zastawiony w banku ? Wcale bym się nie zdziwił.
  • Gość: ja Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.kg.net.pl 03.11.13, 06:56
   Tylko powstaje pytanie. Dlaczego w mieście mniejszym od Sosnowca (pod względem liczby ludności) jak Dąbrowa, prywatna uczelnia się rozbudowuje a w Sosnowcu (WSH) się nie da? Oprócz tego Sosnowiec ma o wiele starsze i o wiele większe tradycje akademickie., więcej renomowanych szkół średnich itp. Tymczasem WSB funduje sobie 4-kondygnacyjny budynek z audytorium i 18 salami, zaś na terenie gdzie miał być kampus WSH od lat zarośniety jest drzewkami i fikają tam zające. To Humanitas miał być wiodącą uczelnią niepubliczną nie tylko w Zagłębiu. Były plany aby w przyszłości przekształcić się w Akademię, a jeszcze później w Uniwersytet Zagłębiowski. Teraz widać że to WSB wyprzedza WSH o kilka długości. Może mi ktoś wyjaśnić gdzie tkwi problem? Dlaczego jednym się jakoś udaje, a innym nie? Zresztą ostatnio zauważyłem że w Dąbrowie wiele pozytywnych rzeczy się dzieje, natomiast w Sosnowcu się nie da i już. Tylko jaka jest tego przyczyna?
  • Gość: bon Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.13, 09:40
   WSH wyrobiło sobie złą markę i zamiast inwestować biernie czekało opowiadając bajki o budowie kampusu. WSB zamiast gadać zaczęło robić i teraz ich budynek w Dąbrowie naprawdę robi wrażenie. W WSB nie jest wstyd studiować, a w WSH trochę tak. W Zagłębiu nie ma miejsca na te dwie szkoły i podejrzewam że za dwa - trzy lata zostanie jedna. Chyba nikt nie ma wątpliwości która.
  • Gość: ja Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.kg.net.pl 03.11.13, 10:28
   Moim zdaniem Humanitas powinien zostać wchłonięty przez WSB stając się jego filią lub wydziałem. Wtedy w Sosnowcu pozostałyby kierunki których nie ma aktualnie w ofercie WSB. Powstałaby wtedy duża, porządna uczelnia niepubliczna, która mogłaby rywalizować z podobnymi placówkami połozonymi na Śląsku.Wówczas budynek po WSH nadal spełniałby funkcję akademicką. No chyba że nie byłby już potrzebny dla działalności dydaktycznej i możnaby go sprzedać i przerobić np. na biurowiec. To w końcu atrakcyjna lokalizacja. Ścisłe centrum miasta, a na terenach gdzie miał powstać kampus możnaby stawiać kolejne biurowce, no i oczywiście parkingi. Ewentualnie przeznaczyć te tereny pod mieszkaniówkę. W końcu na Kilińskiego są już całkiem fajne bloki w pobliżu WSH.
   • Gość: @ja Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.30.96.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.11.13, 09:16
    jeszcze tylko dabrowy tu brakuje. sosnowiec nie jest jakims zasciankiem, zeby zapraszac tutaj uczelnie z sasiedniego miasta bo to zaden prestiz. jest juz US i fajnie. a swoje niepubliczne szkoły tez moze miec. przeciez lepiej ze w miescie funkcjonuja szkoly, takze te niepubliczne, niz same sklepoblaszaki. tego chcecie? bo ja na pewno nie!
  • Gość: bon Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.13, 13:54
   Generalnie wygląda to tak że każdą uczelnię interesuje głównie pozyskanie studentów, a nie budynków. WSB ma teraz wystarczającą bazę. Humanitas będzie umierał kilka lat. W końcu jest sporo towarzystwa zainteresowanego czerpaniem z tego zysków. Ciekaw jestem ilu studentów zapisało się do nich w tym roku ? A najbardziej to chciałbym się dowiedzieć w jakich okolicznościach tereny koło ślimaka znalazły się rękach WSH w latach 90 i skąd mieli na to pieniądze.
   • Gość: dowcipnis Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.146.231.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.11.13, 09:49
    Wzięli od Ciebie z konta. Sprawdź to.
  • Gość: sasal Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.13, 14:05
   Sprawa jest jeszcze łatwiejsza. Jeżeli ktość chce naprawdę studiować to wybiera studia dzienne lub zaoczne na renomowany uczelniach takich jak UŚ, ŚUM, Politechnika Śląska lub Częstochowska a nie szkułkę niedzielną dla ułomnych. A jak wiadomo w sosnowcu można zaocznie studiować na UŚ filologię lub informatykę.
  • Gość: Syriusz Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.chello.pl 03.11.13, 15:50
   @ sasal
   Chciałem studiować grafikę komputerową. Na której renomowanej uczelni mogłem to studiować ? W pobliżu nie ma uczelni z takim kierunkiem studiów mgr więc nie mów że mogę studiować to samo na renomowanych jak i na prywatnych.
   • Gość: woa Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.13, 19:03
    W pobliżu w ogóle nie ma renomowanych uczelni, o ile można mówić o jakiejś renomie polskich uczelni, najlepsza w światowym rankingu jest koło miejsca 500-tnego, a te z woj. śląskiego to nawet w Polsce nie mają renomy.
  • Gość: dudi Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.13, 16:58
   A ja polecam Wyższą Szkołę Humanitas. Panuje tam prawdziwa rodzinna atmosfera. Wystarczy popatrzeć na nazwiska władz:

   mgr Aleksander Dudek, kanclerz
   mgr Agata Dudek zastępca kanclerza
   mgr Maja Chyży-Dudek, prodziekan ds. współpracy z zagranicą
   mgr Jolanta Łozińska-Dudek, prodziekan

   • Gość: ja Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.kg.net.pl 03.11.13, 19:24
    Aleś mnie rozbawił! Fajna rodzina magistrów. No chyba że mgr przed nazwiskiem odznacza magazynier! Aż od razu chce się zapisywać na studia jak czyta się takie rzeczy.
  • Gość: Julek Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.13, 07:44
   @sasal
   Szkułkę?! Gratuluję studiów na renomowanej uczelni
  • Gość: Syriusz Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.n.ue.katowice.pl 04.11.13, 09:57
   @Julek
   Nie czepiaj się go, pewnie skończył "renomowaną" uczelnię
   • Gość: optymistka Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.31.65.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.11.13, 16:03
    A propos „renomowanych” uczelni dlaczego określenie to kojarzone jest niejako z automatu z uczelniami publicznymi. Moim skromnym zdaniem wrzucanie wszystkich do jednego wora i dokonywanie podziału na dobre, bo publiczne i złe, bo niepubliczne, jest dość naiwne. Każdą uczelnię ocenia się w sposób indywidualny. Tego typu kategoryzowanie jest pewnym stereotypem, z którym należy walczyć, bo jest wiele świetnych uczelni niepublicznych, jak choćby Koźmiński, Łazarski, Frycz czy Vistula. Ciekawe czy idąc tym tropem, powiemy to samo o służbie zdrowia: dobra to wyłącznie ta publiczna, a zła niepubliczna?
  • Gość: zniesmaczony Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.146.179.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.11.13, 10:45
   bardzo to wszystko zabawne co tutaj piszecie. Dziwnym trafem pod każdym tekstem, który dotyczy WSB, komentarze dotyczą...Humanitas. Tylko naiwni będą wierzyć, że nagle tyle komentarzy napisali humanitasowi przeciwnicy. a jeśli nie oni to kto? pytanie retoryczne. swoją drogą ciekawa strategia medialna - niech dziennikarze napiszą o nas tekst, a w komentarzach trzeba dowalić Humanitasowi. plujcie dalej jadem, ku uciesze humanitasowców, którzy czytają te bzdury i pękają ze śmiechu :)
   • Gość: @polemizant Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.31.51.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.11.13, 13:06
    widać rynek usług edukacyjnych jest tak mały, że "język nienawiści" przenosi się do internetu
   • Gość: WSB Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: 83.230.104.* 05.11.13, 11:57
    Posty umieszczane pod tą wiadomością nie zostały wysłane przez pracowników WSB. Obserwujemy działania w internecie natomiast nie zajmujemy się "Czarnym PR". Zachęcam do zapoznania się z ID kont, z których wysłane zostały wiadomości (wiadomość jest dostępna przy poszczególnych postach). Proszę więc o powstrzymanie się od podobnych komentarzy. Jestem przekonany, że naszym wspólnym celem powinno być prezentowanie osiągnięć Naszych Uczelni, walcząc tym samym ze stereotypem "Prywatne=gorsze".

    Dla Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej krytyczna ocena działalności zawsze pozwalała podnieść jakość świadczonych usług a tym samym umocnić swoja pozycję w Polskim Szkolnictwie Wyższym. (Przypomnę tylko kluczowe osiągnięcia WSB: Kategoria Naukowa A za prowadzone Badania Naukowe, Wyróżniająca ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej, 1 miejsce w Regionie i 10 w Polsce w Rankingu Perspektywy i Rzeczpospolita (wśród ponad 340 Uczelni Niepublicznych), Nagroda 1 mln zł za jakość kształcenia na kierunku Informatyka przyznana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 3 kierunki tzw. "Studiów zamawianych", 16 realizowanych projektów dofinansowanych przez UE...i najważniejsze o akceptacji prowadzone kształcenia świadczy systematycznie rosnąca liczba studentów oraz partnerów biznesowych.
  • Gość: Marek Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.183.139.110.dsl.dynamic.t-mobile.pl 04.11.13, 14:03
   O ile mi wiadomo, to WSH jest obecnie rekordzista jesiennej rekrutacji, a w slad za tym sciagnelo wielu nowych, mocnych wykladowcow.

   Co do WSB - elewacje robi sie by oszczedzac na ogrzewaniu, wiec czym sie jaracie, ze uczelnia oszczedza?
  • Gość: @ Marek i zniesmac Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.kg.net.pl 04.11.13, 15:46
   Podaj nazwiska tych "mocnych" wykładowców na WSH. Może sam pęknę ze śmiechu, No chyba że zrobi to za mnie jakiś inny "rekordzista jesiennego naboru". Poza tym, zamiast podpisywać się Marek, lepiej napisz Michał. Wszyscy i tak wiedzą kim jesteś. "Buli" jak możesz tak kłamać?
  • Gość: Admin Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.183.149.180.dsl.dynamic.t-mobile.pl 08.11.13, 13:47
   SZANOWNI

   Obserwuję z boku dyskusje na forum i zastanawia mnie jedno ? mianowicie szacunek do czytelnika. Jeśli szanujecie odbiorców i czytelników, dlaczego próbujecie robić im przysłowiową wodę z mózgu ?
   Artykuł dotyczy szkoły w Dąbrowie, a pierwsze komentarze (hejterskie) dotyczą szkoły z Sosnowca. Przypadek?
   Przeglądałem IP i ID, poświęciłem na to sporo czasu i co się okazuje?
   Większość jest właśnie z DĄBROWY.
   Kolejny przypadek?

   Dlaczego aż tak manipulujecie?
   Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie wie, że internauci nie wpisują takich rzeczy i w taki sposób.
   Czy naprawdę macie czytelników za tak naiwnych i niezorientowanych, by łapać się na takie tanie chwyty?
   Jak uczelnia może pod przykrywką świętości uprawiać takie działania licząc na aprobatę użytkowników?
   • Gość: student Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.30.96.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.11.13, 14:38
    no wlasnie tez mam takie wrazenie. kto jest choc odrobine rozumny, ten i tak wie o co chodzi
  • Gość: obserwator Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.chello.pl 09.11.13, 15:23
   Nie wiem jak jest naprawdę, ale obserwuje na różnych forach, że cały czas uczelnia sosnowiecka jest atakowana na forach. Kadra naukowa bardzo dobra, wystarczy zobaczyć twarze, które promują kierunki - przypadek? wątpię, przecież oni się podpisują pod tym. O jakim upadku w ogóle piszecie skoro uczelnia przesteruje przez tyle lat i nikt chyba nie wie mówi o upadku. I w ogóle świetna lokalizacja, czasem korzystam z ich parkingu, bo do pracy dojeżdżam pociągiem i to jedyne miejsce gdzie w centrum miasta można pozostawić samochód za darmo. Trzeba patrzeć realnie, a nie wypisywać bzdury.
  • Gość: Szczęściarz Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.13, 16:46
   Jestem absolwentem WSB oraz obecnem studentem WSH. Widzę róznicę w poziomie kształcenia jak i w podejściu do studentów. WSH oceniam o wiele wyżej, tym bardziej, że atmosfera tam jest niezwykle przyjazna. Każdy wie o tym, że oby dwie te uczelnie są ogromną konkruęcją dla siebie. Nie podoba mi się strategia którą prowadzi WSB mająca na celu podrzeganiu swoich studentów przeciwko WSH, nawet przez wykładowców na zajęciach. Doskonałym przykładem jest ten artykuł. Na szczęście pracownicy WSH skupiają się na swojej pracy i studentach a nie na 'polityce'.
   Państwo z WSB bardzo ładny post, ale wilk w owczej skórze i tak pozostaje wilkiem.
  • Gość: Sosnowiczanin Re: Trwa rozbudowa WSB. Elewacja nowej części pra IP: *.dynamic.mm.pl 10.11.13, 22:28
   Humanitas wygrywa lub zajmuje bardzo wysokie miejsca w rankingach.
   I jest glowna uczelnia niepubliczna w Zaglebiu. Jak przystalo na stolice Zaglebia - Sosnowiec. Tyle.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka