Dodaj do ulubionych

Biblioteka z fantastyką

02.07.06, 20:18
Czołem!
W której filii biblioteki miejskiej mają duży wybór fantastyki? JEstem
zapisany do tej na Manhattanie, ale niespecjalnie dużo SF tam mają. Polecicie coś?
Obserwuj wątek
    • iselle Re: Biblioteka z fantastyką 14.07.06, 23:03
      Polecam na osiedlu Kasprzaka (często dokupują nowe) i tą na Redenie.
      • le_szek Re: Biblioteka z fantastyką 15.07.06, 14:12
        Dzięki, obie niedaleko :-)
        • iselle Re: Biblioteka z fantastyką 23.07.06, 13:59
          I jak, sprawdziłeś repertuar? :)
          • le_szek Re: Biblioteka z fantastyką 23.07.06, 15:50
            Jeszcze nie, może w nadchodzącym tygodniu. Przy okazji, w którym dokładnie
            miejscu na Redenie jest biblioteka? Na stronie MBP pisze tylko Wojska Polskiego,
            bez numeru.
            • los.super.ktos Re: Biblioteka z fantastyką 23.07.06, 16:14
              na WP 43 w duuuzym zoltym bloku na przeciwko bylej SP6 i kortow tenisowych,
              wejscie jest z boku bloku od strony pawilonow handlowych
              • le_szek Re: Biblioteka z fantastyką 23.07.06, 20:49
                Dzięki :-)
                • los.super.ktos Re: Biblioteka z fantastyką 23.07.06, 23:13
                  Nie ma sprawy. Od tego tu jestesmy ;)
              • le_szek Filia na Redenie 24.07.07, 20:45
                Dziś się w końcu zapisałem, niestety, Pratchetta praktycznie nie mają (3
                książki, które już czytałem) :-(
                • reivena Re: Filia na Redenie 24.07.07, 21:10
                  Moja kuzynka coś ma, spytam się jej jakie. Ja jestem zapisana do Świata Książki
                  i tam też coś widziałam.
                  • reivena Re: Filia na Redenie 24.07.07, 21:18
                    Nie ma jej pojechała na nocny seans, wróci jutro.
                  • le_szek Re: Filia na Redenie 24.07.07, 21:23
                    Świat Książki to księgarnia, tak? Kupować na razie nie chcę, mam inne wydatki
                    (choćby nowe wydanie 'Diuny') - dlatego szukam po bibliotekach. Choć ostatnio
                    ofert stereo.pl była kusząca...
                    • reivena Re: Filia na Redenie 24.07.07, 21:25
                      Tak w Sosnowcu na Małachowskiego, w necie też są więc możesz sobie zobaczyć
                      jakie maja pozycje. Diunę czytałam chyba z 5, 6 lat temu jak nie dawniej.
                      • le_szek Diuna 24.07.07, 21:30
                        Które tłumaczenie (i ile części) czytałaś?
                        • reivena Re: Diuna 24.07.07, 21:44
                          To było tak dawno, chyba miałam dwie części, książka napewno nie była nowa. Nie
                          wiem ale chyba na okładce było coś czerwonego. A tłumaczenie to Ci już nie
                          powiem.
                          • reivena Re: Diuna 24.07.07, 21:46
                            Zachwycał się nią mój były szef i mi pożyczył, ale mnie jakoś nie podeszła.
                            • reivena Re: Diuna 24.07.07, 21:47
                              Jak masz stare wydanie to podeślij mi zdjęcie okładki to Ci powiem.
                          • le_szek Re: Diuna 24.07.07, 21:49
                            Okładka była taka:

www.archiwabg.pl/images/stories/01-diuna/diuna10.jpg
                            ?
                            • reivena Re: Diuna 24.07.07, 21:58
                              To była jakby okrągła kula w różnych odcieniach czerwieni, a dlaczego to takie
                              ważne?
                              • le_szek Re: Diuna 24.07.07, 22:00
                                Bo jeżeli czytałaś w tłumaczeniu Łozińskiego (to ten, co zmasakrował również
                                'Władcę pierścieni'), nie zdziwiłoby mnie, że Ci się nie spodobała. Wtedy
                                zalecałbym przeczytanie tłumaczenia Marszała.
                                • le_szek Re: Diuna 24.07.07, 22:02
                                  To są tłumaczenia pana Ł.:

photos03.allegro.pl/photos/oryginal/215/41/97/215419734
                                  • le_szek Re: Diuna 24.07.07, 22:04
                                    Coś nie działa, tu drugi link:

img125.imageshack.us/my.php?image=215419734fc4.jpg
                                    • reivena Re: Diuna 24.07.07, 22:07
                                      Nie, żadne z tych. Bardziej stylistycznie jak pokazałeś mi wcześniej.
                                      • reivena Re: Diuna 24.07.07, 22:09
                                        Teraz przeczytam coś z Pratchett lub "Bogumiła Wiślanina".
                                        • le_szek Re: Diuna 24.07.07, 22:09
                                          > Teraz przeczytam [...] "Bogumiła Wiślanina".

???
                                          • reivena Bogumił Wiślanin 24.07.07, 22:12
                                            :))))

www.literatura.gildia.pl/tworcy/pawel_rochala/bogumil_wislanin
    • reivena Re: Biblioteka z fantastyką 02.07.07, 12:53
      I co, mój drogi, przeczytałeś coś przez ten okrągły rok z fantastyki????? :P
      • le_szek Re: Biblioteka z fantastyką 02.07.07, 12:58
        Tak, ale nie z biblioteki (z wyjątkiem jednego zbioru opowiadań), tylko od
        znajomych - coś koło 13 książek Pratchetta :-)
        • reivena Re: Biblioteka z fantastyką 02.07.07, 13:28
          Dobre?
          • kelo Re: Biblioteka z fantastyką 02.07.07, 18:30
            I znów, jak poprzednio przeczytałem "biblioteka ze sfastyką"...
          • le_szek Re: Biblioteka z fantastyką 02.07.07, 21:44
            Mnie się bardzo podoba, ale nie wszystkim ten rodzaj humoru przypada do gustu.
            Spróbuj 'Blask fantastyczny', 'Mort' i 'Straż, straż!' - przekonasz się czy Ci
            odpowiada.
            • iselle Re: Biblioteka z fantastyką 06.07.07, 22:59
              Mnie bardzo podobał się "Dywan" a kolejne jakie mi wpadały w ręce były coraz
              mniej śmieszne (a było ich około trzech ;) aż przestałam czytać. Ja mam z
              Kasprzaka (już tylko tam chodzę) tomisko Anny Rice (seria o wampirach, kumplach
              Lestata) i coś polskiego autora (zapomniałam nazwiska) - seria o magunie ;)
              • le_szek Re: Biblioteka z fantastyką 07.07.07, 22:00
                'Dywanu' nie czytałem, a które Ty czytałaś?
                • reivena Re: Biblioteka z fantastyką 13.07.07, 09:36
                  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=139
                  O, tu znalazłam parę fajnych rzeczy.
                  • iselle Re: Biblioteka z fantastyką 13.07.07, 12:40
                    Jeszcze Johny i Zmarli i coś jeszcze ale już nie pamiętam bo nie wiem czy dałam
                    radę przebrnąć choć przez 1 stronę. Nastąpił gwałtowny spadek przyjemności z
                    czytania, z każdą kolejną książką tego autora.
                    Na Kasprzaka mamy Annę Rice, Baniewicza, Duncana, oczywiście Sapka, udało mi
                    się też dorwać Lovecrafta pośmiertnego. Na Redenie też mieli dużo nowości ale
                    jakoś obsługa nie bardzo więc przestałam tam chodzić.
                    • le_szek Pratchett 19.07.07, 16:46
                      Widzę, Iselle, że nie trafiłaś na żadną część Świata dysku (chyba, ze owa
                      tajemnicza trzecia książka była z niej) - spróbuj przeczytać 'Kolor magii',
                      'Blask fantastyczny' i 'Straż, straż!'. Są naprawdę zabawne.
                      • reivena Lux Perpetua 24.07.07, 14:54
                        Skończyłam III tom. Muszę ochłonąć. Nie znoszę jak ktoś każe mi się zżyć z
                        bohaterami, a potem ich uśmierca. To niesprawiedliwe, to ponad moje siły :(((

• le_szek Re: Lux Perpetua 24.07.07, 15:02
                          > Skończyłam III tom.

W pracy??????
                          • reivena Re: Lux Perpetua 24.07.07, 15:45
                            Nie, no coś Ty, całego nie. Czytałam wszędzie gdzie się dało...(w pracy też) Z
                            wczoraj zostało mi 5 rozdziałów, więc sam rozumiesz nie mogłam nie
                            dokończyć...w pracy. Ale to słodka tajemnica, nikomu ani słowa :)
                            Na szczęście dziś nie było dużo klientów.
                      • reivena Re: Pratchett 25.07.07, 17:37
                        Moja kuzynka ma:
                        1. "Carpe Jugulum"
                        2. "Kapelusz pełen nieba" (opowiadanie)
                        3. "Kosiarz"
                        4. "Muzyka duszy"
                        5. "Bogowie honor ankh-morpork" (chyba coś takiego)
                        • le_szek Re: Pratchett 25.07.07, 18:27
                          Jak bym mógł pożyczyć numer 1,2 i 5, byłbym bardzo dźwięczny :-)
                          Byle nie na bardzo krótki termin.
                          • reivena Re: Pratchett 25.07.07, 18:52
                            Ponegocjuje :)
                            • reivena Re: Pratchett 25.07.07, 18:56
                              Ok, dobiłam targu, ale czy mogę pożyczyć te, które Ty masz?
                              • le_szek Re: Pratchett 25.07.07, 20:49
                                Yyy, ale ja nie mam żadnego Pratchetta :-( Trochę innej sf tak, ale Pratchetta
                                miałem wyłącznie pożyczanego...
                                • reivena Re: Pratchett 25.07.07, 21:08
                                  Smutne, bardzo smutne :) Mam po nie podjechać w piątek, to się potem jakoś
                                  dogadamy i Ci podrzucę.
                                  • le_szek Re: Pratchett 25.07.07, 22:42
                                    Dzięki :-D
                                    • baja88 Re: Biblioteka w centrum 30.07.07, 21:00
                                      w dawnym budynku KMPZPR, potem UM
                                      byłam i doznałam olsnienia, podziały tematyczne potrzebnej wiedzy w
                                      odpowiednich pokojach, segmenty oznaczone,kilka poziomow dla pokoi,
                                      sal......wystroj bije po oczach, cisza........
                                      aaaaa, mailowac można prolongate wypożyczonych pozycji, można tez w ten sposob
                                      pytać o potrzebne
                                      dko@biblioteka-dg.pl
                                      • reivena Re: Biblioteka w centrum 21.08.07, 12:59
                                        Czytam "Kosiarza", powoli mnie wciąga :)
                                        • reivena Przeczytałam "Kosiarza" 13.09.07, 14:30
                                          Skończyłam ją, zabawna, podobała mi się, zabieram się za inną :)
                                          • mylnik Re: Przeczytałam "Kosiarza" 15.10.07, 15:19
                                            ja juz polknelam 'klamstwa locke'a lamory" Lyncha a teraz sie biore z a "Troje"
                                            Gemmela ;)
                                            • le_szek Re: Przeczytałam "Kosiarza" 15.10.07, 21:25
                                              > ja juz polknelam 'klamstwa locke'a lamory" Lyncha
                                              > a teraz sie biore z a "Troje" Gemmela ;)

To też sf? Bo autorzy mi nic nie mówią :(
                                              • oma-tko Re: Przeczytałam "Kosiarza" 16.10.07, 11:26
                                                > > ja juz polknelam 'klamstwa locke'a lamory" Lyncha
                                                > > a teraz sie biore z a "Troje" Gemmela ;)
                                                >
                                                > To też sf? Bo autorzy mi nic nie mówią :(

Lynch i Kłamstwa Locka - to książka z pogranicza fantasy. Debiut. Niedawno się
                                                ukazała.
                                                • le_szek Re: Przeczytałam "Kosiarza" 17.10.07, 16:41
                                                  No cóż, dzięki, wiem o co pytać w biblio - i za co zapłacę karę za
                                                  przetrzymanie, jeżeli będzie ;)
                                                  • reivena Re: Przeczytałam "Kosiarza" 17.10.07, 17:44
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=139&w=70248743
                                                    Tu jeszcze coś znalazłam.
                                              • hutcer Re: Przeczytałam "Kosiarza" 16.10.07, 16:41
                                                to jest debiut. Dopiero co wydana w Polsce. A za granica już drugi tom wyszedł
                                                :) Czekam na niego z prawdziwą ciekawością.
                                                • corpsebride Re: Przeczytałam "Kosiarza" 16.10.07, 19:33
                                                  juz wyszedl drugi tom? Oj...
                                                  A nie wiecie kiedy w polsce bedzie :)? I w jakich krajach wyszedl juz?
                                                  • lapakocia Kłamstwa Locke'a Lamory 17.10.07, 03:46
                                                    corpsebride napisała:

> juz wyszedl drugi tom? Oj...
                                                    > A nie wiecie kiedy w polsce bedzie :)? I w jakich krajach wyszedl
                                                    juz?

Skoro "Kłamstwa Locke'a Lamory" wyszły u nas z rocznym opóźnieniem
                                                    to "Red Seas Under Red Skies" (bo taki jest tytuł kolejnejnego tomu)
                                                    pewnie będzie miało polską premierę jakoś pod koniec 2008. Poczekamy
                                                    sobie trochę, no chyba, że ktoś chce w oryginale przeczytać:)Jak na
                                                    razie drugi tom ukazał się tylko w Stanach i Wielkiej Brytanii.
                                                  • corpsebride Re: Kłamstwa Locke'a Lamory 22.11.07, 16:27
                                                    dobra, angielski znam jako tako, biore sie za tę ksiazke ;)
                                                • adamekus19 Re: Przeczytałam "Kosiarza" 22.11.07, 16:26
                                                  w jezyku angielskim jak mniemam? to juz sie zaczynam uczyc. :P
                                                  • corpsebride Re: Przeczytałam "Kosiarza" 23.11.07, 12:43
                                                    nie sluchaj, skoro zostala wydana w Wlk. Brytani to jest po chińsku _-_
                                                  • adamekus19 Re: Przeczytałam "Kosiarza" 26.11.07, 21:16
                                                    przepraszam, nie doczytalem do konca.
                                                    Ale i tak sie za nia biore. :)
                                              • mylnik Re: Przeczytałam "Kosiarza" 16.10.07, 19:31
                                                fantasy.
                                                lamora to fantastyka
                                                a troja, gemmela... cos... jak fantastyka historyczna. :)
                                                • corpsebride Re: Przeczytałam "Kosiarza" 16.10.07, 21:41
                                                  troi daleko do fantastyki, nie mac mu w glowie.
                                                  ale locke mi zawrocil w mojej zas glowie.
                                                  ech...
                                            • lapakocia Re: Przeczytałam "Kosiarza" 16.10.07, 22:34
                                              mylnik napisała:

> ja juz polknelam 'klamstwa locke'a lamory" Lyncha a teraz sie
                                              > biore z a "Troje" Gemmela ;)

"Kłamstwa..." mnie zafascynowały mimo, że nie jest to powieść typowo
                                              fantastyczna. Lynch bardzo dobrze pisze i bardzo dobrze się go czyta.

• onomat-opeje Re: Przeczytałam "Kosiarza" 17.10.07, 15:43
                                                lapakocia napisała:
                                                > "Kłamstwa..." mnie zafascynowały mimo, że nie jest to powieść typowo
                                                > fantastyczna. Lynch bardzo dobrze pisze i bardzo dobrze się go czyta

I tu się zgodzę. A w dodatku jest to kreatywny człowiek. Widziałam z nim wywiad.
                                                • kappas Re: Przeczytałam "Kosiarza" 18.10.07, 22:44
                                                  a ja jeszcze dodam, ze ciekawa rozmowa na temat klamstw... toczy sie na gronie
                                                  grono.net/forum/topic/5390094/0/
                                                  • unoduetre Re: Przeczytałam "Kosiarza" 18.10.07, 22:49
                                                    "Kosiarz" byl ok.
                                                    a "Klamstwa" o ktorych rozmawiacie mnie mocno zaintrygowaly i kupilam :) I nie
                                                    zaluje :)
                                                  • schlagzeugerin Re: Przeczytałam "Kosiarza" 21.11.07, 21:26
                                                    moze cos wiecej? jestem zlakniona kolejnej opinii, zeby potwierdzic sama sobie,
                                                    ze nie mam rąbnietego gustu i ze komus wiecej sie podobaja :)
                                                  • le_szek Re: Przeczytałam "Kosiarza" 21.11.07, 22:19
                                                    schlagzeugerin napisała:

> moze cos wiecej? jestem zlakniona kolejnej opinii, zeby potwierdzic
                                                    > sama sobie,
                                                    > ze nie mam rąbnietego gustu i ze komus wiecej sie podobaja :)

Ale co, książki Pratchetta?
                                                  • le_szek Re: Przeczytałam "Kosiarza" 18.10.07, 22:50
                                                    A ja jeszcze dodam, że na gronie trzeba się logować
                                              • krukkrk Re: Przeczytałam "Kosiarza" 14.11.07, 18:19
                                                zgodze sie z Toba, przeczytalam na jednym 'wdechu'. Tylko krotkie :(
                                                • mylnik Re: Przeczytałam "Kosiarza" 19.11.07, 18:52
                                                  krotkie? Panie! (tudziez Pani, ale nick wskazuje na plec meska) Nie dosc, ze
                                                  kilka tomow dobrych ma to miec, to na dodatek Klamstwa maja ponad 500 stron ;)
                                                  idealnie wedlug mnie. :)
                                                  • kappas Re: Przeczytałam "Kosiarza" 20.11.07, 19:39
                                                    nie tylko wedlug ciebie to 'idealna' dlugosc dla tej ksiazki.
                                                    trzyma w napieciu, a mimo to szybko sie czyta. ideal ;)
                                            • skaterin Re: Przeczytałam "Kosiarza" 27.11.07, 20:20
                                              ja tez czytalam Klamstwa. Troje w sumie tez, ale porownujac styl obu pisarzy,
                                              klamstwa wypadly o wiele, wiele lepiej. :)
                                              • mylnik Re: Przeczytałam "Kosiarza" 28.11.07, 17:48
                                                hmmm, lepiej powiadasz, czemu tak sadzisz? Jak juz opinie, to uargumentowane
                                                prosze :)
                                                (co prawda podobna do mojej, oj podobna)
                                                • skaterin Re: Przeczytałam "Kosiarza" 29.11.07, 21:30
                                                  wiesz co, chodzi nie tylko o sam styl, w jakich zostaly napisane, ale tez o
                                                  specyficzne poczucie humoru i to w jaki sposob autor oddał psychike bohaterow :)
                                                  chocby pana Locke'a :D
                                                  • mylnik Re: Przeczytałam "Kosiarza" 30.11.07, 19:21
                                                    no i to sie nazywa rozbudowana opinia.
                                                  • reivena Klamstwa Locke'a Lamory 19.01.08, 11:47
                                                    Kupiłam, przeczytam, zobaczymy jaka będzie :)
    • magdalenaka Re: Biblioteka z fantastyką 27.11.07, 14:00
      Przez ostatnie 2 niedziele w telewizji "puszczali" Ziemiomorze. W
      związku z tym postanowiłam sobie odświeżyć. Czytałam ze 2 razy ale
      prawie nic nie pamiętam
      • le_szek Re: Biblioteka z fantastyką 27.11.07, 17:29
        Ziemiomorze czytałem wieki temu (początek liceum chyba), film jest w kolejce do
        obejrzenia (i, jak to Shrek mówił "No to se poczeka")
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka