Dodaj do ulubionych

zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!!

14.10.06, 16:33
jeszcze nie włączono c.o. w moim osiedlu (Mydlice pln), choć dochodzą do mnie
informacje o grzaniu na wielu osiedlach w S-cu i tutaj, czy jest ciepło w
Waszych mieszkaniach, czy tylko ja taka niedogrzana i zmarzluch :((((
Obserwuj wątek
    • sibeliuss Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 14.10.06, 17:22
      Masz zamknięte okna i jesteś jako-tako ubrana?
      Sezon zacznie się po 15.10, więc jeszcze tylko kilka dni.
      • bmwd Już nie ma pojęcia "sezon" 16.10.06, 21:14
        teraz dostawca ciepla ma obowiazek włączenia ciepła po zgloszeniu potrzeby od
        odbiorcy ; czyli albo prywatnego wlasciciela domu lub spoldzielni mieszkaniowej
        czy wspolnoty
        • kelo Re: Już nie ma pojęcia "sezon" 16.10.06, 22:12
          Jasne, masz rację. Pod warunkiem, że rura jest w jednym kawałku. Choć ostatnimi
          laty remontów instalacji cieplnych latem, jest jakby coraz mniej.
          • baja47 Re: Już nie ma pojęcia "sezon" 16.10.06, 22:17
            nie ma dawnych miesięcznych przerw w dostawie ciepłej wody, w okresie letnim...
            oj było to utrapienie, dzieciska ubrudzone , upały a tu trzeba zagrzać gar wody
            i przenieśc go do wanny
            • kelo Re: Już nie ma pojęcia "sezon" 16.10.06, 22:19
              Pamiętam, gdy wracaliśmy z Bieszczadów to rokrocznie prawie, pierwsza
              niespodzianka - nieczynna winda, więc powtórka z Tarnicy i heja na dziesiąte.
              Otwieramy, odkręcamy kurki. Luzik, powtórka z potoczka.
              • baja47 Re: Już nie ma pojęcia "sezon" 16.10.06, 22:24
                też pamietam powroty z wakacji, pierwszą myślą po wejściu do mieszkania, było
                wejśc na dłużej do swojej łazienki coby porządnie się zrelaksować po trudach
                podrózy, niewygodach wakacyjnych, a tu......zimny prysznic , dosłowny i w przenośni
    • le_szek Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 14.10.06, 19:56
      U mnie (stary Gołonóg) grzeją od wczoraj, ale słabiutko.
    • eduro Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 14.10.06, 20:14
      MYDLICE: grzeją od wczoraj, ale tak jakby chcieli a nie mogli :/ Zamarzam...
      • baja47 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 14.10.06, 20:26
        grzeją na Mydlicach??? ale chyba południowych, bo u mnie nie chcą i nie mogą
        (chyba) :(
        • eduro Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.10.06, 20:17
          Mydlice...mydlice...mydlice...chyba północ :] Okolice Dąbrowskiego, Żeromskiego,
          Sienkiewicza - prawie 20 lat tu mieszkam i do tej pory mi sie to myli :)
          • mamkube Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.10.06, 20:21
            u nas zaczeli grzać:) jak cieplutko sie robi...
            • kelo Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.10.06, 20:39
              Na os. Kasprzaka też już ciepło. Oby tylko zima była łagodna i żeberka zbytnio
              tego kolorowego płynu w kapilarze nie zachęcały do parownia.
              • mamkube Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.10.06, 20:59
                Kelo to ty na Kasprzaka mieszkasz??? Ja tez:)
                • kelo Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.10.06, 21:00
                  Na obrzeżu. Z okna widać tatry.
                  • mamkube Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.10.06, 21:02
                    hehe:) A obrzeza to gdzie??
                    • kelo Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.10.06, 21:12
                      Moje obrzeże graniczy z Kosmonautów i Kasprzaka.
                  • dami7 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 17.10.06, 06:15
                    Z tymi Tatrami to chyba coś ściemniasz ;-) Chociaż Słowacy ponoć wierzą, że z
                    Krywania widać wieże kościołów we Wiedniu.
                    Ja widziałem kiedyś Tatry z osiedla Słowiki w Olkuszu.
                    Co do grzania to - jak już ktoś napisał - dostawca ciepła rozpoczyna podawanie
                    czynnika grzewczego na wezwanie administratora nieruchomości. Jeśli więc
                    marzniecie, to trzeba robić larmo w administracji.
                    • baja47 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 17.10.06, 09:26
                      nie ściemnia, nie ściemnia, patrz na link:
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=733&w=49948593
          • baja47 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 17.10.06, 16:13
            eduro napisała:

> Mydlice...mydlice...mydlice...chyba północ :] Okolice Dąbrowskiego, Żeromskiego
            > ,
            > Sienkiewicza - prawie 20 lat tu mieszkam i do tej pory mi sie to myli :)

dziś w administracji osiedlowej mi wyjaśniono,że mieszkam na Mydlicach
            poludniowych (?) co to za strona świata te Mydlice płd ?????
            >
            >
            • kelo Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 17.10.06, 16:16
              baja47 napisała:
              co to za strona świata te Mydlice płd ?????

Śmiem twierdzić, że to strona w opozycji do Mydlice płn. Ale mogę się mylić.
              Może to jakaś nadinterpretacja?
    • paulara Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 14.10.06, 21:45
      u nas (w centrum) grzeją od wczoraj i jestem mile zaskoczona bo zazwyczaj późno
      zaczynali;
      • mamkube Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.10.06, 13:06
        u mnie maja grzać od jutra, takie jest ogłoszenie na dole
        • baja47 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.10.06, 20:59
          wlączyli dzisiaj po południu !!!!!!
    • reivena Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 18.10.06, 13:15
      U mnie tez grzeją, ale ja jestem zmarzluch więc się będę pewnie tej zimy tez
      dogrzewać. Chciałabym zapaść w sen zimowy i obudzić się na wiosnę. Brrr nie
      lubię zimna.
    • sibeliuss na rozgrzewkę 18.10.06, 18:37
      Pobaw się stronką:
      www.seemoresideeffects.ca/
    • watanabe.miharu Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 18.10.06, 20:05
      Ja mieszkam w domku, wiec u mnie jest zimno zawsze, haha
    • reivena Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 12.09.07, 08:18
      U mojej koleżanku w Będzinie juz grzeją, ja musze liczyc na farelkę :
      (
      • reivena Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 12.09.07, 08:22
        koleżanki, już, muszę, liczyć :) (chyba się jeszcze nie obudziłam)
        • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 12.09.07, 10:32
          moja farelka, to kuchenny piec gazowy :)
          piekarnik pracuje....
          • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 14.09.07, 12:27
            dzis mają uruchomic w osiedlu co !!!!!!!! :)))
            • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.09.07, 12:44
              jakis palant z administracji ostudzil moje wczorajsze, dopołudniowe , negatywne
              emocje i....
              nadal Z I M N O !!!
              przemieszczam sie z pomieszczenia do następnego , z grzejnikiem pod pachą
    • le_szek Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.09.07, 12:37
      U mnie zimno jak w psiarni, a gość z ADM-u twierdz, że automat nie włącza, bo
      jest wystarczająco ciepło. Kurfa, na dworze 15, a w mieszkaniu 18, upał po
      prostu! Chyba wyślę rachunek za prąd do administracji :-(
      • zegor Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.09.07, 21:30
        U mnie w bloku od przeszło tygodnia już ciepło.
        może jq z "tych lepszych" ;-)))))))))
        • zegor Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.09.07, 21:41
          W tej chwili mam 22 stopnie temperatury
          i 20 procent wilgotności
          nic,tylko się "wylęgać"
          ;-)
          • zegor Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.09.07, 21:42
            I wcale to nie jest kompatibilne
            z procentami
            w wydychanym powietrzu !
            ;-)
            • le_szek Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.09.07, 22:20
              Wszelki duch! Któż to zawitał po długiej nieobecności :-)

Witamy mieszkańca uprzywilejowanego bloku, u mnie dalej zimno :-(

Zaraz znów będę dzwonił do ADM, w nocy ma być 5 stopni :-(((
              • zegor Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 15.09.07, 22:40
                U mnie dalej 22...
                i jak pragnę podskoczyć,
                nie chucham na termometr ;-))))
                • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.09.07, 08:44
                  Zegor :))
                  "przytul kropka" :))
                  przyjmij mnie choc na noc do swego domu, u mnie ku....sko niewymownie ZIMNO!!!!
                  • le_szek Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.09.07, 11:03
                    U mnie też! Panowie twierdzą, że nie działające ogrzewanie to nie awaria, kurfa!
                    W nocy pięć stopni, a oni mówią, że ciepło w dzień, co kurfa z tego!
                    • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.09.07, 14:02
                      Leszku, sąsiedzie w biedzie, czytaj, w zimnie :)))
                      Awanturowałam sie telef.w pogotowiu awaryjnym, ponoć uruchomiono grzanie w całym
                      miescie, po 18 i pozniej bedą sprawdzac u mnie w bloku, dlaczego nie ma ciepła w
                      grzejnikach, wg pogotowia, mogły słuzby zapomnieć o włączeniu "kranu", czyli tam
                      gdzies na dole, w piwnicach.
                      Powinnam Tobie, własnie Tobie, nie wybaczyc pomylki w pisowni w "Lipczyku", lecz
                      rozumiem,że " rence skostniałe " :)))))
                      • le_szek Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.09.07, 14:29
                        > Awanturowałam sie telef.w pogotowiu awaryjnym, ponoć uruchomiono grzanie w cały
                        > m
                        > miescie, po 18 i pozniej bedą sprawdzac u mnie w bloku, dlaczego nie
                        > ma ciepła

Ja sobie dałem spokój na dzisiaj - spuszczono mnie kolejny raz na drzewo,
                        twierdząc, że brak ogrzewania przy 5 st. to nie awaria, bo awaria jest wtedy,
                        jak się woda leje. Jeżeli czytają to panowie z pogotowia mzbm - niech was
                        cholera weźmie, jakby u was w domach było zimno, natychmiast by 15 naprawiało, a
                        ja mam czekać do poniedziałku, bo jest ciepło, GRRRR! Buc jeden, stwierdził, że
                        na Skibińskiego jest taka awaria, że po kolana wody jest, jasne, kurfa, chyba w
                        wannie!
                        Bez kozery mógł powiedzieć, że po szyję i akwalungi im dowożą.

> Powinnam Tobie, własnie Tobie, nie wybaczyc pomylki w pisowni w
                        > "Lipczyku"

A 'Przesa' w tytule chodzi?
                        • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 16.09.07, 19:52
                          nie ma i nie będe na razie mieć ciepła w mieszkaniu!!!!!!!!!!!!!!
                          awaria, za usunięcie ktorej odpowiada, nie administracja osiedla lecz PEC
                          kto przygarnie kropka????
                          • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 17:31
                            mam ciepłe kaloryfery, wlaczone o 2-iej w nocy,z porannym telefonicznym pytaniem
                            slużb, czy u mnie cieplo :)))
                            • reivena Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 18:35
                              >z porannym telefonicznym pytaniem slużb, czy u mnie cieplo :)))

Nie, no w szoku jestem, jacy mili panowie.
                              • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 19:02
                                Rei, w poscie 16.09 godz.14,02 wspomnialam o moim "awanturowaniu", stąd ten
                                poranny telefon :)
                                a tak btw, 122 cieciow siedzi i marznie wraz ze swoja rodzina i zaden nie
                                pofatygował sie z telefonicznym pytaniem pt:kiedy???, tylko ja!!!!
                                czekałam tylko na ich (sluzby techniczne) ripostę typu: nikt nie narzeka, nikt
                                nie marznie, tylko pani! lecz odpuścili sobie, bo wiedzą ,że bylo paskudnie zimno
                                • reivena Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 20:02
                                  Widzisz , jak to trzeba walczyć o swoje. W sumie powinnam napisać to
                                  gdzie indziej, ale wpiszę tutaj. Jedna bryka już z podjazdu się
                                  zwinęła :) stoi przy ulicy, o jedno miejsce parkingowe więcej. Może
                                  to mój telefon albo zbieg okoliczności. W sumie wszystkie służby są
                                  od tego żeby wysłuchać żale lokatorów i interweniować.
                                  Dobrze zrobiłaś, bo mnie przy tych chłodach też było w domu zimno.
                                  • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 20:06
                                    nie wiemy tylko, czy u Leszka przyjazniej w mieszkaniu, a tak btw, jakże często
                                    słyszę : nikomu to nie przeszkadza, tylko pani!!
                                    • reivena Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 20:25
                                      Bo ludzie wola sobie odpuścić, nie zauważać pewnych spraw. Swoją
                                      drogą nikt u Ciebie w klatce nie ma małego dziecka? Ja bym nie
                                      chciała żeby dzieci marzły, albo faktycznie każdy ma farelkę.
                                      • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 20:42
                                        jest 3-ka maleńkich, w tym jeden osesek 14 dniowy, ano :((
                                      • kelo Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 21:10
                                        To całkiem jak u mnie. Ludzie będa łazić po schodach cały łykend, kląć na czym świat stoi, wyzywać na spółdzielnię, ale żaden k...s nie zadzwoni po serwis windziarzy choć numer jest wybity w kabinie. Zapewne wychodzą z założenia, że po co dzwonić jak i tak nie przyjadą. A goście przyjeżdżają w ciągu 15 minut. Założę się, że w ich zeszycie zgłoszeń widniej tylko numer mojego mieszkania. Ostatnie poskarżyłem się w ten sposób sąsiadce w windzie, a ta z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła: " no tak, jest numer. nie zauważyłam. Zaraz sobie zapiszę" Zakładam, że nie zapisała. A numer telefonu namalowano trzy lata temu.
                                    • le_szek Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 19.09.07, 21:32
                                      U mnie włączyli w nocy z poniedziałku na wtorek. A jak w sobotę chodziłem po
                                      sąsiadach, też oczywiście żaden do ADM nie zadzwonił.
                                      Też jest co najmniej dwójka małych dzieci.
    • eduro Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 20.09.07, 00:06
      A u mnie jak zwykle zimno, sąsiedzi z dołu nigdy <od 20lat> w tym pokoju nie
      grzeją, ci z góry też nie grzali - teraz są nowi i się remontują :/ A u mnie jak
      w lodówce!
      Za to w prezencie imieninowym dostałam od taty małego grzejącego cudaka z
      wkładem ceramicznym - to mój mały mężczyzna ;) Podgrzewa temperaturę do
      odpowiadającej mi temp., a potem tylko pilnuje żeby taka się trzymała :]

P.S. A kaloryfery zimne...
      • baja88 Re: zimno u mnie w mieszkaniu !!!!!!! 20.09.07, 06:18
        Hmmm, za czorta nie moge sobie zwizualizowac tego "małego mężczyzny", określ go
        bardziej szczególowo :))))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka