Dodaj do ulubionych

badania lekarskie kierowców

07.02.08, 17:47
witam
szukam lekarza, ktory ma uprawnienia do wydania zaswiadczenia lekarskiego do
prawa jazdy
moze ma kros namiar na takiego?
ile w ogole kosztuje taka przyjemnosc?
dzieki
Obserwuj wątek
    • Gość: ABC Badania lekarskie kierowców Warszawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.13, 10:42
     Badania dla kierowców wykonujących transport drogowy na podstawie ustawy o transporcie drogowym.
     Kierowca wykonujący przewóz drogowy podlega badaniom lekarskim przeprowadzanym w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy zawodowego.

     2. Badania lekarskie, o których mowa w ust. 1, są wykonywane, z zastrzeżeniem ust. 3-6, w zakresie i na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. nr 21, poz. 94, z późn. zm.), zwanej dalej "Kodeksem pracy".

     3. Zakres badań lekarskich, o których mowa w ust. 1, obejmuje ponadto ustalenie istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

     4. Badania lekarskie, o których mowa w ust. 1, są przeprowadzane:

     1) do czasu ukończenia przez kierowcę 60 lat - co 5 lat;

     2) po ukończeniu przez kierowcę 60. roku życia - co 30 miesięcy.

     5. Pierwsze badanie lekarskie, o którym mowa w ust. 1, jest wykonywane przed dniem wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie kwalifikacji wstępnej, a każde następne dla kierowcy w wieku do 60 lat - w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, jednak nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie szkolenia okresowego.

     6. Badania lekarskie, o których mowa w ust. 1, wykonują lekarze uprawnieni do wykonywania badań profilaktycznych, o których mowa w przepisach Kodeksu pracy, posiadający dodatkowo uprawnienia do przeprowadzania badań lekarskich kandydatów na kierowców i kierowców określone w odrębnych przepisach.
     Badania kierowców Warszawa
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka