Dodaj do ulubionych

Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe

12.12.05, 00:25
Hej!
Witam serdecznie na forum.

Błąd podstawowy (mój własny) - za małe miseczki.
Od niepamiętnych czasów kupowałam biustonosze w rozmiarze 75B i chyba ten
rozmiar jest najbardziej popularny (przynajmniej w Polsce). Dopiero kilka
miesięcy temu dowiedziałam się (mniej więcej) jak należy prowidłowo zakładać
stanik, aby nie zdeformowac biustu. I to było dla mnie odkrycie! Poważnie.
Używam tej części bielizny od ponad dwudziestu lat, a dopiero teraz
dowiedziałam się że nalezy całą pierś, łącznie z "bokami" schować do
miseczki. Od tej pory kupuje zdecdowanie większe rozmiary miseczek (C lub D)
i faktycznie biust jakby stał sie mniej "przypłaszczony" - przepraszam za
wyrażenie, ale tak to wygląda. Może z własnego doświadczenia znacie jakie
najczęstsze błedy popełaniemy podczas noszenia bielizny? Miłego noszenia
życzę...
Obserwuj wątek
    • sushi_1 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 12.12.05, 23:56
      nie wyregulowane (czyt. za długie) ramiaczka...

• kalia_t Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 14.12.05, 00:49
        Często obserwuję zapięcie niemalże na karkubig_grin, z innych kwiatków gdy jest na
        swoim miejscu to wcina się niemiłosiernie i tworzy komiczny efekt podwójnej
        oponki(dotyczy również bardzo szczupłych kobiet). Skąd taka moda na kupowanie
        za ciasnych i za małych biustonoszy?
        • drzazga1 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 16.12.05, 02:36
          Tu sie klania kompetencja pan ekspedientek:
          - Poprosze rozmiar 75F
          - Nie mam, ale pani wezmie 80DD to jest to samo.

TO NIE TO SAMO!
          • droga2 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 17.08.08, 14:30
            Miseczka może ta sama, ale to, że za luźny... ot drobny szczegół...

też mnie wkurzają takie ekspedientki.
            w ogole ciężko jest dostać D, a do dopiero F?
        • monyaa Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 13.02.06, 14:36
          kalia_t napisała:

> Często obserwuję zapięcie niemalże na karkubig_grin, z innych kwiatków gdy jest na
          > swoim miejscu to wcina się niemiłosiernie i tworzy komiczny efekt podwójnej
          > oponki(dotyczy również bardzo szczupłych kobiet). Skąd taka moda na kupowanie
          > za ciasnych i za małych biustonoszy?

A ja jestem szczupła i też mi się robią delikatne oponki z tyłu. Mam jednak duży
          biust i to jego ciężar sprawia, że tak się robi, a nie moje złe dobranie
          stanika. Bo jak kupię 75d to mi zapięcie pod kark podjeżdża.
          • driadea Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 16.02.07, 07:42
            Mam to samo - mam 70F.
            Tak naprawdę to pod biustem mam dokładnie 67 cm i wierzcie mi, że tylko staniki
            70 nie podjeżdżają pod kark...
            I mimo, iż jestem szczupła, "fałdki" czasem się robią.
            • besame.mucho Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 16.02.07, 23:35
              70 wystarczająco podtrzymuje Ci biust? Ja mam 68/69 cm i noszę obwód 65 (miseczka przy takim
              obwodzie - G). 70tki są na mnie dobre przez pierwszy tydzień po kupieniu, potem obwody się oczywiście
              rozciągają i wędrują w kierunku karku.
              • driadea Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 17.02.07, 08:44
                Podtrzymują, bo zapinam na pierwszą haftkę.
                Tyle, że mi się staniki nie rozciągają, w każdym razie nie tak szybko.
            • ulinezja Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 01.10.10, 11:39
              Przy 67 cm pod biustem, powinnaś dobrać stanik 65.
              Ten wymiar zaokrągla się zawsze w dół, bo przecież staniki nie są z materiałów nierozciągliwych!
              (z małymi wyjątkami) 70-ka po rozciągnięciu może mieć nawet do 80-ciu cm!
              A jak taki rozmiar ma dobrze podtrzymać biust przy energicznym marszu, lub podbiegnięciu do autobusu?!
              W życiu nie da rady!!!!!!
              Dobrze dobrany obwód stanika ustabilizuje biust na miejscu, i nie tylko zapięcie nie podjedzie do góry, ale i ramiona nie będą boleć, bo nie będą same dźwigać ciężaru piersi!
              Słowo!
              Wiem z doświadczenia nie tylko własnego!!!
              Bra-fitting się przydaje smile
          • maith Mój duży biust jakoś nie wywołuje oponek :) 08.11.08, 05:03
            Szczupła nie jestem, biust mam większy niż Ty, a oponki mi się nie robią. I
            obwody noszę naprawdę ścisłe.

Zatem to nie ciężar biustu. Raczej podejrzewam za małe miseczki. Wtedy biust nie
            mając miejsca rozjeżdża się pod pachy i na plecy. Niektóre kobiety mają aż takie
            skrzydełka.

Absolutnie nie należy w takiej sytuacji poszerzać obwodu, bo to tylko pogarsza
            sprawę. To jest jedna z przyczyn oponek. W połączeniu z za małymi miskami
            właśnie za szerokie obwody pozwalają piersiom wędrować aż na plecy.
      • kamaoka Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 28.12.05, 23:21
        eh, niestety, bardzo czesto sie to zdarza - niewyregulowane dobrze ramiaczka,
        ale eh, nie majac zbyt wiele na bielizne, czasem musze kupic cos zeby po prostu
        miec w czym chodzic, niestety rzadko sie trafia dobry biustonosz w przystepnej
        cenie, ktory po odpowiednim wyregulowaniu ramiaczek (zeby lekko unosio biust, od
        czegos on w koncu jest) nie podjezdzalo zapiecie pod karksad
        • sloggi Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 01.10.06, 12:28

• pisareczka1 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 29.12.05, 09:08
      Boże...autorka tego wątku ma chyba jakiś problem ze sobą. Jak można przez 20 lat nosić 2 razmiary mniejszy stanik niż się powinno. Wiadomo, że miseczka musi zakrywać całą pierś a nie jej jednę setną. Kobieto skąd Ty się urwałaś? Z księżyca????
      • mdro Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 29.12.05, 12:51
        To się przyjrzyj (w lecie, lepiej widac) kobietom na ulicy. 80% ma za małe
        staniki. To zapewne "nie uchodzi", by kupować rozmiar powyżej C. Od kilku lat
        tłumaczę mojej szwagierce (pani około 50.), że powinna nosić co najmniej D, a
        najlepiej E - nie dociera. Raz nawet w sklepie nie strzymałam i powiedziałam
        dziewczynie, że biust sobie niszczy - młoda, szczupła, "na oko" wink powinna F
        mieć, kupowała rozmiar C z dużym obwodem pod biustem. Taki sam miała na sobie,
        zapięcie z tyłu było tuż pod karkiem.
        Ekspedientka na ogół nie doradzi, jej jest wszystko jedno, a większych
        rozmiarów na ogół nie mają, bo "zapotrzebowania brak".
        Problem pochodzi zresztą zapewne z czasów komuny, gdy rozmiar powyżej C po
        prostu nie istniał.
        • qwak Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 30.12.05, 01:02
          Hej!
          Właśnie bardzo dużo zależy od pań ekspedientek.
          Z opowieści (niestety nie osobiście!) słyszałam o sklepie w Wa-wie, gdzie panie
          nie tylko dobierają rozmiar, ale też krój, model biustonosza (w końcu każdy
          biust ma inny kształt). I to właśnie dzięki ich uwagom (przekazanych ustami
          koleżanki) dowiedziałam się jak prawidłowo zakładać tę częśc bielizny.
          Może ktoś zna taki profesjonalny sklep w Łodzi?
          • ziuta111 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 13.02.06, 13:24
            Hej,
            Łódzka Gazeta Wyborcza pisała jakiś czas temu o takim sklepie w Łodzi, jest
            gdzieś na Narutowicza, ale nie pamiętam numeru. Podopno bardzo profesjonalna
            właścicielka, na pierwszy rzut oka rozpoznaje rozmiarsmile
            Pozdrawiam.
          • teczowka1 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 16.02.07, 16:01
            To prawda najgorzej z ekspedientkami!
            ja mam swój ulbiony sklepik a z atlantikami tam mam bardzo fajna babeczkę która
            i doradzi i pogada,na prawdę zna się na rzeczy
            to ona mi podpowiedziała że się ostanio lekko spasłam i przydałoby się jednak
            troche większe staniki w obwodzie kupowac smile
            co by nie było apetycznych bułeczek wink
      • maith Miseczka nie musi zakrywać całej piersi. 08.11.08, 05:39
        Miseczka nie musi zakrywać całej piersi. Rozmiar to nie to samo, co poziom
        zakrycia biustu.

Owszem, za małe miseczki czasem żałośnie udają half-cupy, tylko że wtedy jest
        wrażenie, że biust z nich wypadnie.
        Ale można przecież nosić prawdziwy half-cup czy prawdziwy plunge (typy staników
        odkrywające sporą część biustu), w dobrym rozmiarze. Wtedy odkrycie sporej
        części góry nie przeszkadza.

O tu macie tę samą dziewczynę w dobrze dobranych stanikach różnego typu:
        - w full-cupie (horror, pełne zabudowanie)
        www.bravissimo.com/products/lingerie/everyday-essentials/fantasie/full-cup-bras/fa60-details.aspx?colour=White
        -w balkonetce (średnie zabudowanie)
        www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational-sets/kalyani/balconette-bras/kaa1-details.aspx?colour=Cream
        -i w plunge (stanik wycięty z niskim mostkiem)
        www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational-sets/masquerade/plunge-bras/mq19-details.aspx
    • puniaa Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 02.01.06, 11:06
      Jest w W-wie taki sklep przy Grochowskiej( chyba nr 95 ale nie jestem pewna), gdzie dwie panie dobierają super. Od czasu wizyty u nich nareszcie mam dobrane dobrze biustonosze.
      • babaryba1 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 13.02.06, 08:24
        szkoda że nie znałam tego adresu wcześniej, właśnie wczoraj wróciłam z Wwy...
        Ostatnio wymierzyłąm wszystko wg tabel i wyszedł mi rozmiar 95 E, nie
        uwierzyłam i poprosiłam w sklepie 95D, też był dużo za duży, w końcu dobrałam
        90C. Ech tabele... wogóle mam chyba Biustonoszowego pecha, naewt ten robiony na
        miarę w zakładzie bieliźniarskim nie był specjalnie wygodny...
        • olivkah Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 13.02.06, 18:24
          Nie wiem, czy to w tabelach problem. Ja właśnie zmierzyłam długość swoich dwóch
          starych biustonoszy, stopień zużycia mniej więcej taki sam, ta sama firma, ten
          sam krój, ten sam rozmiar obwodu, tylko wielkość miseczek różna. Różniły się
          długością o 4 cm.
      • pani_rosomak Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 10.02.07, 20:36
        Na Grochowskiej u "Strasznej Baby"? Byłam u niej i doznałam szoku: z rozmiaru 75B zrobił mi się 75E i to bez operacji powiększania biustu!Jak tam przyszłam pierwszy raz i kobitka podaje mi taki namiot olbrzymi, ohydny to myślałam że ją zabiję śmiechem. Ale po paru miesiącach prawidłowego zakładania i formowania biustu okazało się że wszystkie stare staniki nadają się chyba dla lalki. Kobitki, to jest prosta sprawa: mierzy się pod biustem i na biuście i porównuje wymiary. Do staników Triumfa są nawet dołączone takie tabelki-ściągawki które od razu podadzą ci właściwy rozmiar. Warto to sprawdzić bo inaczej deformujecie sobie biusty, a szkoda.
        • makki3 jak znaleźć te table? 11.02.07, 00:40
          a może są też gdzieś w necie? a w trimfie to gdzie- w sklpie trzeba prosic o nie, czy na stanikach? bo nie lubię tej firmy, a i sprzedawczynie są dziwne (w moje miejscowości jest 5 sklepów gdzie można kupic bieliznę truimpha i wszysktkie sprzedawczynie z cyklu :nie mamy 75 d, prosze wiżac 80 c, grrrr).
          • besame.mucho Re: jak znaleźć te table? 11.02.07, 00:55
            Tabelek jest w necie pełno, ale nie można się nimi za bardzo sugerować. Oczywiście, dają OGÓLNE
            rozeznanie, ale nawet staniki jednej firmy różnią się między sobą na tyle, że nosi się często różne
            rozmiary. Poza tym często dają głupie informacje - np. że przy obwodzie pod biustem 73 cm powinno
            się nosić rozmiar 75, co jest idiotyzmem, bo przy każdej większej miseczce taki obwód będzie po
            prostu podjeżdżał na kark.
            Na staniki jest tylko jedna metoda - mierzenie. Tabelkami można sobie pomagać np. przy zakupach w
            internecie, żeby zorientować się mniej więcej, czy danej firmy mamy zamówić rozmiar D, DD, E czy
            może F. Ale zawsze będzie to tylko mniej więcej. Może szczęśliwie uda się trafić od razu, a może
            trzeba będzie przymierzyć i wymienić.

A teksty "80C będzie dobre", często kierowane do kobiet, którym wydaje się, że powinny kupić 75, a
            tak naprawdę powinny 70 czy nawet 65 to po prostu rażący brak kompetencji. Takie osoby nie powinny
            pracować w sklepach z bielizną, bo to absurd na zasadzie "jeśli nosi pani rozmiar buta 37, to niestety
            go nie mamy, ale niech pani kupi 40 i założy prawy na lewą stopę i odwrotnie - wyjdzie na jedno".
            Niestety wiele kobiet o tym nie wie i pozwala się wciskać w rozmiary typu 90C. A jak stanik leży wtedy
            fatalnie (bo jakim cudem zły rozmiar ma leżeć dobrze) to wydaje im się, że to z ich biustami jest coś
            nie tak, a nie ze sklepami.
            I dlatego forumowe Lobby Biuściastych stara się takie biedne osoby nawracać wink.
      • maith Dobrych sklepów stacjonarnych już parę w Polsce je 08.11.08, 05:54
        Dobrych sklepów stacjonarnych już parę w Polsce jest
        Zbieramy je skrupulatnie w wątku o Dobrych sklepach na LB:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76905300
        Akurat w Warszawie na pewno bym nie polecała Grochowskiej (to był dobry adres
        może z 5 lat temu, kiedy nie było jeszcze lepszych możliwości). W dzisiejszych
        czasach sklep, w którym nie mają połowy rozmiarówki i szczupłym dziewczynom
        oferują staniki przerabiane za dodatkową opłatą, to absurd. W tej chwili w Wawie
        najlepszą opcją jest Peachfield.
    • nadinka_nadinka Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 13.02.06, 21:05
      tez kiedys nosilam za maly b/c, podczas gdy powinnam d/e. niestety mloda bylam,
      glupia i wydawalo mi sie, ze im mniej tym lepiej, a najlepiej to plecy miec z
      przodu ;D
      • jainie Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 10.02.07, 15:12
        Ja tyh rozmiarow zupelnie nie rozumiem... zaraz... jak to cala piers ma byc
        schowana? Piersi nigdy nie widzialam zakrytych w calosci - chyba ze - jak ja -
        ma sie rozmiar A/B. I wlasnie kupuje staniki mniejsze (czesciej A, by zebrac to,
        co mam (czyli niewiele) do srodka i uformowac conieco... W stanikach wiekszych
        piersi znikaja przeciez... Jak to jest z mniejszymi rozmiarami? Mam racje czy
        tez musze kupowac duze B... w ktorym nic nie bedzie sie odznaczac...
        • jainie Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 10.02.07, 15:21
          tyCH rozmiarow - oczywiscie... Jak ja niecierpie bledow w necie! smile
        • kikiet Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 15.02.07, 04:17
          > ma sie rozmiar A/B. I wlasnie kupuje staniki mniejsze (czesciej A, by zebrac to
          > ,co mam (czyli niewiele) do srodka i uformowac conieco... W stanikach
          wiekszych piersi znikaja przeciez...

Nie, to jest właśnie sposób myślenia 80% kobiet i 99% ekspedientek w sklepach z
          bielizną. Za małą miseczką dodatkowo niwelujesz "to co masz". Żeby zebrać pierś
          do środka i uformować "co nieco" powinnaś mieć właśnie dobrze dobrany
          biustonosz, a dobrze dobrany stanik to przy niewielkim biuście:
          - obwód pod biustem zmierzony ściśle i zaokrąglony w dół (staniki mierzymy
          zapinając na zewnętrzną haftkę, ma być ciasno)
          - obwód w biuście najlepiej zmierzyć pochylając się do przodu (tułów równolegle
          do podłogi), dość luźno, bo dopiero tak mierzymy to, co powinno znaleźć się w
          staniku.

I mając tak pobrane wymiary otwieramy tabelki i wyliczamy rozmiary stanika. A po
          pierwszym takim pomiarze do przymierzalni bierzemy staniki z możliwie dużą
          ropiętością interesujących nas fasonów, ale bez żadnych "plusowych" odstępstw w
          kwestii ustalonego w pomiarach obwodu (znaczy, jeśli wyszło nam 70, to bierzemy
          70 i 65, ale nigdy 75 czy większe). Miseczki bywają zaniżone, więc czasem
          zamiast C trzeba wziąć D etc. (tu nie zaokrąglamy w dół).
        • maith O co chodzi z tymi literkami :) 08.11.08, 06:12
          Najlepiej przeczytaj tę notkę (szczególnie dokładnie oglądając obrazek)

b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html
          A zaraz potem tę (uwaga o obrazku nadal aktualna smile
          b75.blox.pl/2008/01/Jak-w-3-minuty-powiekszyc-piersi-z-A-do-C.html
    • besame.mucho Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 10.02.07, 17:10
      Przepraszam, że zrobię "reklamę" innego forum, ale może informacja przyda się kobietom, które mają duży biust, a ich staniki nie chcą leżeć dobrze - uwierają, podciągają się, brzydko kształtują biust, nie podnoszą go, itp, itd.

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32203
      Warto zajrzeć i nauczyć się jak wreszcie kupić dobry stanik i wyglądać ładnie (nie musząc wcześniej odwiedzać sklepu na Grochowskiej, bo na jego temat mówi się tyle samo rzeczy dobrych - zadowolenie z dobrze dobranych staników; jak i złych - nieprzyjemne zachowanie sprzedawczyni).
      • lakie Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 12.02.07, 11:00
        ooo widzę znajomy nick, też jestem z "biuściastych". Mnie tylko dobiają ceny tych dobrze dobranych staników sad(((( Nie stac mnie na to niestety. Kupiłam 3 kolory Natalii Soft z Dalii i to było maksimum moich możliwości finansowych sad
        nie oszukujmy się, bielizna dobra i dobrze dobrana kosztuje sporo, a te ryneczkowo bazarkowe sa tanie i dlatego wiele kobiet nosi co ma i co kupi tanio. Akurat ja nie mam tego szczęścia kupować cokowiek tanio bo mój rozmiar (75G) na to nie pozwala.

Kasia
        • besame.mucho Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 12.02.07, 11:21
          Da się czasem znaleźć taniej - ostatnio Lobby miało wielkie polowanie na curvesandlace - śliczności po pięć funtów smile.
          Ale niestety aż takie przeceny się rzadko zdarzają. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o kupowanie taniej, to mamy o wiele mniej możliwości niż mało-biuściaste.
          Jak w Dalii masz 75G to w angielskich szukaj 34F, ewentualnie FF (z najbardziej przecenionych w 34FF został tam jeszcze Broderie z Young Attitude za pięć funtów, w 34F i 34FF biały, czarny, czerwony i błękitny Lepel Fiore za 10 smile )

Te internetowe bieliźniane zakupy początkowo przerażają, ale szybko się okazuje, że da się znaleźć o wiele więcej i taniej smile.
          • besame.mucho A i jeszcze... 12.02.07, 11:30
            Tego Young Attitude, mimo że tańszy, Ci niestety nie polecam, bo może być za duży. YA robi raczej spore miseczki, a wydaje mi się, że Tobie FF pasowałoby raczej w tych mniejszych modelach.
            Ale trzeba szukać - może po walentynkach będą wyprzedawać resztki bielizny, to będzie się dało coś znaleźć w przystępnej cenie.
            • lakie Re: A i jeszcze... 12.02.07, 11:44
              dopiero jakiś czas temu przekonałam się do zakupów przez net i to tylko po uprzednim zmierzeniu owej Dalii w sklepie. Jesli chdozi o zakupy zagraniczne to nie czuję się na siłach językowo szczególnie jeśli zajdzie koniecznosć wymiany/odesłania itp. A nie mam nikogo kto mi przyjdzie z pomocą w takich wypadkach sad

Kasia
              • besame.mucho Re: A i jeszcze... 12.02.07, 11:53
                Coś Ty, nie ma żadnego problemu! Dostajesz ładny formularz, gdzie w przypadku odesłania wpisujesz tylko bardzo proste dane, nie ma nic skomplikowanego, wystarczy pierwszy lepszy słownik.
                A poza tym poszukaj na "biuściastych", tam już się wypowiadały osoby, które nie znają angielskiego i dziewczyny im napisały przykładowe maile, które można wysłać kiedy zachodzi taka potrzeba. A jak żaden nie będzie pasował do tego, co Ty będziesz musiała napisać, to wystarczy zapytać, na pewno Ci któraś z nas pomoże.
                Ja też się długo przekonywałam do zagranicznych zakupów, ale jak zobaczyłam wybór:
                (1)kupić brzydactwo w zwykłym sklepie
                (2)kupić coś ładnego w polskim internetowym sklepie za 200zł
                (3)kupić to samo coś ładnego w angielskim sklepie za 15 funtów
                To jednak postawiłam na trójkę wink.
                • lakie Re: A i jeszcze... 12.02.07, 11:57
                  jeszcze się będę zastanawiać jak będę musiała kupić smile Na razie mam 3 Natalie Soft wiec mam w czym chodzić. Na razie jestem sama z córką, nie mam pracy i mieszkam u rodziców, niestety ostatnim moim problemem jest bielizna sad

Kasia
                  • besame.mucho Re: A i jeszcze... 12.02.07, 12:02
                    No, to jasne, że to nie główny problem.
                    Ale kiedy Natalie się zedrą to szczerze polecam.
                    I życzę powodzenia w rozwiązaniu tych pozostałych!
        • maith Lakie 08.11.08, 06:17
          Lakie, tu masz cały spis propozycji oszczędnościowych:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=80397922&a=80397922
    • jelonka7 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 17.02.07, 16:41
      czy ktoś tu jest?????????????
    • jelonka7 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 17.02.07, 16:47
      dziewczyny pomocy pod biustem mam 73cm a w biuscie 88 cm do tej pory nosiłam
      biusto nosz 70D czy dobrze 9 (z triumfa) jaki rozmiar powinnam kupować ?? myśle
      ze biust mam na obwisły w tych biustonoszavh
      • asica74 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 17.02.07, 19:04
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html;JSESSIONID_GW=vJhJFXDc2zmmW0L64tWG6GnhyMbSyQTTqJQBF7LvXJLYdhNhCCmQ!-1992723254?f=32203&t=1171735453061
        tu ci odpowiedza smile
        • asica74 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 17.02.07, 19:05
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32203
    • dimanche Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 18.04.07, 22:06
      Ja to tak: albo trafię, albo nie...a jak mi sie potem biust wylewa, bo za małe,
      to trudno...
      • kikiet Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 18.02.08, 00:28
        dimanche napisała:

> Ja to tak: albo trafię, albo nie...a jak mi sie potem biust wylewa, bo za małe,
        > to trudno...

I wszystkie inne części garderoby też tak?
        "Ja to buty kupuję tak: albo trafię, albo nie...a jak mi pięta wyłazi bo za
        małe,to trudno..."

"Ja to spodnie kupuję tak: albo trafię, albo nie...a jak wyglądają jak z
        siostry-przedszkolaczka, bo za małe,to trudno..."

Już sobie wyobraziłam jak musisz wyglądać <ROTFL>

P.S. Na poważnie: niszczysz sobie piersi takim podejściem. Bardzo niszczysz i za
        kilka lat, jak zdasz sobie z tego sprawę, będzie za późno i będziesz płakać na
        forach o "najlepszy krem na ujędrnienie biustu, buuuu".
    • maith Tu jest przydatne info o podstawowych błędach 08.11.08, 06:05
      Tu jest super wątek o podstawowych błędach,
      na Lobby Małobiuściastych:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=79886017&a=79886017
      A dla osób z większym biustem, na Lobby Biuściastych jest Spis tricków, jakimi
      najczęściej się oszukujemy, wmawiając sobie, że zły stanik jest dobry:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=64532723&a=64535637
      i jeszcze jeden problem
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=64532723&a=64536332
    • edka030280 Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 19.06.09, 23:52
      Realizuję swoją pasję i w końcu mam sklep z bielizną!!! Zapraszam wszystkie
      stanikomaniaczki do sklepu www.intimate.pl Chcę Wam podarować 5 % zniżki.
      Zalogujcie się-to nic nie kosztuje i jak zdecydujecie się złożyć zamówienie, to
      napiszcie maila z hasłem STANICZEK a zobaczycie niżesz ceny! Buziaki!
    • aiwlysko Re: Jak dopasować biustonosz? - błedy podstawowe 19.08.10, 12:31
      Dopasowany biustonosz to podstawa. Możecie sobie oglądnąć fotki na stronie
      bielizny CORIN. Tam modeliki mają fajnie dopasowaną bieliznę. Wszystko na swoim
      miejscu!!!
      • zagadka_78 modelki o niczym nie świadczą 28.08.10, 23:39
        Photo shop to podstawa. Jeśli biustonosz leży dobrze na modelce, to wcale nie
        musi dobrze leżeć na mnie, bo niestety firmy bieliźniarskie szyją kilka
        konstrukcji i niekoniecznie uwzględniają one kształt i układ mojego biustu.

Dobieranie dobrego stanika
        to metoda prób i błędów. To mierzenie nie tylko
        różnych rozmiarów (traktując ten z tabelki rozmiarowej jako wyjściowy do
        mierzenia, a nie faktyczny), ale i różnych producentów, i różnych fasonów danego
        producenta. I niestety, w szukaniu swego modelu biustonosza, trzeba często
        zapomnieć o tym, co nam się podoba i mierzyć klasykę (białe, czarne).

Poza tym warto od razu sobie uzmyłowić, że nasz biust będzie się zmieniał, więc
        eksperymentowanie z rozmiarami i modelami przejdziemy kilkukrotnie w życiu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka