Dodaj do ulubionych

[Wawa] Komunikacja miejska w nowych osiedlach

17.07.05, 10:10
Jak co środę kupiłem Wyborczą, bo interesuję się nieruchomościami. Przeglądam
oferty developerów i zastanawiam się jak do rozwoju miasta odnosi się ZTM. Czy
wogóle samo z siebie dokonuje korekt tras lub zwiększa pojemność taboru i
częstotliwość kursowania.
W tym wątku pomarudzę na ten temat w odniesieniu do poszczególnych inwestycji.
Obserwuj wątek
      • thomasch Re: [Wawa] Komunikacja miejska w nowych osiedlach 18.07.05, 14:14
        Nie będę pisać o nowych, bo szczerze mówiąc ich nie znam, natomiast znam kilka
        starych (ok. 15-20 letnich) osiedli w Warszawie, gdzie prawie ćwierć wieku to
        dla władz miasta zbyt mało, by wybudować przystanki i zapewnić ludziom dostęp
        do KM. I tak: na ul. Jugosłowiańskiej na Gocławiu ZDM "buduje" zatoki
        autobusowe od 15 lat, na Abrahama od 20, z kolei po 15 latach istnienia osiedla
        wybudowano przystanki na Meissnera, po czym skierowano nią jedną całotygodniową
        linię (123). Dziwi mnie także brak autobusu na Myśliborskiej na Tarchominie
        (odcinek: Światowida - Mehoffera), na 1-go Sierpnia (Jadwisin)i w paru innych
        miejscach. Ponadto np. Nowa Praga ma dość dziwny układ komunikacyjny (same
        rzadko kursujące linie), a z wielu jej zakątków do przystanku jest wszędzie
        daleko. Odwiedzałem kiedyś kogoś na ul. Linneusza (środkowy odcinek) skąd
        daleko (ponad pół km) jest zarówno do przystanku przy rondzie Starzyńskiego,
        podobnie do Namysłowskiej lub Dąbrowszczaków, a mieszkają tam w większości
        ludzie starsi.
    • sloggi Re: [Wawa] okolice Chełmskiej 29.09.05, 02:15
      Budimex Nieruchomosci ogłosił rozpoczęcie budowy nowego zespołu mieszkaniowego
      pod roboczą nazwą "Chełmska dziewięć":
      www.budimex-nieruchomosci.pl/www_mis/nieruchomosci.nsf/XMiasta/Warszawa?opendocument&typ=m
      Jest to druga rozpoczęta w tym roku inwestycja w tym rejonie.
      Grupa Ecco kończąca ogromny budynek przy Czerskiej 18 zaczęła budowę zadania
      zwanego "Bobrowiecka 3".
      Jesli dodać powstające wzdłuż Bobrowieckiej biurowce i rozbudowę istniejącej tam
      już szkoły zarządzania to może okazać się, że na linie jadące Chełmską trzeba
      będzie skierować przegubowce :))))
      (mam na myśli 107 i 119 - bo 141 już jeździ "długie")
        • sloggi Re: [Wawa] okolice Chełmskiej 29.09.05, 12:46
          d.z napisał:

> Tu akurat z komunikacją nie jest tak źle bo niemal obok jest Wisłostrada z
          > róznymi liniami autobusowymi w wielu kierunkach.

Kładka dość dokładnie zniechęca do takiego spaceru.
          • thomasch Re: [Wawa] okolice Chełmskiej 29.09.05, 13:28
            sloggi napisał:

> d.z napisał:
            >
            > > Tu akurat z komunikacją nie jest tak źle bo niemal obok jest Wisłostrada
            > z
            > > róznymi liniami autobusowymi w wielu kierunkach.
            >
            > Kładka dość dokładnie zniechęca do takiego spaceru.

To prawda - plaga gierkowskich kładek zawsze działała na mnie wkurzająco
            zarówno na Czerniakowskiej, jak i np. Ostrobramskiej. Zresztą - oprócz kładek
            nie nawidziłem od zawsze labiryntu podziemi np. pod rondem Dmowskiego (trzeba
            nadkładać drogi kilkukrotnie żeby się dostać z punktu A do punktu B)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka