Dodaj do ulubionych

Przedszkole nr 176 "Bajkowy Domek" Poznań Wilda

13.02.13, 12:50
Cały internet przeszukałam i ani jednej opinii o tym przedszkolu nie znalazłam..a to już dosyć stare przedszkole..mamuśki mało wylewne..
Jeśli jakaś trafi na mój post a ma tam dziecko to proszęęęę o opinię:)
Chcę tam oddać swoją córcię..ale mam czas na odpowiedzi bo pewnie i tak w tym roku jej nie przyjmą;)
Obserwuj wątek
   • madziakarolka Re: Przedszkole nr 176 "Bajkowy Domek" Poznań Wil 19.02.13, 08:55
    dzięki..tak to jest to przedszkole na saperskiej..też chyba na te oceny w swoich poszukiwaniach natrafiłam ale to właśnie o jakieś konkretne komentarze mi chodziło:)
    Nie będę przecież stała pod przedszkolem i pytała rodziców odbierających dzieci;)
    Może jeszcze ktoś coś napisze..a Pani też jest zainteresowana tym przedszkolem?
  • agilerka Re: Przedszkole nr 176 "Bajkowy Domek" Poznań Wil 01.03.13, 17:36
   Do tego przedszkola chodzą dwie moje pociechy i jestem z niego bardzo zadowolona. Kadra wprawdzie nie najmłodsza, za to z doświadczeniem i morzem cierpliwości. Panie bardzo miłe, a dzieci bardzo chętnie chodzą do przedszkola :) W domu maluchy śpiewają piosenki i recytują wierszyki, których nauczyły się w przedszkolu. Moja opinia jest bardzo pozytywna.
  • alice388 Re: Przedszkole nr 176 "Bajkowy Domek" Poznań Wil 29.05.15, 08:17
   Publiczne przedszkole nr 176 Bajkowy Domek w Poznaniu przy ulicy Saperskiej wg mnie nie jest godne polecenia ze względu na kilka istotnych aspektów. Brak umiejętności odpowiedniego zarządzania kadrą oraz niesłowność względem rodziców.
   W momencie gdy jedna z wychowawczyń z przyczyn zdrowotnych została zmuszona do pół rocznego zwolnienia. Pani dyrektor nie zorganizowała żadnego zastępstwa, więc grupa 25 osobowa została z jedną Panią. W dodatku nie każda sala ma bezpośredni dostęp do toalet, a istniejące toalety mogłyby już zostać odremontowane. Jedna z sal jest wielkości około 22m2. Dzieci mają mało zajęć zorganizowanych bezpośrednio przez wychowawczynie. Podręczniki to wyrzucone pieniądze, bo nawet 1/3 materiału nie jest przerobiona. Moje dziecko na szczęście nie ma problemu z apetytem, lecz współczuję niejadkom, bo stojąca nad kimś, krzycząca Pani nie zachęca do spożywania posiłków. Osobiście myślę o zmianie.
   • madziakarolka Re: Przedszkole nr 176 "Bajkowy Domek" Po 29.05.15, 10:10
    Ja oddałam tam w końcu dziecko i też jestem średnio zadowolona. Nie zmieniam bo moja córka jest bezproblemowa i jej wszystko pasuje póki co a najważniejsze że ona jest szczęśliwa (bo trafiła się jej świetna nauczycielka i pomoc nauczycielki). Zgodzę się z opinią alice388 o wyglądzie i funkcjonowaniu toalet, jest też ta maleńka sala w ogóle bez toalety - generalnie przedszkole nadaje się do remontu. Rodzice składają się i malują sami sale żeby było chociaż trochę odświeżone. W innych przedszkolach dyrektorzy walczą z miastem o każde pieniądze żeby zrobić w przedszkolach coś nowego i nie ciągnąć ciągle pieniędzy od rodziców (np. u mojego siostrzeńca wszystkie dodatkowe zajęcia jak tańce, szachy itp. płaci miasto - da się?) Poza tym wracając do toalet to starsze dzieci 4-5 lat mają wydzielaną ilość papieru - jeden "listek" na "potrzebę" - mało komu to wystarcza. Są też dziwne podziały dzieci w grupach ze względu na wiek a nie na umiejętności i w zależności od tego ile dzieci zostało przyjętych do nowych grup, to te starsze odrywa się od swojej grupy i nauczycielki i dorzuca do nowych płaczących trzylatków i nowych pań tylko dlatego, że urodziły się w grudniu.
    Z dodatkowych rzeczy to szatnia jest maleńka..
    i jeszcze jak pytam dziecko po tym jak coś się wydarzyło "a co Pani na to" zazwyczaj odpowiada - "Pani nie widziała, bo siedziała tyłem i piła kawkę" a jak pytałam czemu znów nie spałaś na leżakowaniu to mówiła że Panie tak głośno rozmawiają, że nie umie zasnąć.
    Jest sporo takich rzeczy, które mi przeszkadzają w tym przedszkolu i raczej już tam swoich ewentualnych przyszłych dzieci nie oddam. Moje dziecko jest tam szczęśliwe bo trafiło na jedyną super panią i pomoc ale też dlatego, że nie była nigdy w innym przedszkolu i nie wie, że może być inaczej - lepiej.
  • stokrotka3210 Re: Przedszkole nr 176 "Bajkowy Domek" Poznań Wil 19.02.16, 11:41
   Moim zdaniem przedszkole Bajkowy Domek jest godne polecenia, już drugie moje dziecko do niego uczęszcza. Panie są miłe i sympatyczne, zawsze mają dużo pomysłów. Budynek wymaga remontu, ale moim zdaniem nie ma to większego znaczenia, bo panuje tam rodzinna atmosfera. Nauczycielka ze szkoły mojego starczego dziecka powiedziała, że był od bardzo dobrze przygotowany. :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka