Dodaj do ulubionych

co sądzicie o związkach nieformalnych?? :)

11.02.11, 13:15
witajcie forumowiczki :P
pomóżcie mi uzyskać kilka informacji.
Otóż pisze pracę magisterską o związkach nieformalnych.
Czyli jakie są motywacje ludzi, pozostających w takich związkach,
dlaczego nie decydują się na ślub itp.
Chcę poznać Wasze zdanie na temat takich związków.
Może też takie tworzycie i jeśli tak to dlaczego?
Może chcecie się sprawdzić przed ślubem, może nie możecie,
bo partner pozostaje w związku małżeńskim,
a może po prostu taka macie filozofie.
Dodam, że sama też jestem w takim związku :)
Mamy zamiar się pobrać ale chcemy zobaczyć jak nam będzie razem.
Wszelkie Wasze wypowiedzi są dla mnie bardzo cenne :)
Obserwuj wątek
    • basiulek5 Re: co sądzicie o związkach nieformalnych?? :) 13.12.12, 23:59
      Dla mnie,jeżeli to jest naprawdę związek,może świadczyć wyłacznie o dojrzałości ludzi,w odróznieniu od jej braku/ np.obawie,że żle wypadnie towarzysko,że zostanie też zdradzony a potem wysmiany itp,itp/.
      Robi to wiele osób,ale coś muszą zaryzykować/przeprowadzkę/.Inaczej w ogóle nie ma sobie czym głowy zawracać.
    • nowabiala1 Re: co sądzicie o związkach nieformalnych?? :) 10.11.13, 16:04
      Uwazam, ze jest to rzecz częsta i ludzka. Do wiezienia za to nie biora. Rzecz osobistej decyzji.

Negatywnie oceniam konkubinat "przetrwaly".

Motywacja czesto jest taka, że chciałoby się tego slubu, bo przecież to prawne zabezpieczenie, ale nie "pasuje" o to prosić, domagać się swojego. Po prostu ambicja nie pozwala.
      W rezultacie stratna jest strona słabsza, a jest nią w wiekszosci przypadków takiego związku kobieta.
      To ona zyje dluzej wiec zostanie "wdowa" bez zabezpieczenia w postaci testamentu albo renty po męzu.
      To ona musi sie starac o to, by konkubent jej cokolwiek w testamencie zapisał, a i tak nie bedzie dziedziczyc po rodzicach i rodzenstwie konkubenta. Do tego machna jej podatek w III grupie.
      A jak nie zapisze, to nie bedzie miala zadnego prawa do majatku po konkubencie i bedzie mieszkac w namiocie na trawniku, albo wroci do mamusi.

To ona ryzykuje, ze urodzi sie dziecko, ktore nie bedzie uznane. Niekoniecznie dlatego, ze konkubent zejdzie z tego swiata. Ale po prostu dlatego, ze mu sie cos odmieni i bedzie ciagac sie po sadach, zeby udowodnic ojcostwo. Dopiero jak udowodni, dziecko bedzie mialo wpisanego do dokumentow ojca i bedzie mialo prawo do majatku po nim.

• nastka53 Re: co sądzicie o związkach nieformalnych?? :) 12.02.15, 12:50
      Wydaje mi się, że osoby, które decydują się na pozostanie w związku nieformalnym, robią to dlatego, że małżeństwo niczego nie zmienia ;) Tzn. nie zależy im ze względu na wiarę, wychowanie, naciski ze strony rodziny, sytuację finansową, powodów jest na pewno mnóstwo!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka