Dodaj do ulubionych

Linux Aurox 12.0-czy zainstaluje modem Orange?

23.11.09, 13:02
Witam, mam kolejny problem.Aurox instaluje modem Sagem Fast (obsługuje
Neostradę TP bez dodatkowych instalacji).Mam teraz internet Orange z
modemem ZTE ZXDSL 852.Czy ten system go rozpozna i zainstaluje?Wiem że
pytanie "do wróżki" ale może ktoś tak ma? Bo jeśli nie to zrezygnuję z
instalacji.I jeszcze: czy Aurox ma sterowniki do karty S3 Pro
(grafika).Dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
        • kell99 Re: Linux Aurox 12.0-czy zainstaluje modem Orange 23.11.09, 19:18
          Gość portalu: Gość napisał(a):

> Chyba, że za trzy lata przestana być rozwijane :)

To co dziala na jednym distro bedzie dzialac tez na innym. Wszystko zalezy od
          uporu i trudnosci jakie mozesz napotkac.

W Ubuntu wiekszosc rzeczy dzieje sie 'automagicznie'. Watpie by flagowe distro
          takie jak ubuntu, fedora, debian czy suse zniknelo z nia na dzien. Dlatego
          polecam jedno z nich, a nie takie dziwactwa jak aurox.
          • Gość: Romek Re: Linux Aurox 12.0-czy zainstaluje modem Orange IP: *.warszawa.mm.pl 24.11.09, 09:09
            kell99 napisał:

>Watpie by flagowe distro
            > takie jak ubuntu, fedora, debian czy suse zniknelo z nia na dzien. Dlatego
            > polecam jedno z nich, a nie takie dziwactwa jak aurox.

Kilka lat temu nikt zapewne nie myślał, że owe (jak to nazwałeś) dziwactwo
            przestanie istnieć. Osobiście używałem jeszcze starszych wersji Aurox, i była to
            dużo ciekawsza alternatywa (przynajmniej dla mnie) niż ówczesne dystrybucje
            Mandrake (poprzednik Mandriva), Susła itp, które były dość słabo "spolszczone" i
            mało wspierane programowo. W 2 połowie lat 90 XXw miałem net przez modem TP a
            później radiowy 128kB/s i ściąganie czegoś z netu to była męczarnia i koszt
            duży. Używałem Auroxa (w starszych wersjach) kupionego z gazetą. Był wyposażony
            w dobre kodeki i miał "to co było potrzeba". Teraz łatwo krytykować go, bo
            dostęp do netu jest tańszy i szybszy, ściągnięcie dowolnej dystrybucji Linuksa
            to "chwilka" i zmieniać system można parę razy w tygodniu.
            Ja Auroxa wspominam z sentymentem i żalem że został sprzedany i następny
            właściciel dopuścił do upadku tej alternatywy. Równie dobrze (teoretycznie) może
            to spotkać i inne systemy. Druga sprawa, że 1dvd z dystrybucji Aurox12 to płyta
            Live, uruchamia się bez instalacji. Jak się chce instalować A. na komputerze,
            potrzebne są następne płyty. Zaletą jest to że według opisu: Od wersji 12
            instalowany jest również domyślnie program ADSL Manager, który umożliwiają
            szybkie i proste skonfigurowanie wszystkich oferowanych przez Telekomunikację
            Polską modemów ADSL
            . Nie wiem jak inne dystrybucje (nie używam ADSL), ale
            czasem spotykam na forach pytania o pomoc w rozwiązaniu problemu instalacji
            Neostrady czy Netii. Może dlatego ktoś chce spróbować tego distro?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka