Dodaj do ulubionych

drukarka laserowa czarno-biała - która OK?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.04, 14:56
Cześć,

Chcę kupić drukarkę laserową do własnego biura (w domu), ekonomiczną w
użyciu. Która jest OK? Nie będę dużo drukować miesięcznie, ale drukarka
powinna mieć wiele funkcji (drukowanie na foliach, etykiety itd).
Dzięki za pomoc
Obserwuj wątek
    • kell99 Re: drukarka laserowa czarno-biała - która OK? 11.02.04, 15:14
      uzywam brother hl1440 i sprawuje sie bardzo milo. jakosc wydruku jest swietna, w
      600dpi brak nierownych krawedzi czy nierownomiernego wypenienia jak to bywa w
      atramentowkach. ma 2 podajniki papieru, jeden miesci ~250stron, 2gi jest z
      przodu drukarki, mozna wlozyc 1 kartke i sluzy np do drukowaniu na innym
      formacie/materiale niz jest w podjniku, a najciekawszym zastosowaniem jest wtedy
      mozliwosc druku dwustronnego, przeklada sie tylko kartke (ale tylko przy malej
      ilosci stron:) w testach wychodzi tez na najbardziej ekonomiczna, mozna kupic
      wydajny toner na 6000 standardowych stron tekstowych. jedyna wada drukarki to
      tylko 2MB pamieci (ale mozna rozszerzyc za grosze). Model 1435 ma wiecej pamieci
      standardowo. Oba modele maja porty rownolegly i usb.
      Rzecz bardzo wkurzajaca, to usilne marnowanie papieru przez drukarke, w momencie
      wystapienia bledu (za malo pamieci, problem z fontami, informacje np o
      zreskalowaniu) blad jest drukowany na oddzielnej kartce i jakos nie moge znalesc
      miejsca w ktorym sie to wylacza.
      Z innych najtanszych laserow jest jeszcze samsung ml1250 (?) i najtanszy model hp.
      • Gość: ML Re: drukarka laserowa czarno-biała - która OK? IP: *.spox.org / *.org 11.02.04, 16:22
        No ja własnie mam tego samsunga ml-1210, drukarka jest spoko, ma przydatna funkcje oszczędzania tonera. 8mb pamieci, 12stron/min i jest bardzo cicha jak na laser. Poza tym ma drivery pod Linuxa i Maca. Max. rozdzielczosc 600dpi, 2 podajniki, jeden na 250 kartek, drugi ręczny.
        Wada: pojemnik z tonerem jest zintegrowany razem z bębnem, co podwyższa koszt druku, jeśli chce sie uzywac oryginalnych wkładów (250-300pln). Zamienniki kosztuja okolo 100pln. Wkład starcza na ok 3500stron.
        Zalety: niska cena (599PLN), świetna jakość wydruku, cicha i szybka praca.

Widzialem również ostatnio w VOBISie samsunga ml-1410 (wyższy model, 14ppm) za 669PLN, co jest ofertą naprawdę niezłą. Dla porównania najtańszy hp kosztuje 799PLN.
            • Gość: kell Re: drukarka laserowa czarno-biała - która OK? IP: 24.42.162.* 12.02.04, 04:54
              hmm, z mojego punktu widzenia to na prawde ':)' bo roznicy wielkiej miedzy ppt i
              usb nie ma. plyta glowna ma 2 miesiace, przez najblizsze ~2lata nie wymienie jej
              pewnie, poza tym drukarka ma tez wejscie usb. ps/2 tez dawno temu mialy umrzec,
              a na razie sa wszedlobylskie. nie ma co na sile zastepowac tego co jest dobre
              (zobaczymy jak bedzie z pci-express, czy bedzie tez taka ulotna roznica jak
              miedzy agp x4 - x8
          • Gość: ML Re: drukarka laserowa czarno-biała - która OK? IP: *.spox.org / *.org 11.02.04, 19:48
            Samsung ml-1210 ma wejscie USB i LPT, nie wiem jak model 1410, ale wydaje mi się że tez ma oba wejscia.
            Ja wybrałem samsunga bo był w promocji, był jeszcze lexmark E220 w tej samej cenie, ale sprzedawca powiedział ze samsung bedzie tanszy w eksploatacji, jak jest naprawde to nie wiem:)
            Znajomy ostatnio kupił Minolte, nie pamietam jaki model, ale jeden z najnizszych. Kosztowala 599PLN, druk w rozdzielczosci 1200dpi i 17ppm, ale w rozdzielczosci 300dpi jakosc jest marna, mój stary CANON bjc-2100 w wydruku roboczym miał lepszą jakość, nie mówiąc o samsungu ml-1210, który nawet w trybie oszczędzania tonera przy tej samej rozdzielczosci ma o wiele lepszą jakość druku.
    • Gość: piecyk gazowy Re: drukarka laserowa czarno-biała - która OK? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.04, 08:35
      Jak niedużo drukować, to może jakaś tańsza?
      www.vobis.pl/vsys/web/oferta/katalog?symbol=880994

Mała, zgrabna - ale dobrze by było, żeby jakiś użytkownik się wypowiedział.
      Kolega ma taki (albo podobny) model i mówi, że jest OK.

Ja generalnie preferuję HP, ale ostatnie modele są bardzo duże (w porównaniu
      np. do 6L). I to niekoniecznie musi być prawdą, że jak jest zintegrowany bęben,
      to koszty druku są wyższe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka