Dodaj do ulubionych

obróbka zdjęć - proszę podpowiedzcie:-)

IP: 195.150.82.* 27.04.10, 10:08
Szukam darmowego, zajmującego mało miejsca, nierozbudowanego, łatwego w
obsłudze(!) programu do obróbki zdjęć. Polećcie coś :-). wszelkie "molochy" -
odpadają, jak dla mnie na tym etapie przerost formy nad potrzebami. Zależy mi
też, aby nie mulił (komp nie jest najwyższej jakości)

Zerknęłam tak na szybko na fotoscape. Jak tam się kadruje (dlaczego w
pixelach, a nie w cm?).
Jestem zielona, a muszę kilka zdjęć "podrasować" (może to będzie początek
większej przygody?).

W którym programie najłatwiej i najszybciej na jednym zdjęciu, o wybranym
formacie wkleić kilka portretów?
Obserwuj wątek
    • Gość: Romek Re: obróbka zdjęć - proszę podpowiedzcie:-) IP: *.warszawa.mm.pl 27.04.10, 10:41
      Jest kilka małych, darmowych i polskojęzycznych programów którymi można się
      fotkami pobawić. Jest GIMP, IrfanWiev...
      Osobiście używam Irfana, jak pobierzesz do niego pluginy, masz możliwość prostej
      obróbki plików RAW, edycji kolorów czy redukcji czerwonych oczu. Rozmiary można
      robić w cm, calach i pikselach. Łatwe zmienianie rozmiarów zdjęć, nakładanie
      efektów typu rozmycie, krople wody, czy napisy... pobaw się, programik krosty i
      przyjemny dla kogoś kto nie chce zaawansowanych molochów.
      Irfan
      Pluginy lub
      tutaj
      Nakładka
      PL

Linki przykładowe, jak poszukasz w necie to znajdziesz być może coś więcej,
      pluginów jest do wyboru do koloru.
    • Gość: lajosz Re: obróbka zdjęć - proszę podpowiedzcie:-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.10, 10:58
      Romek słusznie prawi, ale nie zniechęcaj się do (jak to ujęłaś) molochów.
      Jeśli się przemożesz i zaczniesz pracować na takim np. Corelu, to po pokonaniu
      pierwszych odruchów niechęci, powoli będziesz odkrywać coraz to ciekawsze rzeczy
      oraz fakt, że wcale nie jest to takie trudne jak się początkowo wydawało. Nie
      zaszkodzi czytać tutoriale i korzystać z pomocy zawartej w programie.
      Jak już nabierzesz wprawy np. w Corelu, to będziesz mogła zrobić z plikami
      graficznymi (i wektorami) wszystko co ci do głowy przyjdzie, a przy okazji
      będzie to wyglądać profesjonalnie.
      Jeśli popracujesz trochę z takimi programami jak Corel, to darmowy Irfan (choć
      moim zdaniem znakomity) wyda Ci się prymitywną zabawką kupioną gdzieś na targu.
      I chociaż pewne rzeczy będziesz mogła spokojnie (a bywa że i szybciej) zrobić za
      pomocą Irfana, to zapewniam, że będziesz sięgać po Corela bo tam jest
      dokładniej, pewniej i paradoksalnie łatwiej.
      Oczywiście zrobisz jak uważasz.
        • Gość: trawka Re: obróbka zdjęć - cd IP: 195.150.85.* 28.04.10, 12:23
          Ściągnęłam Irfana, ale nie widzę opcji kadrowania, jedynie zmniejszania całych
          fotek. Będę wdzięczna za podpowiedź. Szczerze powiedziawszy to rzeczywiście na
          pierwszy rzut oka możliwości wiele nie ma, aby poszaleć.

Morten, zerknę też na Twoją propozycję, napisz jeśli możesz coś więcej o
          programie. Najbardziej zależy mi na łatwych opcjach kadrowania, łączenia, itp
    • Gość: trawka Re: obróbka zdjęć - proszę podpowiedzcie:-) IP: 195.150.85.* 28.04.10, 16:24
      Mam kolejną prośbę o wsparcie:). Wklejam wybrany w Ph. F, pomniejszony kadr (na
      razie na pustą kartkę) i zawsze ten obrazek umieszcza się na środku. Jak to
      zmienić (przesunąć)? W jaki sposób zakotwiczyć w wybranym miejscu?
      Czy istnieje też opcja np automatycznego powielenia fotki na danym formacie?
      Albo inaczej, chcę też na jednym zdjęciu (na razie bez jakichś dodatkowych
      efektów) umieścić równo kilka (4-8szt) mini fotek. Jak to zrobić najprościej?
      To już chyba ostatnie pytania, nie będę więcej zamęczać ( wiem, że nic nie
      zastąpi wgryzania się w temat samemu). Dzięki za cierpliwość:)
        • Gość: trawka Re: obróbka zdjęć - proszę podpowiedzcie:-) IP: 195.150.83.* 12.05.10, 16:28
          O, widzę dalsze podpowiedzi (dzięki!!!), choć temat troszeczkę odpuściłam.
          Zobaczymy, na razie nie idzie mi to najlepiej:( Chyba nie da się tak w godzinę
          opanować wielu sztuczek, będąc jak trawka zielonym:)
          Pomijam oczywiście automatyczne retusze, które "robią się same".

Widziałam za to w akcji człowieka obeznanego i nie wiem, na ile to kwestia
          wprawy, na ile zdolności, a na ile profesjonalnego programu, w każdym razie w
          ciągu dosłownie 5 min. robił cuda z fotkami.
          • bruke Re: obróbka zdjęć - proszę podpowiedzcie:-) 13.05.10, 08:16
            > Widziałam za to w akcji człowieka obeznanego i nie wiem, na ile to kwestia
            > wprawy, na ile zdolności, a na ile profesjonalnego programu, w każdym razie w
            > ciągu dosłownie 5 min. robił cuda z fotkami.

Też takiego znam, ale za naukę chciałby kasę, co w dzisiejszych czasach jest
            całkowicie zrozumiałe.
            Znajdź program, który ci odpowiada i kup odpowiednią literaturę. Najlepiej, gdy
            sam do wszystkiego dojdziesz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka