Dodaj do ulubionych

Automatyczne łączenie z siecią bezprzewodową

IP: 85.222.87.* 15.05.10, 12:33
Jak zorganizować trwale taki sposób łączenia? Żeby w momencie uruchamiania
Visty laptop łączył się z internetem, tak jak miało to miejsce kiedy łączony
był kablem? Jest w konfiguracji okienko "automatycznie połącz się z siecią" i
zawsze to zaznaczam, OK, a mimo to nie ma reakcji, ani podczas uruchamiania,
ani wybierania stron www.
Gdzie to zmienić?
Obserwuj wątek
    • serenita123 Re: Automatyczne łączenie z siecią bezprzewodową 15.05.10, 14:59
      1.upewnij się, że laptop ma bezprzewodową kartę sieciową (WiFi)
      2.kup router bezprzewodowy i podłącz go do kabla sieciowego
      (internetu)
      3.włącz router i laptop
      4.połącz się z routerem (z laptopa) przez WiFi i skonfiguruj go
      odpowiednio (masz to w instrukcji instalacji i obsługi routera)

i gotowe

potem miej cały czas włączoną kartę sieciową WiFi i będziesz miał
      internet bezprzewodowy

proste?

:))

--
      hasło do krzyżówki: "łże jak pies", na 9 liter...?
      BULTERIER
      • Gość: d&g Re: Automatyczne łączenie z siecią bezprzewodową IP: 85.222.87.* 15.05.10, 18:04
        1, 2, 3, 4 - już to wszystko zrobiłam miesiąc temu :)
        I internet bezprzewodowo działa. Chodzi ustawienie na stałe, trwale, żeby za
        każdym uruchomieniem Visty na laptopie uruchamiało się połączenie, żeby nie
        trzeba było za każdym razem wybierać "połącz z siecią"
        Wykonałam też wcześniej
        www.vista.pl/porady/161_konfiguracja_polaczen_sieciowych_w_windows_vista.html
        i nie działa. Za każdym razem gdy włączam laptopa muszę łączyć się ręcznie. W
        tym jest problem.
        • Gość: Romek Re: Automatyczne łączenie z siecią bezprzewodową IP: *.warszawa.mm.pl 18.05.10, 10:23
          Albo jest możliwość taka, że karta WiFi przy poszukiwaniu sygnału znalazła kilka
          sieci bezprzewodowych, Ty połączyłaś się ze swoją, ale nie "posadziłaś" jej jako
          domyślną sieć z którą ma się łączyć laptop. Jeśli używasz windowsowego narzędzia
          do łączenia się z sieciami bezprzewodowymi, musisz (o ile pamiętam) zaznaczyć
          swoją sieć i wskazać ją jako domyślną, wtedy przesunie się na samą górę listy
          wyszukanych sieci.
          Teraz nie mam jak Ci tego sprawdzić bo: 1 - nie siedzę na Windowsie, 2 - jadę na
          kablu :)
          Windowsowy program do zarządzania połączeniami WiFi spokojnie sobie radzi z
          sieciami, na laptopie tez jakiś czas używałem w domu tego połączenia (później
          puściłem kablem) i wywaliłem program do mojej karty bo komplikował sprawę,
          kolega z pracy testował coś w stylu WiFi Radar i usunął go bo mu poryćkał w
          połączeniach i musiał później kombinować żeby porządek zrobić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka