Dodaj do ulubionych

LCD fujitsu-siemens C17-3 w makro

30.03.04, 21:34
witam, w makro jest taki wyswietlacz do nabycia w calkiem przystepnej cenie, bo po 1950zl brutto. mianowicie przymierzam sie do lcd ale nic nie wiem w temacie tego konkretnego modelu - przeszukalem caly polski i troche niemieckiego internetu ale dalej nic nie wiem - chodzi mi o opinie uzytkownikow, jedynie co sie dowiedzialem, ze ten model ma czas reakcji 14ms - nie chce mi sie wierzyc, ze te 14ms odnosci sie do zapalenia/gaszenia piksela, raczej tylko do zgaszenia ale to moje gdybanie. moze ktos z was juz go oglada wlasnie przed soba - prosilbym o jakies info. pozdrawiam. Murowany
Obserwuj wątek
    • Gość: papa Re: LCD fujitsu-siemens C17-3 w makro IP: *.ha.tuniv.szczecin.pl 30.03.04, 21:51
      Kupując takie cudeniko trzeba je gruntownie przetestować (przypomina to nieco
      konkurs piękności:)))). Po pierwsze trzeba zabrać osoby: jedna znające się i
      wiedząca co oglądać i jak testować, następne to żona, córka, teściowa... czyli
      bardzo spostrzegawcze osoby. Przewodniczący rady eksperckiej (ten miejący
      zielone pojęcie) każe przejrzeć kilka (im więcej tym lepiej) cudeniek,
      uruchomić na nich skaczące, przesuwające się oraz co najważniejsze jednolite
      tło w różnych kolorach (podstawowych i ich prostych mieszaninach) i tu zaczyna
      się robota dla wnikiliwych poszukiwań całej rady eksperckiej. Szukać należy
      wszelakich jednopunktowych błędów. Po wnikliwym badaniu i raporcie komisji
      można przystąpić do oceny poszczególnych cudeniek i wybrać najlepsze...
      • Gość: murowany Re: LCD fujitsu-siemens C17-3 w makro IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 30.03.04, 22:48
        witam, hehe, mniej wiecej tak sobie wyobrazam ten konkurs pieknosci, mniej wiecej wiem czego szukac w tym, zbytnio nie interesuje mnie czy to bedzie 15, 16 czy 25 ms ale bardziej zalezy mi na jakosci obrazu, zeby czasem jakies pasy nie wyskoczyly czy inne dokuczliwe smuzenia. nie mam zamiaru placic tylko dlatego, ze jakis zespol bardzo madrych ekspertow wyrazil sie w madrej gazecie bardzo wysoko o danym modelu. wicie rozumicie wszyccy? :)
        • Gość: papa Re: LCD fujitsu-siemens C17-3 w makro IP: *.ha.tuniv.szczecin.pl 31.03.04, 00:38
          Jak się pojawi w okresie gwarancyjnym znaczący (powtarzam znaczący) ubytek w
          jakości obrazu (nie zawiniony przez użytkownika) to można się kłócić o wymianę
          panela (wliczone jest takie zamieszanie w wysoką cenę). Z efektami bywa różnie.
          Kłócenie trzeba mądrze rozegrać. Na pewno panel trzeba kupić w firmie, która
          będzie istaniała przez cały czas gwarncji a więc dużej i znaczącej na rynku.
          Nie jakiejś tam Radek&Zenek s.c.
              • Gość: murowany Re: LCD fujitsu-siemens C17-3 w makro IP: *.bud.polsl.gliwice.pl 02.04.04, 13:56
                dzwonilem dzis na infolinie Fujitsu, to co sie dowiedzialem:
                - matryca typu TN, wiec nie MVA jakie niby wymyslilo fujitsu,
                - czas reakcji 25ms a nie 14ms (moze to czas zapalenia sie plamki?) co jest w
                ulotce producenta (z www.fujitsu.de),
                - lacze analogowe,
                - gwarancja 3 letnia przy czym producent wymienia na nowy jak jest 5 i wiecej
                uszkodzonych pikseli.
                za 1950zl to tak srednio na jeza - z tego co znalazlem inne 17 to np. belinea
                jakis tam podstawowy model (05 koncowka oznaczenia) to ma zabojczy czas reakcji
                - jakies 40ms)
                Ciezko sie zastanawiam - z Niemiec moglem sobie przywiezc 17 Mediona - 359euro,
                tj. cos ok 1700zl, no ale chcialbym fakturke vat i gwarancje na miejscu (znajomy
                kupil ta 17 i ponoc ma jakies pasy na obrazie, niestety nie wiem nic wiecej bo
                nie widzialem tego), znow przez pare dni korzystalem z mediona17 ale juz
                rocznego: - nie wiem jaki czas reakcji, ale w nowym need for speedzie grafika
                bez problemu, w medal of honor male problemy z kolorami (ale na crt tak gra tez
                jest w szarej tonacji, przeciez to wojna) no ale nic nie zarywalo sie ani
                rozmywalo. gorzej z przewijaniem www - wszystko sie rozmywa. obraz statyczny
                calkowicie wystarczajacy poza tym, ze biel wydaje sie delikatnie bezowa lub zolta.
                wiec moze jednak ten fujtisu.
                • Gość: murowany Re: LCD fujitsu-siemens C17-3 w makro IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.04, 22:24
                  bylem zobaczylem i nie kupilem - w makro mialem do wyboru wlasnie te fujitsu za 1950brutto oraz mediona 17 za cos ok 1900brutto, samsunga 172v i philipsa c4c (costam) obydwa za 2050brutto:
                  fujitstu - ponoc najlepsze warunki gwarancji ale juz ten na wystawie mial 4 subpiksele strzelone i to w dodatku poziomo obok siebie, obudowa taka raczej tandetna ale to mozna przebolec, niestety nie mozna przebolec tego, ze byl wyraznie na dole mocniej podswietlany niz w srodku i na gorze.
                  medion - totalna porazka, biale jest rozowe, glownie to rzucilo mi sie w oczy, moze pomoglaby regulacja barwami,
                  philips - generalnie najlepszy obraz poza tym, ze slabo podswietlany (sprawdzalem, jasnosc na 100%)
                  samsung - ciut gorszy obraz, tzn ostrosc, podswietlenie tak samo slabe. skonczylo sie na tym, ze dorzucilem jeszcze 250zl i nabylem neca 1701 w mediamarkcie, narazie testuje ale juz i tak widze, ze obraz rownomiernie podswietlony, wszystko zywe i ogolnie miodzik. pozdrawiam. murowany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka