Dodaj do ulubionych

problem z podłączeniem netu do...

IP: 10.11.3.* 20.11.10, 21:22
do telewizora Viera.
Witam,mam problem z podłączeniem netu do Panasonika Viera.IP i wszystkie pozostałe konfiguracje telewizor znajduje,jedynie jest problem z bramą.Nie ma odpowiedzi owej bramy i net się nie ładuje.Możecie podpowiedzieć gdzie leży problem?Jak to draństwo podłączyć?
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie dotyczące problemu.W instrukcji obsługi,niestety nie ma słowa o podłączaniu internetu:(
Obserwuj wątek
    • Gość: lajosz Re: problem z podłączeniem netu do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.10, 21:29
      Gdybyś zechciał podać o jaki dokładnie model TV chodzi, to całkiem możliwe że ktoś pomoże.

Poza tym Gość portalu: viera napisał(a):
      W instrukcji obsługi,ni> estety nie ma słowa o podłączaniu internetu:(
      ma ten TV, służy tylko przesyłania treści multimedialnych na ekran.
      Jednak jeśli nie podasz modelu, to nikt nie będzie zgadywał o jaki TV chodzi i czy rzeczywiście da się czy się nie da podłączyć netu.
    • Gość: lajosz Re: problem z podłączeniem netu do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.10, 21:31
      Sorry za niepełnego posta, poniżej już pełna treść.

Gdybyś zechciał podać o jaki dokładnie model TV chodzi, to całkiem możliwe że ktoś pomoże.

Poza tym Gość portalu: viera napisał(a):
      W instrukcji obsługi,ni> estety nie ma słowa o podłączaniu internetu:(

Prawdopodobnie wejście sieciowe które ma ten TV, służy tylko przesyłania treści multimedialnych z kompa poprzez router na ekran tego TV.

Jednak jeśli nie podasz modelu, to nikt nie będzie zgadywał o jaki TV chodzi i czy rzeczywiście da się czy się nie da podłączyć netu.
        • Gość: lajosz Re: problem z podłączeniem netu do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.10, 22:12
          No przecież w instrukcji jak byk jest napisane, że cyt:

"Umożliwia udostępnianie zdjęć i filmów zapisanych na serwerze medialnym zgodnym ze standardem DLNA (na przykład na komputerze z systemem Windows 7, nagrywarce DIGA itp.) podłączonym do sieci domowej i przeglądanie ich na ekranie telewizora.
          Obsługiwany format danych
          Zdjęcie : JPEG (podpróbkowanie 4:4:4, 4:2:2 lub 4:2:0)
          Rozdzielczość obrazu - 8 × 8 do 30 719 × 17 279 pikseli
          Formaty MOTION JPEG i Progressive JPEG nie są obsługiwane.
          Video : MPEG-2 (Format PS i TS)
          Standard DLNA nie obsługuje plików w formatach AVCHD i DivX , można je jednak odtwarzać w Odtwarzaczu mediów (str. 58).
          Standard DLNA nie obsługuje plików muzycznych, jednak pliki MP3 i AAC można odtwarzać w Odtwarzaczu mediów (str. 61)."

I to by było na tyle.
          Netu na tym nie uświadczysz.

Możesz jeszcze popytać tu --> www.hdtv.com.pl
          Może ktoś jednak coś wie.
            • Gość: viera Re: problem z podłączeniem netu do... IP: 10.11.3.* 20.11.10, 23:02
              zgadza się,chodzi o Viera Cast,ale ta instrukcja którą dostałem do TV to kilka lakonicznych opisów na 20 kartkach za to w 50 językach :D W Googlach,na stronie Panasonika piszą o specjalnych pakietach dla Panasonica Viery Cast z transmisją przez net i tego właśnie szukam ale nie mogę przebić się przez tę cholerną bramę.Co należy wpisać ?Kiedy wpisuję dane swojej bramy z komputera/nie wpisuję efekt taki sam "brak odpowiedzi bramy"
              Link który mi wklepałeś nie otwiera się,zresztą jest w języku nie zrozumiałym dla mnie:(

• Gość: lajosz Re: problem z podłączeniem netu do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.10, 23:21
                Czy tak trudno wejść na oficjalna polską stronę Panasonica i ściągnąć sobie instrukcję ?
                Mnie zajęło to około minuty.

Poniżej link do polskiej instrukcji:
                tda.panasonic-europe-service.com/docs/2z4ce83557z3z2e2c6z706cz706466z22z1933d9c0863ce5018a0f5d5a250b9f2ee3078611/tsn2/data/EU/TXP42G20E/OI/835722/TQB0E0904P.pdf
                Poz tym, przeczytaj ponownie pierwszy post usera swojadroga.
                • Gość: viera Re: problem z podłączeniem netu do... IP: 10.11.3.* 20.11.10, 23:38
                  dobra to może inaczej...
                  chodzi o to:
                  www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prasa/Wiadomo%C5%9Bci+korporacyjne/Komunikacja,+rozrywka+i+informacja+%E2%80%93+jeszcze+wi%C4%99kszy+potencja%C5%82+Panasonic+Viera+Cast/5773930/index.html
                  Ktoś się już z tym spotkał?Ma to ktoś?A może jeszcze coś jest do odbioru potrzebne?Sorry,ale zupełnie się na tym nie znam w przeciwieństwie do Koleżeństwa :)
                  • Gość: lajosz Re: problem z podłączeniem netu do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.10, 23:53
                    Dobra, no to od początku.

Opisz dokładnie co robisz chcąc się podłączyć do tego netu (Viera Cast) , czyli napisz:
                    Jaki masz ten internet ? (szybkość downloadu, dostawca)
                    Jaki masz router ? (jeśli masz jakiś oczywiście)
                    Jeśli jednak masz router, to co i od czego podłączasz ?

Bez podania tych podstawowych informacji ciężko będzie Ci cokolwiek doradzić.
                    No i przypomnę, że wszystko jest opisane w instrukcji obsługi do której podałem Ci linka.
                    • Gość: viera Re: problem z podłączeniem netu do... IP: 10.11.3.* 21.11.10, 07:48
                      z tego co wyczytałem powinno się podłączyć kabel od netu do gniazda w TV(alternatywnie touter)Mam internet stacjonarny,podłączam kabel.Powinno działać.Znajduje wszystko prócz bramy.Routera nie mam.Dostawcą netu jest jeden z wiodących warszawskich operatorów,3 mega.Powinno wystarczyć z tego co piszą.TV każe wpisać IP,maskę podsieci,bramę,serwer i serwer domyślny.Z tym że tylko w miejscu bramy i serwera domyślnego pozostaje miejsce puste do wpisania,pozostałe są z numerami które trzeba skasować i wpisać własne.Wpisuję przy ustawieniu "auto"A może coś niepotrzebnie wpisuję lub wykasowuję w TV? Link dalej się nie otwiera a nie potrafię zciągnąć instrukcji.I raz jeszcze,ta którą mam w komplecie do TV jest naprawdę 20 stronicową ulotką...:(
                      • Gość: lajosz Re: problem z podłączeniem netu do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.10, 12:49
                        Jak to nie potrafisz ściągnąć instrukcji.
                        Przecież podałem linka który otwiera instrukcję (PDF) od razu w przeglądarce.

No ale OK, podaj maila to Ci prześlę tą instrukcję.
                        Instrukcja waży 5MB i ma 91 stron tylko po polsku.

Ktoś napisał (i słusznie), że być może dostawca internetu stosuje filtrowanie po MAC adresach kart sieciowych. Wtedy rzeczywiście możesz mieć kłopot z uzyskaniem jakiegokolwiek połączenia z netem podłączając kabel bezpośrednio do TV bo ten TV na pewno ma inny MAC adres niż karta sieciowa w Twoim kompie.
                        Nie wiem czy dostawca zgodzi się (raczej nie) na dodanie kolejnej (MAC adres Twojego TV) karty sieciowej, ale zapytać zawsze można.
                        Poza tym, nawet gdyby się zgodził, to co ? będziesz przekładał na zmianę kabel z kompa do TV w zależności od tego gdzie chcesz mieć net ?

W instrukcji jednak jest napisane, że możesz podłączyć TV do netu nie bezpośrednio kablem, a poprzez router (co polecam) lub poprzez tzw. skrętkę, czyli kabel sieciowy skrosowany podłączany z kompa do TV, ale w tym przypadku żeby móc korzystać z netu na TV, to musisz mieć dwie karty sieciowe w kompie. Jedną żeby podłączyć do net, a drugą, żeby ten net puścić dalej na TV.

Jeśli masz tylko jedną kartę sieciową w kompie, to połączenie kompa z TV uzyskasz, ale w tym przypadku będziesz mógł przesyłać na TV tylko to co masz na kompie, czyli filmy, zdjęcia, muzykę. Netu przy jednej karcie nie będzie.

Tak czy siak, ze wszech miar polecam zaopatrzyć się stosowny router (najlepiej z możliwością klonowania MAC adresów).
                        Router przyda się nawet wtedy, kiedy w ogóle nie miałbyś żadnego TV.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka