Dodaj do ulubionych

skaner - jaki dlugi moze byc papier?

IP: 76.226.225.* 29.11.10, 09:04
Pytanie kieruje do posiadaczy skanera dokumentow, ale takiego gdzie nie kladzie sie kartki na szybie, lecz wklada sie ja pomiedzy dwa walki i skaner skanujac ja przesuwa. Takie skanery zajmuja zwykle bardzo malo miejsca. Chodzi o to, czy dokument do skanowania moze miec dlugosc np. 1 m. W istrukcji jaka znalazlem w internecie dlugosc dokumentu moze wynosic max 14 cali, czyli okolo 35 cm. Czy to oznacza, ze wkladajac do sknera dokument o dlug. 1m lub dluzszy, po przeskanowaniu tych 35 cm, skaner sie zatrzyma?
Moze ktos majac taki skancer zrobi eksperyment i sklei przylepcem dwie kartki i zobaczy jak sie taki skaner zachowa?
Pozdrawiam And.
Obserwuj wątek
      • Gość: And Re: skaner - jaki dlugi moze byc papier? IP: 76.226.229.* 30.11.10, 05:59
        lajosz napisal:
        >Tak, zatrzyma się. Przecież właśnie o tym jest napisane w instrukcji.
        To znaczy, ze sprawdzales, czy uwazasz, ze skoro tak jak jest w intrukcji, to musi byc w rzeczywistosci? Ja zdazylem sie pzrekonac, ze nie zawsze instrukcje pokrywaja sie z prawda. Czasem tak bywa, ze dany produkt posiada ukryte mozliwosci, o ktorych instruktant zapomnial, czy tez nie chcial klienta poinformowac, liczac na to, ze klient kupi dodatkowo inny produkt.
        Pozdrawiam And
        • Gość: lajosz Re: skaner - jaki dlugi moze byc papier? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.10, 15:50
          Z całym szacunkiem, ale włącz logiczne myślenie i już będziesz wiedział, że nawet nie widząc takiego skanera na oczy stwierdzisz, że taki skaner nie może mieć funkcji skanowanie ze wstęgi.

Oczywiście teoretycznie (a nawet praktycznie) jest to możliwe, ale:
          Po co producent taniego skanera miałby wprowadzać do niego funkcję tudzież oprogramowanie do skanowania ze wstęgi ?
          Przecież znakomita większość użytkowników takiego sprzętu nie będzie miała ochoty płacić dość sporych pieniędzy za funkcję z której skorzystałoby może 1% potencjalnych nabywców takiego skanera.
          • Gość: Laptopowiec Re: skaner - jaki dlugi moze byc papier? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.10, 16:47
            > będziesz wiedział, że naw
            > et nie widząc takiego skanera na oczy stwierdzisz, że taki skaner nie może mieć
            > funkcji skanowanie ze wstęgi.
            Ja sie wprawdzie w temacie skanerów nigdy nie doktoryzowałem, ale z obserwacji kilku skanerów które miałem zauwazylem, że niektóre z nich (te starsze) przesyłały obraz do kompa jakby "pakietowo". Tzn skaner brzeczał przez pare sekund, zatrzymywał sie i na ekranie kompa pokazywał sie pasek obrazka itd, itd. Inne skanery jechały do końca całą strone i przesyłaly do kompa kompletny obraz. Teoretycznie skaner rolkowy gdyby pracował wg tego pierwszego sposobu, to mógłby przesłać dowolnie dlugi skan. Jesli wg drugiej metody, to prawdopodobnie zeskanuje tylko te 30 cm wstegi bo mu bufora pamieci zabraknie (albo oprogramowanie nie pozwoli na dalsze skanowanie).
            Jak jest naprawdę nie wiem, bo skanera rolkowego nigdy nie miałem. Miałem dawno, dawno temu taki ręczny (przesywało sie go po papierze) i ten nie miał ograniczenia długości skanu.
    • laptopek24 A jak myślisz? 30.11.10, 13:10
      Skaner domowy to skaner domowy, beż żadnych bajerów.

Nie zeskanujesz w "ciągu" metrową kartkę. Do tego przeznaczone są inne urządzenia profesjonalne, ale one kosztują krocie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka