Dodaj do ulubionych

Kto sie zna na zabytkach?

20.12.10, 02:25
Mam dwa komputery.

Jeden (słabszy) z Intel P4 1,8 na płycie Dell OptiPlex GX260 (mikroukład Intel Brookdale-G i845G).

en.wikipedia.org/wiki/Dell_OptiPlex

Drugi (szybszy) z Celeron 2,4 na płycie MSI 848P Neo-S (mikroukład Intel Breeds Hill i848P).

Mam pytania do fachowców.

Czy warto przekładać Celeron na płytę Della? Wydaje mi się, że jest tam socket 478, więc wydaje mi się, że powinno się dać.

Czy może przełożyć płytę z procesorem?

S.
Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Kto sie zna na zabytkach? 20.12.10, 23:25
        Gość portalu: lajosz napisał(a):

> Jeśli obydwa kompy sprawne, to po co przekładać przekładać procesor ?

Ponieważ dwa są niepotrzebne i chciałbym z nich zrobić jeden lepszy od każdego z nich. Na przykład w Dellu lepsza jest obudowa i jest DVD, a drugim jest szybszy procesor. Chcę też połączyć dyski. Tak więc bez przekładek się nie obejdzie, tylko zastanawiam się którą płytę główną wybrać (jeśli przekładka procesora wchodzi w grę).

S.
          • snajper55 Re: Kto sie zna na zabytkach? 21.12.10, 09:54
            Gość portalu: Greg napisał(a):

> "Szybciej taktowany" nie oznacza "wydajniejszy", a Celerony są tego dosyć dobit
            > nym przykładem - wyjdzie to tak w syntetycznych benchmarkach, jak i w codzienny
            > m użytkowaniu. Radziłbym ci raczej przełożyć co się da do tego komputera z Pent
            > ium.

Codzienne użytkowanie pokazuje, że ten z Celeronem jest szybszy. Ale spróbujmy benchmarka. Jakiego polecasz?

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka