Dodaj do ulubionych

Toshiba L630, 3 dyski wirtualne w tym dwa ukryte

IP: 178.217.248.* 26.12.10, 11:37
Witam świątecznie,
kupilem niedawno w/w laptopa z 500GB dyskiem fizycznym.
W 'zarządzaniu komputerem" widzę taki oto obrazek

img267.imageshack.us/img267/4373/windows7j.jpg
Te 220GB partycji nieprzydzielonej pochodzi z tej 233GB którą próbowałem skurczyć do jakiś 50GB (mysle ze na W7 to wystarczy) ale sie nie dało i zrobilem ile fabryka dała i wiecej nie moge

Czy możecie mi wytłumaczyć jak zrobić z tego jakiś normalny podział (oczywiscie włączająć format, przywracanie systemy z partycji itd. bo komputer ciągle czysty).

Tak więc proszę o:
- co oznacza i do czego służy ta partycja 10,27GB (niewidoczna w Mój komputer)
- jak użyć partycji recovery (jak sie domyślam to ta 1,466GB
- jak zachować wszystkie fajne programy którym Toshiba mnie obdarzyla
- dlaczego mam dwa razy katalog program files, jeden jest to "Program files" a drugi "Program Files (x86)" (system 64bit W7 Home Premium, procesor i5 - 450M) i jak je ew zachować/odtworzyć na świeżaku aby sprawował swoją funkcje)
Obserwuj wątek
    • Gość: a Re: Toshiba L630, 3 dyski wirtualne w tym dwa ukr IP: *.home.aster.pl 26.12.10, 12:35
      > Czy możecie mi wytłumaczyć jak zrobić z tego jakiś normalny podział (oczywiscie
      > włączająć format, przywracanie systemy z partycji itd. bo komputer ciągle czys
      > ty).
      Normalnie, utworzyć partcję z niezaalokowanej części.
      > - co oznacza i do czego służy ta partycja 10,27GB (niewidoczna w Mój komputer)
      To jest partycja recovery
      > - jak zachować wszystkie fajne programy którym Toshiba mnie obdarzyla
      Nie usuwać partycji recovery :)
      > - dlaczego mam dwa razy katalog program files, jeden jest to "Program files" a
      > drugi "Program Files (x86)" (system 64bit W7 Home Premium, procesor i5 - 450M)
      > i jak je ew zachować/odtworzyć na świeżaku aby sprawował swoją funkcje)
      Wersje 32 i 64 bitowe programów. Samo się odtworzy z partycji recovery

• Gość: lajosz Re: Toshiba L630, 3 dyski wirtualne w tym dwa ukr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.10, 14:15
      Na pewno wśród programów znajdujących się na kompie masz coś co nazywa się "TOSHIBA Recovery Disc Creator" lub o podobnej nazwie.

Oprogramowanie to służy do wypalenia sobie płytek DVD na których jest cała partycja "Recovery", czyli inaczej pisząc, Wypalasz płytki w/w programem (program prowadzi za rękę) , a w razie padu systemu wkładasz płytki do laptopa i przywracasz z nich system taki jak w momencie zakupu laptopa.
      Jak już sobie zrobisz te płytki, to możesz spokojnie podzielić dysk na takie partycje jakie Ci się podobają lub nawet zlikwidować wszystko i zainstalować np. WinXP, a w razie W, masz przecież płytki Recovery.
      Klik
      Jeśli natomiast nie za bardzo chcesz coś ruszać, to możesz po prostu pokombinować coś z już istniejącymi partycjami. Proponuję program "Acronis Disc Director Suite."
      • Gość: Mike Re: Toshiba L630, 3 dyski wirtualne w tym dwa ukr IP: 178.217.248.* 26.12.10, 20:11
        no jest i wymaga ode mnie 5 plyek DVD zeby zrobic backup. dlatego sie troche opieram bo wolałbym systemowo.

to jesli to 10GB jest recovery to co to jest to 1,46GB (obydwu partycji nie widze w mój komputer)

bo chciałbym sobie z tym moich teoretycznych 500GB zrobic piowiedzmy 50GB 150GB i reszte czyli jak sądze kolo 280GB

i skasowałbym ta 10 albo 1,46 gb bo chyba obydwie nie sa recovery.

no i wydaje mi sie poza tym ze nawet jak poformatuje wszystko to z recovery disk i tak ułozy mi w dokłądnie tej samej komfiguracji to mam teraz (czy się mylę) bo chyba takie jest zadanie recovery zeby przywrócić do stanu 1szego uruchomienia czyli taki jak mam aktualnie teraz

a co do czyjegoś linka wyżej o zmniejszeniu partycji narzedziem windows to tak jak pisalem mialem partycje 460GB i moglem ja zmniejszyc tylko do 220 GB, i i juz dalej windows nie poznawala z niezanego mi powodu i pokazuje ze dysk (z windowsem) ma 233 GB i moge zmniejszyc o 0 'zero' czyli nic.

innymi słowy wiem ze moge zrobic formata na wszystko i wsadzic dvd z windą, ale sam system działa mi dobrze i ma te wszystkie narzedzia kontolne, czy w takim wypadku pozostaje mi tylko zewnetrzny program do podziału dysków? (bo jak wspomnialem recovery chyba zrobi taki sam układ jaki mam, chyba ze sie myle to prosze o wyprowadzenie z błedu)
    • Gość: asia Re: Toshiba L630, 3 dyski wirtualne w tym dwa ukr IP: 85.13.209.* 26.12.10, 15:15
      Aaaa innstrukcję czyta?? Strona 60-ta:

1 Make sure the computer is turned off.
      2 Press and hold the 0 (zero) key on your keyboard while
      powering on the computer.

3 If your system offers a choice of Windows ? 7 32-bit or 64-bit operating system, select one at this time. If not, skip to step 4.
      4 A warning screen appears, stating that when the recovery is
      executed all data will be deleted and rewritten. Click Ye s to
      continue.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka