Dodaj do ulubionych

Drukarka bezprzewodowa, konfiguracja.

31.12.10, 01:45
Mam problem ze skonfigurowaniem drukarki bezprzewodowej z laptopem. Na kabel USB działa bez problemu, ale bezprzewodowo pojawia się problem na poziomie nr IP kompa i drukarki - są różne, a gdy wpisuję ręcznie przy instalacji oprogramowanie do drukarki IP z drukarki, zgodnie z instrukcja - nie przyjmuje tego IP, tak, że inny mam w kompie,a inny na drukarce. Po prostu te 2 urządzenia "się nie widzą". Męczę się z tym około tygodnia i bez efektu.
Obserwuj wątek
   • alicja513 Re: Drukarka bezprzewodowa, konfiguracja. 31.12.10, 09:49
    Wpisując w czasie konfiguracji, według poleceń w czasie instalacji nr IP wyświetlany na drukarce, po prostu nie przyjmuje tego IP, nie wiem dlaczego. Zastanawiam się, czy przyczyną nie jest sama sieć bezprzewodowa, czy nie jest tak, że przykładowo tylko 3 sprzęty można podłączyć bezprzewodowo do naszej sieci (mamy taką lokalną sieć), a 4 już nie, czy to możliwe?
  • wnukmarycha Re: Drukarka bezprzewodowa, konfiguracja. 31.12.10, 12:09
   Nieźle 'namieszałaś'. Manipulacje IP są bez sensu. Podczas instalacji należało po przejściu z USB na wi-fi (installer o to upomina się) po prostu wskazać sieć - jeszcze tylko parę kliknięć i wszystko będzie działać. No, może nie wszystko - jeśli na routerze wi-fi masz ustawione filtrowanie MAC, musisz do listy dopuszczonych urządzeń dopisać fizyczny adres drukarki (ale nie jest to IP).

   Instalacji drukarki w sieci wi-fi dokonuje się tylko raz - podczas instalowania takiej drukarki na pozostałych (innych) laptopach wystarczy już tylko lokalne (na komputerze) dodawanie drukarki, a nie jej instalacja w sieci.

   Czy czasem Twoje problemy nie wynikają z tego, że próbujesz ustanowić połączenie 'ad hoc'?
    • Gość: lajosz Re: Drukarka bezprzewodowa, konfiguracja. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.11, 23:10
     wnukmarycha napisał:
     ł " jeśli na routerze wi-fi masz ustawione filtrowanie MAC, musisz do listy dopuszczonych urządzeń dopisać fizyczny adres drukarki (ale nie jest to IP). "

     Zwróć uwagę na słowo "jeśli".

     Najpierw musisz wejść w ustawienia routera i sprawdzić czy masz włączone filtrowanie MAC-adresów.
     Jeśli nie, to fizyczny adres drukarki (czyli właśnie MA-adres) Cię nie dotyczy.
     Jeśli tak, to w ustawieniach filtrowania MAC-adresów w routerze, dodaj do listy adres fizyczny (MAC-adres) drukarki i po problemie lub też po prostu wyłącz filtrowanie MAC i też po problemie, ale wtedy bezpieczeństwo Twojej sieci ucierpi nieco.

     Adres fizyczny urządzenia WiFi, a w tym przypadku drukarki z kartą WiFi, a Jeszce dokładnie samej karty, znajdziesz albo na etykiecie (tabliczce znamionowej) przyklejonej do drukarki albo drukując stronę testową/statusową drukarki.
     Na pewno w instrukcji obsługi tej drukarki jest opis jak wydrukować taka stronę.
     Można jeszcze na kilka innych sposobów, ale nie chce mi się o nich pisać.
     W każdym razie musisz szukać napisu MAC za którym będzie np. taki ciąg znaków 00:0A:E6:3E:FD:E1
     Ten ciąg znaków, to właśnie MAC-adres lub inaczej adres fizyczny karty sieciowej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka