Dodaj do ulubionych

łączenie bezprzewodowe z livbox neostrada

25.03.11, 17:06
Od pewnego czasu każdoazowo po wyłączeniu lub wylogowaniu laptopa, po powtórnym jego uruchomieniu nie mogę się połaczyć z internetem - symbol połączenia bezprzewodowego na pasku zadań jest przekreślony. Po kliknięciu go lewym klawiszem napis informuje, że nie ma połączenia bezprzewodowego i abym nacisnął prawym klawiszem i zmienił ustawienia zaawansowane. okazuje się według informacji w okienku że Windows nie steruje połączeniem bez przewodowym. Gdy tam zmienię ustawienia tak aby to Windows sterował połączeniem bezprzewodowym i aby nawiązywał połączenie z moim livboxem lączność powraca. Niestety taka operacje musze robić za każdym razem po wylogowaniu lub wyłączeniu laptopa. Przed tygodniami tego nie było. Co jest tego przyczyną i jak przywrócić stan poprzedni czyli normalny? tak aby łączenie było automatyczne po uruchomieniu przeglądarki.
Obserwuj wątek
    • Gość: lajosz Re: łączenie bezprzewodowe z livbox neostrada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.11, 22:49
      kr543 napisał:
      Co jest tego przyczyną i jak przywrócić stan poprzedni czyli normalny? tak aby łączenie było automatyczne po uruchomieniu przeglądarki.

Odinstalować oprogramowanie które przejęło kontrolę nad połączeniami WiFi.
      Takie programy są z reguły instalowane przez producenta laptopa i/lub producenta karty sieciowej WiFi.
      Mogłeś też sam zainstalować sobie taki program podczas aktualizacji (instalacji nowego) sterownika do karty sieciowej WiFi.
      Można też nie odinstalowywać, a po prostu zmienić ustawienia tego programu (odpowiednia opcja w programie) tak, żeby to nie on zarządzał połączeniami WiFi.
      Można też tak ustawić ten program, żeby to on zarządzał połączeniami WiFi i żeby automatycznie łączył się z wybraną siecią.
        • Gość: lajosz Re: łączenie bezprzewodowe z livbox neostrada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.11, 19:18
          No właśnie z tym jest pewien (niewielki) kłopot.
          Otóż różnie takie programy mogą się nazywa (np. WiFi Realtek Wizaard, Asus Network Configurator itp, itd.)

Podane wyżej przykłady są zupełnie wymyślone, ale takie programy naprawdę istnieją.
          Sam miałem kiedyś coś takiego (od Realteka) co całkowicie przejęło kontrolę nad sieciami bezprzewodowymi.
          Na szczęście to ja instalowałem to oprogramowanie (wraz ze sterownikiem karty WiFi), więc wiedziałem gdzie ono jest.
          Wystarczyło odznaczyć (odptaszyć) odpowiednią funkcję w programie i wszystko wróciło do normy, czyli to Windows sterował połączeniami bezprzewodowymi.

Oczywiście u Ciebie taki program również może być zainstalowany, ale nie musi.
          Problem o którym piszesz, może być spowodowany różnymi innymi przyczynami o których wiem, ale zwyczajnie nie chce mi się tu o tym pisać bo zajęłoby to trochę czasu.
          poza tym wszystko to jest opisane w necie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka