Dodaj do ulubionych

Kulki cyny na płycie? WTF?

25.12.12, 03:27
Witam

Prawie dwa miesiące temu zakupiłem płytę MSI ZH77A-G43. Ostatnio jak wymieniałem chłodzenie boxowe na lepsze zauważyłem, że na płycie między procesorem a pamięciami jest jakaś smuga, długa na ok. 3 cm, szeroka na 3 mm. Po przyjrzeniu się i sprawdzeniu pod lupą okazuje się, że to są takie małe kulki cyny, niektóre prawie zwierające sąsiadujące ścieżki. Obawiałem się czy czasami nie będzie to generować jakichś problemów, ale na szczęście wydaje się, że nie. Testowałem pamięci (kulki są na ścieżkach prowadzących do slotów pamięci) przez dwie noce i nie wystąpiły żadne błędy.

Płyta niby miała być wysokiej jakości (Military Class III - SFC & Solid Cap), a tu coś takiego. Trochę jestem rozczarowany.

Co byście zrobili w takiej sytuacji? Olać to? Czy może płyta nadaje się do reklamacji?
Obserwuj wątek
      • gwen75 Re: Kulki cyny na płycie? WTF? 25.12.12, 16:17
        No właśnie chciałem zasięgnąć opinii, bo pierwszy raz widzę taką ewidentną fuszerę na markowej płycie. Na pewno takich kulek nie ma prawa być na płycie, bo są potencjalnie niebezpieczne i w pewnych warunkach mogą spowodować problemy.
          • gwen75 Re: Kulki cyny na płycie? WTF? 25.12.12, 16:55
            Płytę kupiłem jako nową i dałem za nią niemało pieniędzy, dlatego mnie te kulki cyny wkurzają.
            Wyślę chyba zapytanie do producenta, ze zdjęciami i zrobię małą "awanturkę", zobaczę co odpiszą. Co z tego, że płyta jest sprawna (jeszcze)? Jestem elektronikiem i wiem jak niebezpieczne mogą był kulki cyny pozostawione między ścieżkami, szczególnie w tak skomplikowanym podzespole jakim jest płyta główna komputera.
            • Gość: lajosz Re: Kulki cyny na płycie? WTF? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.12, 17:16
              gwen75 napisał:
              "Płytę kupiłem jako nową i dałem za nią niemało pieniędzy, dlatego mnie te kulki cyny wkurzają.
              Wyślę chyba zapytanie do producenta, ze zdjęciami i zrobię małą "awanturkę", zobaczę co odpiszą."

Oj coś mi się wydaje, że MSI zainteresuje się Twoją "awanturką" w równym stopniu co zeszłorocznymi opadami śniegu, więc masz:

90% szans, że po prostu nic nie odpiszą

10% szans, ze odpiszą coś w stylu:
              "Dziękujemy za kontakt.
              Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były wolne od wad.
              Nasze fabryki przestrzegają wszelkich norm i systemów jakości (tu wymienią wszelkie ISO jakieś tam i inne takie), dlatego problem opisany przez Pana, na pewno nie powstał w jakiekolwiek z naszych fabryk.
              Z poważaniem.
              Imię nazwisko
              Dział kontaktów z klientami "

• gwen75 Re: Kulki cyny na płycie? WTF? 25.12.12, 17:21
                Wiem jak to często wygląda :)
                Ale ja akurat mam szczęście i niejednokrotnie, po początkowych oporach, zaczynają mówić "ludzkim głosem".
                Ostatnio nawet komputronikowi.pl zarzuciłem, że źle zapakowali mi przesyłkę. Przeprosili i przysłali mi: pendrive'a Kingstona 8GB, zestaw formowych noży kuchennych, firmowy kubek, firmowy długopis i smycz. Jak to zobaczyłem to mi szczęka opadła :D
                A wszystko to zapakowane w kilometry folii bąbelkowej i wielką paczkę :D
                Tak więc spróbować warto. Jak mnie oleją to następna płyta będzie Gigabyte lub Asusa i tyle.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka