Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje regeneracja baterii

05.02.13, 15:56
Witam, ile kosztuje regeneracja baterii w laptopie Toshiba? Sprzet ma 5 lat, a bateria trzyma 3 minuty. Opłaca się w ogóle regeneracja czy może kupić nową? Prosze nie pisać, bym kupił nowy komputer, gdyż mam netbooka, ale czasami mam ochotę wrócić do większego ekranu.
Obserwuj wątek
    • Gość: lajosz Re: Ile kosztuje regeneracja baterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.13, 16:14
      Pięć lat to bardzo dużo jak na baterię.

Niektórzy bawią się w regenerację baterii (bo można), ale trzeba wiedzieć jak, żeby to w ogóle miało sens, więc zabawa raczej dla hobbystów.

Możesz spokojnie kupić nową baterię na tzw. popularnym portalu aukcyjnym.
      Co więcej, zdarza się (coraz częściej) , że można kupić baterię o większej pojemności niż oryginał, a cena przy tym jest w miarę rozsądna.
      No chyba, że koniecznie chcesz nowy oryginał. Wtedy (moim zdaniem) po prostu się nie opłaca bo zazwyczaj oryginały są drogie jak cholera.
    • wariant_b Re: Ile kosztuje regeneracja baterii 05.02.13, 16:14
      Jeśli bateria trzyma 3 minuty i stan ten nie zmienia się wraz z kolejnymi cyklami
      ładowania/rozładowania to regeneracja polega na wymianie baterii w baterii,
      czyli samych ogniw i pewnie włamaniu do elektroniki, która czasem wspiera
      zużywanie się baterii po okresie gwarancyjnym, a przynajmniej pamięta
      parametry zużytych ogniw i może niedoładowywać nowych.

Kwestia ceny, ale wydaje się, że rozsądniejszy będzie nowy zamiennik.
          • Gość: wrdom złamanie zasad regulaminu IP: *.extreme-net.one.pl 09.09.14, 22:53
            Czy wskazanie prawidłowego toku postępowania, który w istotny sposób pomoże w rozwiązaniu problemu wielu zainteresowanych - tu regeneracją baterii laptopowych - jest aż tak poważnym przestępstwem? Przecież na mojej stronie, której adres zamieściłem na tym forum znajdują się konkretne rozwiązania, np pcb do wielu typów baterii. Nadmieniam, że ściśle związany jestem z forum regeneracji baterii na elektrodzie. Większość forumowiczów nawet nie może marzyć o zresetowaniu elektroniki baterii, zgrzaniu pakietu itd.
            Jeśli moje wyjaśnienie nie jest wystarczające - proszę o wybaczenie.
            • kalllka Re: złamanie zasad regulaminu 10.09.14, 12:13
              Możesz sie zwrócić z prośba o "rozstrzygnięcie"
              sporu do: pomoc.agora
              Niemniej podałeś swoją ( prywatna) stronę jako zródło wiedzy, To prawdopodobnie spowodowało uprawniona reakcje operatora (ale dlaczego do do kary dołączono złośliwość, nie wiem)
                • Gość: wrdom Re: złamanie zasad regulaminu IP: *.extreme-net.one.pl 10.09.14, 22:35
                  Rzeczywiście, strona jest komercyjna, rozumiem. Co do załączonej złośliwości względem mnie - ten kto to napisał nie wie z kim ma do czynienia. Proszę wyobrazić sobie, że moja wiedza na temat ogniw, baterii, elektronik do nich oraz znajomość naprawy pcb baterii i laptopów jest niepomiernie większa niżby sobie mógł ten ktoś wyobrazić. A moja pomoc w dziedzinie diagnozy i naprawy ww urządzeń została wielokrotnie doceniona przez kolegów z elektrody i wielu innych.
                  • tiges_wiz Re: złamanie zasad regulaminu 10.09.14, 22:51
                    i w tym czasie nie nauczyli niespamować?

> ość naprawy pcb baterii i laptopów jest niepomiernie większa niżby sobie mógł t
                    > en ktoś wyobrazić.

a moją największą zaletą jest skromność
                    polecam zapoznać się z rtfm.killfile.pl/#lajza

a nie zachowywać się jak spamer-archeolog.
                    • Gość: wrdom spawacze IP: 217.117.141.* 12.09.14, 10:42
                      Nie obrażaj spawaczy i mechaników, bo pewnie nieraz będziesz zmuszony do naprawy swojego złomu zwanego samochodem. Ja bardziej cenię fachowców - techników niż złośliwców i prześmiewców, którzy gnoją innych. A co do baterii do laptopów - to widzę, że pojęcia nie macie o tym, że dobrze zregenerowana bateria jest lepsza od najlepszego zamiennika i bardzo często od "oryginału", który okazuje się leżakiem magazynowym lub chińczykiem przełożonym do oryginalnej obudowy.
                      • Gość: HaDwaO Re: spawacze IP: *.158.216.32.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.09.14, 11:26
                        Nikogo nie obrażam i nie mam zamiaru. W temacie złomu samochodowego, to chciałbyś takim jeździć. Jestem w wieku w którym sam już nie muszę niczego udowadniać i naprawiać, od tego są warsztaty.
                        Nawet nie chce mi się z Tobą w dyskusję wdawać, żebyś podał w którym momencie ktoś Cię wyśmiał, okazał złośliwość czy zgnoił. Twoja postawa jest typową dla forum o którym mowa. Bywałem tam kilka lat temu i skutecznie się z niego wyleczyłem właśnie przez taką postawę. Nie oczekuję dalszych odpowiedzi na moją wypowiedź, nie mam zamiaru brać udziału w dyskusji która do niczego nie prowadzi.
                        Spawacze dlatego, że elektroda to typowy element wyposażenia spawacza, a nie dlatego żebym kogoś chciał obrażać. To tak BTW.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka