Dodaj do ulubionych

Sony VAIO problem z uruchomieniem

01.04.13, 20:58
Witam serdecznie, kompletnie nie znam się na laptopach więc mam nadzięję że ktoś mi pomoże rozwiązać problem.

Posiadam laptopa Sony VAIO po włączeniu pokazuje się napis VAIO potem żeby kliknąć enter TRYB AWARYJNY (zalecany) potem czarny pulpit teraz pokazał się wskaźnik myszki i koniec.....nic więcej się nie dzieję co mogę zrobić ? Jeżeli nie uda mi się naprawić to będę musiała go oddać do naprawy, może ktoś wie o co chodzi?

Obserwuj wątek
    • martamart1 Re: Sony VAIO problem z uruchomieniem 01.04.13, 20:58
      Jeżeli chodzi o F8 to po wciśnięciu wyskakuję

Wybierz opcje zzawansowane: Windows 7

ZAAWANSOWANE OPCJE ROZRUCHU

Napraw Komputer

Tryb awaryjny
      Tryb awaryjny z obsługą sieci
      Tryb awaryjny z wierszem polecenia

Włącz resetowanie rozruchu
      włącz wideo niskiej rozdzielczości
      ostania znana dobra konfiguracja
      tryb przywracania usług katalogowych
      tryb debugowania
      Wyłącz automatycznie ponowne uruchamianie komputera po błędzie systemu
      Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników

Uruchom system Windows normalnie

Po kliknięciu Ostatnia znana dobra konfiguracja.....

pokazuję się ikona WINDOWS i trwa uruchamianie systemu Windows....

czekam czekam czekam z potem znowu VAIO

ODZYSKIWANIE PO BŁĘDZIE SYS WINDOWS

Uruchamianie systemu Windows nie powieodło się. Przyczyną może być

i nie zdążyłąm dalej przepisać trwało naprawianie plików bodajże a teraz czarny ekran który sam się nie wyłączy muszę wyjąć baterię.....
            • Gość: slawek_62 Re: Sony VAIO problem z uruchomieniem IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.13, 21:37
              Sony VAIO to nieco więcej modeli niż jeden. Oddając laptopa do serwisu musisz się liczyć z utratą danych, poczty, kont itp. Może najpierw trochę diagnostyki. Pobierz i wypal płytę HBCD (lub pen bootowalny) W Biosie ustawiasz CD jako pierwsze urz. bootujące., lub klawisz wyboru Menu Boot (techtips.salon.com/boot-cd-sony-vaio-613.html)
              www.hirensbootcd.org/download/
              www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-
              Tu są obrazki
              www.hirensbootcd.org/screenshots/
              Start z płyty i wybierasz:
              Dos Programs:
              Testing Tools
              Memtest86+
              Testujesz do pierwszego błędu, lub przynajmniej 2godz.

Harddisk Tools 1
              MHDD > wymaga ustawienia w biosie dysku w tryb IDE
              HDAT2, lub Vivard, gdy nie potrafisz
              Robisz zdjęcie SMART i podajesz na forum

Wybierając z płyty HBCD > Mini WinXP
              Możesz odczytać i skopiować dane z dysku laptopa na zewnętrzny nośnik. Aby dysk był widoczny, musisz przestawić w Biosie ustawienia kontrolera dysku w tryb IDE.
            • Gość: lajosz Re: Sony VAIO problem z uruchomieniem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.13, 21:40
              No a jak jest ten czarny ekran, to sprawdź, czy dioda aktywności dysku twardego się świeci/mruga, jeśli tak, to czekaj, a nie wyłączaj od razu kompa bo takie wyłączanie podczas odzyskiwania tylko pogarsza sprawę.

Takie czekanie może potrwać nawet pół godziny, więc sienie zniechęcaj.
              Jeśli jednak po odczekaniu nadal nic się nie będzie działo, to możliwe, że system uległ awarii do tego stopni, że nie odzyskasz go już poprzez zwykłe odzyskiwanie systemu bo takiego odzyskania potrzebny jest działający (choćby w trybie awaryjnym) system.

W takim przypadku jeśli masz płytkę z instalatorem systemu (Win7) to możesz ją włożyć do napędu, uruchomić z niej komputer, a następnie wybrać opcję "napraw komputer" po czym wykonywać polecenia na ekranie.

Jeśli nie masz płytki z systemem bo np. kupiłaś laptopa z już zainstalowanym systemem, to nadal można odzyskać system, ale będzie to system wyglądający dokładnie tak jak w momencie zakupu komputera, czyli wszelkie dane (pliki, programy) które miałaś na partycji systemowej (tzw. dysk C) zginą bezpowrotnie, ale za to system będzie (że się tak wyrażę) dziewiczy, czyli (jak pisałam) taki jak w momencie zakupu komputera.
              Taka operacja nazywa się przywracanie z ukrytej partycji "Recovery" i jest opisana w instrukcji obsługi laptopa.

Oczywiście zanim zdecydujesz się na powyższy krok, to dobrze jest sobie skopiować pliki z tego dysku na inny dysk, pendrive-a, płyty itp.
              Programów już nie uratujesz, ale pliki (zdjęcia, muzyka itp) można spokojnie skopiować.

Jeśli nie wiesz o czym napisałem powyżej lub nie nie czujesz się na siłach (laik komputerowy) wykonać to samodzielnie, to DOBRZE RADZĘ poproś o to kogoś kto wie o czym tu napisałem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka