Dodaj do ulubionych

lenovo Y530 po zmianie vista na win7 - dzwiek i

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 14:18
Witam,
Otwieram nowy temat dotyczacy przywracania laptopa do pelnej funkcjonalnosci po zmianie visty na win7.
Otoz po zmianie nie dziala dzwiek tak jak powinien i kamera.

Dzwiek - nie uruchamiaja sie przyciski na przednim panelu na urzadzeniu, w komputerze wyszukiwalam mozliwosci zmian i nic nie znalazlam. W menadzeze urzadzen pisze: urzadzenie zgodne z ze standardem High Definition Audio.
Nie dzialaja wszelkie ustawienia typu korektor dziwieku,mikser i inne dziwactwa ktore wlasciwie mnie nie interesuja, ale wczesniej moglam poprawic jakosc dzwieku, sciszac/przyciszac na panelu przednim, obecnie to niemozliwe, a jakosc dzwieku jest marna.

Kamera - slaba w lenovo ale czasem sie przydaje. Sluzyla do robienia filmow/zdjec. Wyswietla sie jako urzadzenie ktore dziala ale jak go uruchomic? :) Nie moge dojsc do tego bo nie moge znalezc w komputerze Lenovo Easy Capture ktory kiedys uruchamial te fukncje.

Znalazlam podobny watek na innym forum. Wiem ze musze wgrac serowniki ze strony producenta ale najpierw musze wiedziec co naprawde nie dziala, podobno znow cos nalezy najpierw odinstalowac zeby dzialalo poprawnie.
Pytanie brzmi:
- jak sprawdzic co nie dziala
- co i jak ewentualnie odinstalowac (to faktycznie niezbedne? boje sie ze cos usune czego usuwac nie powinnam)
- jak sie czysci rejestr po usunieciu czegokolwiek (czy w ccleaner wystarczy wejsc w opcje rejestr i 'napraw problemy' po czym wyskoczyc ma komunikat ze problem rozwiazano poprzez usuniecie plikow czy rozszerzen? to juz wszystko?)

Z gory dziekuje za pomoc :)

Fragment postu z innego forum na ktory sie powolywalam:

A powiedzcie mi czy...zainstalowałem wszystkie sterowniki tak jak mówiliście. Mam w menedżerze wszystko OK, stery ściągnięte ze strony Lenovo i nadal nie mogę odpalić kamery i nadal nie działają te przyciski górne czy mogę wgrać tery od innego modelu bo może ten mój nie ma wspracia na win7???Bo już sam nie wiem

Znalazłem rozwiązanie. Odinstalowałem wszystko co nie działało, wyczyściłem pozostałości w rejestrze i od nowa zainstalowałem i kamerka działa. Zobaczymy zaraz co z resztą urządzeń

Obserwuj wątek
      • Gość: AAA Re: lenovo Y530 po zmianie vista na win7 - dzwiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.13, 00:58
        Wrocilam do kwestii sterownikow i okazuje sie ze w moim komputerze, na google chrome i na explorerze nagle nie mozna wysiwetlic zadnych sterownikow. Na stronie Lenovo pisze ze nie mam do pobrania zadnych sterownikow, dziwne. Wczesniej widzialam sterowniki do karty dzwiekowej. Powiedzcie co sie stalo? Czyzby cos blokowalo dostep/mam juz je wgrane bo system windows wykryl je automatycznie (ale wtedy dzwiek bylby znow taki jak kiedys a nie jest).
        W ogole szukalam karty dzwiekowej i nie mam jej! W kontrolerach dzwieku, video i gier pisze tylko ze 'Urzadzenie zgodne ze standardem High Definition Audio'.
        Co to znaczy? Mocno musialam namieszac w systemie ze nawet suport lenovo nie pomoze? :)
        • wariant_b Re: lenovo Y530 po zmianie vista na win7 - dzwiek 19.05.13, 09:32
          Na stronie support.lenovo.com/pl_PL/default.page
          wpisujesz model laptopa "Y530", albo szukasz go w "Przeglądaj produkty".
          Jeśli coś się blokuje - spróbuj na innym komputerze. Przeniesiesz na pendrive
          albo wypalisz krążek DVD ze sterownikami i będzie można instalować.

Pobieranie sterowników u Lenovo jest dość upierdliwe, ale idzie przeżyć.

'Urzadzenie zgodne ze standardem High Definition Audio' jak widzisz, też działa,
          ale w okrojonym zakresie w stosunku do normalnych sterowników.
          Po zainstalowaniu sterowników pokaże się 'Realtek High Definition Audio".
          Ale przyciski sterujące dźwiękiem pewnie dalej nie będą działały i trzeba będzie
          doinstalować sterowniki dla "Przyciski szybkiego wybierania". Tak mi się wydaje.
          Dla porządku zaczynasz od instalacji sterowników do chipsetu ("Układ rdzenia").
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka